Zapraszamy do dołączenia do naszej grupy na Facebooku!

Na początek przypomnimy, iż są to przewidywania autora, więc nie każdy musi się z nimi zgadzać, oczywiście zachęcamy do komentowania posta, gdzie możecie zamieścić własne prognozy dotyczące gali.

WWE BACKLASH 2017

#Backlash

Theme song: Bleeker – „Highway”
Data: Gala odbędzie się w nocy z 21 na 22 maja (z niedzieli na poniedziałek)
Miejsce: Allstate Arena
Miasto: Rosemont, Illinois
Poprzednia gala: Payback 2017 (Gala RAW)
Następna gala: Extreme Rules 2017 (Gala RAW)
Godzina rozpoczęcia: Pre-show – 01:00; Gala główna – 2:00 na WWE Network oraz beat-down.pl
Wyniki show znajdziecie jutro rano na naszym portalu, powtórkę natomiast jak zwykle na fight-poland.
Emisja w polskiej TV (ESC): 28 maja
Plakat:

1. Singles match
Tye Dillinger vs. Aiden English

Walka, którą oglądaliśmy już podczas jednego z epizodów niebieskiej tygodniówki. Na obecną chwilę na Dillingera nie ma żadnego pomysłu, co mnie trochę martwi, bo jestem jego fanem. Jeśli Dillinger kiedykolwiek dostanie shota na jakiś pas, to będę się cieszył, ale wiem, że będzie o to piekielnie ciężko. Wydaje mi się, że Perfect Ten idealnie rozgrzeje publikę w Chicago przed główną galą, no i oczywiście to On zanotuje zwycięstwo.

Mój typ: Tye Dillinger
Faworyt bukmacherów: Tye Dillinger

2. Singles match
Luke Harper vs. Erick Rowan

Pojedynek obu zawodników, podobnie jak ten z Kick offu również widzieliśmy już na jednym z epizodów Smackdown. Walkę tę wygrał odmieniony lekko Eric Rowan. Wygrał tę walkę, a pomimo tego i tak chciał rewanżu z Harperem, który dostał podczas Talking Smack. Szkoda, że Harper ma tak niską pozycję na Smackdown. Jest to zawodnik, który ma papiery na bycie naprawdę solidnym mid carderem. Walka ta, niestety potwierdza w pewien sposób, że na galach PPV odrębnych dla jednego brandu, a do tego na galach mniej ważnych takich jak Backlash dostajemy walki, których star power odpowiada jedynie tygodniówce. Obu zawodników jednak z chęcią obejrzę razem w ringu. Liczę na całkiem solidne starcie i wygraną Harpera.

Mój typ: Luke Harper
Faworyt bukmacherów: Luke Harper

3. Six-Woman Tag Team Match
Naomi, Charlotte Flair & Becky Lynch vs. Natalya, Carmella & Tamina

Jeden z pojedynków, które najmniej mnie interesują. Muszę przyznać, że ciężko mi się ogląda kobiety na Smackdown. Może to wynika z tego, że ten pojedynek nie jest o żadną stawkę tak naprawdę. Jedyną niewiadomą jest to, czy Charlotte przejdzie pełny face turn, czy jednak nadal pozostanie heelem. Po ostatnich plotkach stawiałbym jednak na tę drugą opcję. Sprawia to jednak, że na Smackdown będą tylko dwie kobiety (Becky Lynch i Naomi), które będą grały dobre postacie. Będziemy mieli natomiast Carmellę, Taminę, Natalyę i Charlotte jako te złe. Nikki Bellla jest na urlopie, a Lana nie wiadomo czy zadebiutuje jako heel, czy jako face. Dostawaliśmy walki tagowe pomiędzy zawodniczkami, dostawaliśmy walki singlowe, a także podpisanie kontraktu i krótką pogadankę. Jak na feud wieloosobowy kobiet, który toczy się kompletnie o nic, muszę powiedzieć, że wyszło im to nieźle. Wygrać powinien Komitet Powitalny, czyli Natalya, Carmella i Tamina. Im przyda się to zdecydowanie bardziej niż obecnej mistrzyni, Królowej i Becky Lynch. Są plotki, że Carmella ma być kolejną pretendentką do pasa kobiet. Do tego ma to być hair vs. hair match. Brzmi to bardzo interesującą według mnie, ale najpierw przed nami Backlash. Po dosyć przeciętnym starciu wygra Komitet Powitalny.

