Zaraz po oficjalnym ogłoszeniu na temat pierwszego w historii Royal Rumble Matchu kobiet pojawiły się spekulacje na temat uczestniczek ?niespodzianek?. Dave Meltzer we Wrestling Observer Radio stwierdził, że WWE bardzo chce, aby w meczu znalazła się Ronda Rousey. Ronda obecnie trenuje w Performance Center z gwiazdą NXT Shayną Baszler również byłą zawodniczką UFC. WWE nadal planuję walkę na Wrestlemanię Four Horsewomen vs. Four Horsewomen, gdzie miałyby zmierzyć się Charlotte, Becky, Sasha Banks i Bayley kontra Rousey, Baszler oraz Jessamyn Duke i Marina Shafir.

Pozostając przy spekulacjach związanych z Royal Rumble matchem kobiet, na twitterze zainteresowanie udziałem w tym meczu wyraziła Trish Stratus oraz żona Undertakera Michelle McCool.

Becky Lynch na instagramie opublikowała plakat Royal Rumble, na którym oprócz kobiet występujących na RAW i Smackdown pojawiła się wspomniana Ronda, ale także Nikki Bella, Billie Kay i Peyton Royce. Niedługo później Becky usunęła wspomniane zdjęcie, jednak jak wiecie w internecie nic nie ginie.

Walka Braya Wyatta z Mattem Hardym została dodana jako specjalna atrakcja podczas pierwszego samodzielnego Live Tour 205 Live. Prócz tego na evencie Enzo zmierzy się z Kalisto o pas Cruserweight, sędzią specjalnym będzie Nią Jax. Na evencie ma pojawić się również Hideo Itami.

Wiele osób z szatni WWE, jak i fanów było pod wrażeniem występu Chada Gable?a na Clash of Champions.

Na RAW Elias ogłosił swój udział w Royal Rumble matchu mężczyzn i jest jak na razie pierwszym oficjalnym uczestnikiem tej walki. W przypadku kobiet występ w RR matchu kobiet na Smackdown jako pierwsza oficjalnie zapowiedziała Naomi.

Becky Lynch, Miz i Shawn Michaels kończą nagrywać sceny do filmu WWE Studios The Marine 6, w tym tygodniu mają się odbyć ostatnie zdjęcia, więc można spodziewać się powrotu Becky i Miza do TV.

Poniedziałkowe RAW oglądało 2.786 milionów widzów, co jest wzrostem względem zeszłego tygodnie (2.684 miliona).

Natomiast oglądalność Smackdown wyniosła 2.578 miliona widzów i również tutaj WWE odnotowało wzrost odbiorców względem zeszłego tygodnia (2.481 miliona).

Jak wiecie na RAW powróciło The Revival była to ich pierwsza wspólna walka od sierpnia, gdy Dawson odniósł kontuzję z okazji ich powrotu WWE wprowadziło nowe koszulki

Randy Orton po nowym roku otrzyma lżejszy kalendarz od WWE. Ominie on wiele live eventów, jednak jak na razie nie planuje się jego nieobecności na galach w TV. Przyszły rok będzie już osiemnastym w karierze Randy?ego w WWE.

Dean Ambrose przeszedł już operację kontuzjowanego tricepsu, jednak jak na razie nie wiadomo, jak długo będzie musiał z tego powodu pauzować.

Dark matchem poprzedzającym Smackdown była walka, w której Breezango i Zack Ryder pokonali The Colons i Mojo Rawleya. Natomiast dark matchem po 205 live był street fight, w którym Bobby Roode pokonał Barona Corbina.

Do nieprzyjemnego incydentu doszło podczas 205 Live po walce tag teamowej, w której Kalisto i Gran Metalik pokonali przez dyskwalifikację Briana Kendricka i Jacka Gallaghera. Przy ringu leżał Kalisto, który został rzucony przez fana butelką z wodą wideo.
https://twitter.com/BulletClubItal/status/943330056516096000/video/1

WWE na Youtube opublikowało świąteczno-zimową reklamę WWE Network, gdzie gwiazdy WWE występują jako animowane postacie.
https://www.youtube.com/watch?v=jw7PfYWvSRU

WWE w nowej ankiecie zapytało fanów, czy należą do ?Woken Warriors? Matta Hardego czy ?Wyatt Swarm? Braya. 84% osób zagłosowało na opcję ?I am Woken Warrior?. W kolejnej ankiecie WWE spytało fanów, który z zawodników wyglądał najbardziej świątecznie, w sondzie wygrał Rusev – 53% głosów, potem kolejno Big E – 20%, Kofi – 13%, Aiden English – 8% i Xavier – 6%.

Magazyn Rolling Stone wybrał The Miza jako ich zdaniem najlepszego wrestlera roku w WWE, dodatkowo Braun Strowman i Alexa Bliss zostali wybrani jako zawodnik i zawodniczka, kótrzy zrobili największy postęp. Dodatkowo The Usos zostało uznane za tag team roku. Głosowanie WWEPolska Slammy Awards pojawi się po świętach.

Trwają spekulacje, co miał oznaczać segment z Dolphem Ziglerem, który pozostawił w ringu mistrzostwo USA. Według PWInsider Ziggler przez kilka tygodni nie będzie pojawiał się w TV, aby podtrzymać storyline, jednak będzie występować na live eventach. Aktualnie nie wiadomo, do jakiego finału ma prowadzić to story.