WWE Monday Night RAW #1286 – 15.01.2018
AT&T Center – San Antonio, Texas

Gale komentują: Michale Cole, Corey Graves, Booker T

Show rozpoczyna Braun Strowman, który chce opowiedzieć historię, ale przerywa mu Generalny Menadżer RAW Kurt Angle, który wchodzi wraz z ochroną. Angle też ma do powiedzenia historię, ale nie ma szczęśliwego zakończenia. W zeszłym tygodniu Braun zagroził życiu zawodnikom, a to jest nie do przyjęcia. Uszkodzenia sprzętu kosztowały tysiące dolarów. Strowman powiedział, że wykonywał swoją pracę. Angle nie zgadza się i mówi, że praca Brauna jest w ringu. Monster odpowiada, mówiąc, że robi to, co chce, kiedy chce i jak chce … jeżeli chce wejść do Suplex City i rozerwać mury, to właśnie to zrobi. Niestety, ale Braun nie wystąpi na Royal Rumble … ponieważ jest zwolniony!

Na backstage’u ochrona próbowała wyprowadzić Brauna Strowmana, ale ten zniszczył ochronę i uciekł.

Tag Team Match
Titus Worldwide (Apollo Crews & Titus O’Neil) (w/Dana Brooke) def. Cesaro & Sheamus (Czas walki – 9:30)
Podczas walki Jason Jordan rozproszył Sheamusa.

WWE PhotoWWE Photo

Brauna Strowmana niszczy backstage.

Singles Match
Cedric Alexander def. Tony Nese (w/Enzo Amore) (Czas walki – 4:10)
Przed walką WWE Cruiserweight Champion Enzo Amore powiedział, że Cedric będzie musiał poczekać do Royal Rumble. Pojawił się Cedric oraz Goldust, który mówi, że gdyby Enzo byłby filmem, to byłby na DVD, a Alexander przebojem kasowym. Po Royal Rumble będzie tylko jedno słowo, którego opisze Cedrica … mistrz. Goldust również ma jedno słowo dla Enzo, ale przeliteruje je Cedric … „SAWFT”!

WWE Photo

Tym razem Braun Strowman zniszczył ciężarówkę produkcyjną.

Braun Strowman wchodzi na arenę i bierze Michaela Cole’a. Nagle pojawił się Kurt Angle, który powiedział, że Stephanie McMahon ponownie go zatrudniła i nadal jest w walce na Royal Rumble. Strowman odchodzi, ale ostatecznie rzuca Cole’a w grupę ochroniarzy.

Singles Match
Asuka def. Nia Jax via Decyzja Sędziego (Czas walki – 10:40)
Asuka wykonała kick w Jax, przez co upadła ona na nogę. Sędzia potem oficjalnie zakończył walkę, gdyż Nia nie była w stanie walczyć.

WWE Photo

Na backstage’u Jason Jordan powiedział, że zatrzymałby Strowmana, gdyby ten przyszedł po Angle. Jason sugeruje, że Rollins powinien zmierzyć się w walce jeden na jeden … z Finnem Balorem. Kurt akceptuje walkę.

Na backstage’u Alexa Bliss jest z Nią Jax. Nagle przychodzi Enzo i Nia chce, aby Bliss opuściła pokój.

Tag Team Match
The Revival (Dash Wilder & Scott Dawson) def. Aaron Solow & Ricky Starks (Czas walki – 1:35)
Po walce Dash i Dawson wypowiedzieli promo na temat tego, że są profesjonalistami i, mimo że w następnym tygodniu będzie tutaj wiele legend, to jednak jest to ich wszechświat. Przez kolejne 25 lat to oni będą drużyną, która będzie nadawać ton.

W ringu jest Elias, który chce nauczyć lekcji tego, co oznacza WWE i przypomnieć wszystkim, że Royal Rumble jest blisko. Elias śpiewa o tym, jak wyeliminuje Nakamurę, Balora, Ortona i Johna Cene. Później zaczyna śpiewać o The Mizie i Miztourage, którzy pojawiają się. Miz mówi, że w zeszłym tygodniu poczuł się niesamowicie, bo był iskrą, której brakowało na RAW. Kurt wie o tym, ponieważ przyznał mu rewanż o mistrzostwo Cruiserweight. To dlatego będzie miał swoje show „Miz & Mrs.” Natomiast w następnym tygodniu zrobi coś, o czym wszyscy będą mówili przez następne 25 lat. I wtedy poczuje się wspaniale.

WWE Photo

Non Title Handicap Match
Roman Reigns def. The Miztourage (Bo Dallas & Curtis Axel) (w/The Miz) (Czas walki – 8:15)

WWE Photo

Singles Match
Sonya Deville (w/Mandy Rose & Paige) def. Sasha Banks (w/Bayley & Mickie James) (Czas walki – 2:25)
Podczas walki komentatorzy potwierdzili, że Paige nie wystąpi w Royal Rumble matchu.

WWE Photo

Seth Rollins jest na backstage’u z Jasonem Jordanem. Rollins jest zły, gdyż Jordan robi wszystko sam. Jason proponuje, że odwoła walkę, ale Seth nie chce, gdyż ma niedokończone interesy z Finnem. Rollins nie ma problemu z tym, co zrobił, ale z tym, jak to zrobił.

Singles Match
Matt Hardy def. Heath Slater (w/Rhyno) (Czas walki – 3:35)

WWE Photo

Bill Goldberg zostanie wprowadzony do WWE Hall of Fame podczas tegorocznej ceremonii.

Singles Match
Seth Rollins (w/Jason Jordan) def. Finn Balor (w/Karl Anderson & Luke Gallows) (Czas walki – 15:20)
Podczas walki przybył Sheamus i Cesaro. Jason uniknął ataku, ale brawl rozpoczął się między The Clubem i The Barem. Balor szybko wyleciał przez liny, ale po powrocie na ring został złapany za nogę przez Jordana, a Seth wykonał Curb Stomp i wygrał walkę. Po walce podczas powtórki widzieliśmy, że sędzia zbotchował przypięcie, gdyż Finn przypiął Setha do trzech, ale sędzia doliczył do trzech i pół.

... and Rollins takes advantage, striking with a move he's used to win many big matches!WWE Photo... while Gallows & Anderson help Bálor as Raw concludes.

——————————
Zdjęcia – WWE.com