Mój typ: Natalya, Carmella & Tamina
Faworyt bukmacherów: Natalya, Carmella & Tamina

4. Singles match
Shinsuke Nakamura vs. Dolph Ziggler

Już w niedzielę swoją debiutancką walkę odbędzie ,,King of the Strong Style”, czyli Shinsuke Nakamura. Gala odbywa się w Chicago, dlatego liczę na nieziemski pop ze strony publiczności. Uwielbiam wejścia Japończyka i mogę je porównać jedynie do wejścia Glorious Championa z NXT. Nakamura swoją pierwszą walkę odbywa dopiero na PPV, ze względu na to, że WWE chce, aby to było coś szczególnego. Olbrzymim minusem Nakamury jest oczywiście jego mic sill i to, że nie potrafi sklecić dobrych dwóch zdań. W NXT było to mniej ważne i mniej widoczne, jednak w głównym rosterze może to sprawiać kłopoty. W tym przypadku Ziggler dał radę całkiem dobrze poprowadzić ten feud, ale co będzie, kiedy Shinsuke będzie feudował z kimś o słabych umiejętnościach mikrofonowych? Na pewno te braki będzie bardzo widoczne. Federacja jednak chyba planuje stawiać na Japończyka, a jeśli tak będzie, to Ziggler jest idealnym pierwszym przeciwnikiem. Walka obu zawodników może być bardzo dobra, oczywiście, jeśli dostaną odpowiednią ilość czasu. Zwycięzca może być tylko jeden.

Mój typ: Shinsuke Nakamura
Faworyt bukmacherów: Shinsuke Nakamura

5. Tag Team match o SmackDown Tag Team Championships
The Usos (c) vs. Breezango

Przeglądając fora internetowe zauważyłem, że wiele osób bardzo czeka na to starcie, niektórzy nawet przewidują, że pasy zmienią właścicieli. Odebranie pasów braciom Usos byłoby dużym błędem. Tę sytuację porównałbym do sytuacji z pasem mistrzowskim WWE i osobą Jindera Mahala. Breezango i Hindus są po prostu za mało wypromowani, by to wygrać. Fashion Police było całkiem zabawnymi segmentami. Pomimo mojej niechęci do Fandango, dobrze oglądało mi się segmenty z nimi. Dostali również dwie walki, w których szybko rozprawili się z The Colons i The Ascencion. Usosi wygłosili po tych walkach dwa proma i pozostało nam czekać na niedzielną walkę. Cały czas mam wrażenie (jak i pewnie większość z Was), że Breezango są tylko przeciwnikami na przeczekanie. Tag-teamem z prawdziwego zdarzenia, który powinien przejąć pasy jest drużyna The New Day. Nie mam nic przeciwko dawaniu pasów Breezango, ale jeszcze nie teraz. Są za mało wypromowani. Najpierw niech WWE pozwoli im wygrać jeszcze parę walk, niech wygłoszą kilka prom i dopiero dostaną title shota na pasy, które wygrają. Na obecną chwilę, są niewiarygodni jako pretendenci.

Mój typ: The Usos
Faworyt bukmacherów: The Usos

6. Singles match
Sami Zayn vs. Baron Corbin

To jest pojedynek, w którym najciężej wytypować mi zwycięzcę. Z jednej strony mamy Corbina, który nadal jest budowany na jednej z głównych heel”ów niebieskiego rosteru. Z drugiej strony mamy dopiero co przedraftowanego underdoga, którego również WWE będzie chciało odbudować na Smackdown. Jest to pierwsza walka tych dwóch zawodników. Niestety feud tutaj (jak większość ostatniego Corbina) był po prostu słaby. Corbin atakuje Samiego, dwa tygodnie później Sami atakuje Corbina. Dostawaliśmy jedynie krótkie proma na backstage w wykonaniu obu zawodników. Ten feud WWE poprowadziło trochę po macoszemu, jednak nie dziwię się takiej decyzji. Trzeba było dać więcej czasu na feud o pas WWE, o pas US, a także na kobiety, ale także i na tag-teamy. Sama walka może być całkiem dobra, ze względu na osobę Zayna. Liczę na to, że dobrze poprowadzi Corbina i dostaniemy solidny pojedynek oraz parę ciekawych spotów. Co do zwycięzcy, tak jak wspomniałem na początku mam pewien problem. Koniec końców postawię jednak na Samiego Zayna i zwycięstwo przez jakiś roll-up. Następną galą PPV brandu Smackdown jest Money in the bank. Tam Zayn wchodzi na drabinę, już prawie ma walizkę w swoich rękach, jednak z drabiny zrzuca go Corbin i sam zdobywa kontrakt. Prawdopodobne rozwiązanie?

