Zapraszamy do dołączenia do naszej grupy na Facebooku!

Na początek przypomnimy, iż są to przewidywania autora, więc nie każdy musi się z nimi zgadzać, oczywiście zachęcamy do komentowania posta, gdzie możecie zamieścić własne prognozy dotyczące gali.

WWE PAYBACK 2017

#Payback

Theme song: „Born for Greatness” – Papa Roach
Data: Gala odbędzie się w nocy z 30 kwietnia na 1 maja (z niedzieli na poniedziałek)
Miejsce: SAP Center
Miasto: San Jose, Kalifornia
Poprzednia gala: WrestleMania 33 (Gala Wspólna)
Następna gala: Backlash 2017 (Gala SmackDown LIVE)
Godzina rozpoczęcia: Pre-show – 01:00; Gala główna – 2:00 na WWE Network oraz beat-down.pl
Wyniki show znajdziecie jutro rano na naszym portalu, powtórkę natomiast jak zwykle na fight-poland.
Emisja w polskiej TV (ESC): 7 maja
Plakat:

1. Tag team match
Enzo Amore & Big Cass vs. Luke Gallows & Karl Anderson

Pojedynek numer 671236127317236 tych Tag Teamów. Widać, że ani na jednych, ani na drugich nie ma konkretnego pomysłu. Na tygodniówkach wygrywali Gallows i Anderson, dlatego tutaj stawiam bez zbędnego rozpisywania się na Enzo i Cassa.

Mój typ: Enzo Amore & Big Cass
Faworyt bukmacherów: Enzo Amore & Big Cass

2. Singles match o WWE Cruiserweight Championship
Neville (c) vs. Austin Aries

The A Double dostaje kolejną szansę na pas mistrzowski ?fioletowej? dywizji. Po nieudanej próbie przejęcia pasa od Nevilla na WrestleManii, Austin Aries zmierzy się z mistrzem na Payback. Ich walka na Największej Gali Roku była solidna, jednak, jako że była ona w kick-offie, nie czułem zbytnio żadnego prestiżu, który powinien płynąć z pasa mistrzowskiego. Tym razem liczę na to, że zawodnicy dostaną około 15-20 minut i wykręcą świetne starcie. Aries zagwarantował sobie shota na jednym z epizodów 205 Live. Mieliśmy parę spięć pomiędzy pretendentem a mistrzem, w międzyczasie dostaliśmy gdzieś w tle heel turn TJ Perkinsa. Oglądało się to wszystko całkiem przyjemnie. Myślałem, że Aries dostanie pas na WrestleManii, jednak tak się nie stało. Wydaje mi się, że podobnie będzie na Payback. Neville zachowa swoje mistrzostwo, może zainterweniuje Perkins, a Aries znowu nie sięgnie po złoto. Jeśli tak się stanie, to zastanawia mnie to, kto będzie kolejnym pretendentem do mistrzowskiego pasa. Jeśli nie A Double, czyli obok Nevilla najbardziej rozpoznawalna i największa gwiazda dywizji Cruiserweight to kto? Być może na następnej gali PPV od RAW dostaniemy jakieś wieloosobowe starcie o pas. WWE chyba chce, aby panowanie Nevilla nadal trwało. Czy jest to dobry ruch z ich strony, tego nie wiem. Chciałbym, aby Aries był mistrzem, wolałbym go chyba jednak jako heela. Tak czy siak, stawiam, że mistrzostwo pozostanie przy królu.