Mój typ: Sami Zayn
Faworyt bukmacherów: Baron Corbin

7. Singles match o WWE United States Championship
Kevin Owens (c) vs. AJ Styles

Walka, która na papierze wygląda najlepiej. Walka, która mogłaby toczyć się o pas WWE, a nie o pas United States. Walka, która przy odpowiednich warunkach mogłaby dostać 5 gwiazdek. Jednak, jako że mamy do czynienia z WWE, a także, że będzie to pierwsza walka obu Panów w tym feudzie, to dostaniemy na pewno bardzo dobre starcie, jednak nie będzie ono pewnie ostatnim pojedynkiem. Storyline pomiędzy zawodnikami poprowadzony w nijaki sposób jak niestety większość po brand splicie na Smackdown. The New Face of America kompletnie mnie nie przekonuje. Niektórym ,,nie klika” Seth Rollins jako face, mi natomiast kompletnie nie pasuje Kevin Owens w tym gimnicku. Ostatnio odpaliłem sobie filmik z debiutu Kevina Owensa i jego odpowiedź na open challenge Johna Ceny. Bardzo podobała mi się wtedy postać eks Steena. Niestety teraz, w tym gimnicku jakoś obecnie nie kupuje tego zawodnika. Mam nadzieję, że jak najszybciej porzucą ten pomysł. Walka obu Panów powinna być… fenomenalna. Tak jak wspomniałem na początku, obaj zawodnicy mogliby wykręcić pięciogwiazdkową walkę. Ciężko też typować kto wygra ten pojedynek. Nie wydaje mi się, żeby Styles przegrał czysto. Obstawiam dyskwalifikację Owensa lub wygraną przez jakąś niedozwoloną zagrywkę. Nowa Twarz Ameryki zachowa swój pas.

Mój typ: Kevin Owens
Faworyt bukmacherów: Kevin Owens

8. Singles match o WWE Championship
Randy Orton (c) vs. Jinder Mahal

Czas na prawdziwą truskawkę (he he) na torcie. Pojedynek o pas mistrzowski WWE. Z jednej strony mamy trzynastokrotnego mistrza WWE, Legend Killera, zawodnika, który walczył z najlepszymi w tym biznesie, gościa, który jeszcze nie jeden sukces osiągnie w tej federacji. Z drugiej strony mamy Jindera Mahala. Bardzo nie lubię tak szybkiego pushowania zawodników z poziomu jobbera do main eventera. Zawodnik jest wtedy bardzo niewiarygodny, co wspominałem podczas zapowiedzi walki o pasy tag-team. Ja kompletnie nie kupuję Mahala. Niektórzy mówią, że generuje duży heat, a o to w końcu chodzi. Heel powinien generować heat, to prawda. Jednak jest to jedyna pozytywna rzecz w Jinderze. Hindus jest po prostu nudnym zawodnikiem. Za mikrofonem jest przeciętny, w ringu też szału nie robi. Dodano do niego The Boolywood Boys, aby nadać mu trochę wiarygodności i to był dobry zabieg. Sytuacja przypomina tę z Sethem i z jego ,,Michałkami”. Tutaj jednak nie mamy do czynienia z zawodnikiem, który był prowadzony w normalnym tempie, tylko May do czynienia z Mahalem, który dostał do razu bardzo duży push. Pomimo tego, że wiem, czemu go dostał, to nie podoba mi się to. Wracając jednak do meritum, może jeszcze zdzierżyłby tego Mahala w tej walce, gdyby walczył On z kimś ciekawym. No ale nie, walczy On z jednym z najnudniejszych wrestlerów, czyli Randym Ortonem. Ta walka nie może wyjść dobrze. Orton geniuszem w ringu nie jest. Nie mam pojęcia kto będzie prowadził tę walkę. Pewnie Mahal będzie obijał Ortona, źmija czasami odpowie kontrą. W pewnej chwili wtrącą się ,,Michałki? Mahala, ale to i tak nic nie da. Viper wykona nagle RKO outta nowhere. Raz, dwa, trzy – Randy Orton nadal mistrzem. Wskazywać na to by mógł sposób bookowania obu zawodników. Na każdej tygodniówce wygrywał Jinder, który przypiął nawet w wieloosobowej walce mistrza WWE. Reasumując ten cały wywód, dostaliśmy zbyt gwałtowny push jobbera. Obaj zawodnicy nie są zbyt ciekawi i najprawdopodobniej nie wykręcą dobrej walki. Orton wygra ten pojedynek i nadal będzie mistrzem WWE. Nie widzę innej możliwości. Jest nudnym mistrzem, ale nie chciałbym, aby pas tak często zmieniał właściciela. Jindera w roli pretendenta zastąpi pewnie??.. wiecie kto. #HandSomeRusev
PS: Orton broni mistrzostwa.

Mój typ: Randy Orton
Faworyt bukmacherów: Randy Orton

Fot. WWE.com