Mój typ: Neville
Faworyt bukmacherów: Neville

3. Tag team match o WWE Raw Tag Team Championship
The Hardy Boyz (Matt & Jeff Hardy) (c) vs. Cesaro & Sheamus

Kiedy podczas WrestleManii The New Day pojawili się na arenie tuż przed tą walką, byłem przekonany, że coś się wydarzy. Nie miałem jednak 100% pewności co do tego, że pojawią się za chwile bracia Hardys. Nawet kiedy dowiedzieliśmy się, że pojedynek zamienia się w Fatal 4 Way, gdzieś tam jeszcze myślałem, że dwukrotni mistrzowie Tag Teamowi sami dodadzą się do tej walki. Tak się jednak nie stało, bo kilka chwil później usłyszeliśmy piosenkę braci Hardys, a na arenie pojawili się dawno nie widziani Matt i Jeff. Bracia Hardys zdobyli pasy mistrzowskie na Największej Scenie Ze Wszystkich, a dzień później pojawili się na RAW. Tam zaczęli program z Sheamusem i Cesaro, który jak większość programów Tag Teamowych w WWE był słaby. Standardowe pojedynki singlowe pomiędzy zawodnikami obu drużyn wygrywane były przez Matta i Jeffa, co mogłoby sugerować, że stracą Oni pasy na PPV. Nie wydaje mi się jednak, żeby tak szybko stracili mistrzowskie tytuły, do tego na rzecz Cesaro i Sheamusa, którzy są najprawdopodobniej pretendentami na przeczekanie. Możliwe, że Cesaro i Sheamus wygrają tę walkę przez dyskwalifikację, lub zakończy się ona w taki sposób, dzięki któremu Szwajcar i Irlandczyk będą mogli sobie rościć prawa do walki rewanżowej. Jeszcze jedna rzecz nie podobała mi się w tym feudzie. Bracia praktycznie nie mieli żadnych prom. Jedynym segmentem mówionym był segment na zapleczu, gdzie udzielali wywiadu. Jak dla mnie to trochę za mało. Samymi walkami nie zrobi się porządnego storylinu. Można było wyczuć możliwy heel turn Sheamusa i Cesaro, który być może nastąpi na Payback lub na RAW po Payback. Nie zdziwię się, jednak jeśli zostaną oni po dobrej stronie mocy, i cały feud będzie kontynuowany tak jak miało to miejsce wcześniej. Reasumując, cały storyline nie był zbyt ciekawy, liczę jednak, że przynajmniej walka pomiędzy tymi Tag Teamami wynagrodzi mi to. Pasy mistrzowskie zostaną w posiadaniu Broken Ma??. to znaczy Matta Hardego i Jeffa.

Mój typ: The Hardy Boyz
Faworyt bukmacherów: The Hardy Boyz

4. Singles match o WWE Raw Women’s Championship
Bayley (c) vs. Alexa Bliss

Przechodzimy do pierwszego feudu, na który wielki wpływ miał niedawny Superstar shake up. Pretendentkę do tytułu mistrzowskiego kobiet RAW, poznaliśmy na dwa tygodnie przed galą Payback. Została nią dwukrotna mistrzyni kobiet SmackDown ? Alexa Bliss. Paniom został więc jeden tydzień na podbudowę tego pojedynku i muszę przyznać, że byłem zadowolony z segmentu, który zobaczyłem na ostatnim RAW. Alexa świetnie poradziła sobie z publiką w ringu, do tego dała dobre promo, w przeciwieństwie do Bayley, która tak jak już twierdziłem wcześniej, w głównym rosterze stała się po prostu nudna. Może to też dlatego, że w NXT traktowana była jak underdog, a na RAW bardzo szybko zdobyła pas i jest na samym szczycie dywizji kobiet. Cały czas w tle pojawia się również Sasha Banks, która stara się trzymać blisko swojej najlepszej przyjaciółki, a także jej mistrzostwa. Po przegranym przez dyskwalifikację pojedynku z Sashą Banks, Alexa zaatakowała od tyłu Bayley, po czym uciekła. WWE zrobiło wszystko, aby tą jedną tygodniówką podbudować jakoś ten pojedynek. Podobnie jak w dwóch poprzednich walkach, wydaje mi się, że mistrzostwo nie zmieni właściciela, w tym wypadku właścicielki. Liczę jednak na to, że Alexa będzie mocnym i jasnym punktem na RAW, po tym, jak zdominowała niebieską tygodniówkę. Na RAW na obecną chwilę prym wiodła będzie jednak Bayley.

Mój typ: Bayley
Faworyt bukmacherów: Alexa Bliss

5. Singles match
Seth Rollins vs. Samoa Joe

Pojedynek, który miał się odbyć już na Fastlane, ale kontuzja Setha pokrzyżowała te plany. Po pokonaniu Huntera na WrestleManii rzeczą naturalną jest pojedynek Architekta z człowiekiem, który wykonywał polecenia Triple H. Feud pomiędzy zawodnikami opiera się na tym, że Joe kontuzjował Rollinsa. Obaj zawodnicy twierdzą, że jest to sprawa osobista. Spodziewam się bardzo dobrej walki. Mam nadzieję, że dostaną odpowiednią ilość czasu i pokażą kilka efektownych spotów. The Architect wygrał swoją walkę na WrestleManii, przy czym Samoa Joe nawet na niej nie wystąpił. Na Payback zobaczymy ich pierwszą walkę, a myślę, że nie będzie ona ostatnia. Nie ma co się rozpisywać na temat feudu, ponieważ nie był on wybitny. Mieliśmy tylko jeden, krótki segment mówiony pomiędzy zawodnikami na ostatnim RAW. Liczę, że walka (podobnie jak w pojedynku o mistrzostwo Tag Team) wynagrodzi mi ten dość mierny feud. Samoa Joe bardzo potrzebuje zwycięstwa z mocnym przeciwnikiem. Zwycięstwo w pojedynku z Rollinsem na Payback na pewno utwierdzi niektórych w przekonaniu, że Joe jest kreowany na prawdziwego Destroyera. Możliwe też, że po niedzielnej gali, feud ten będzie kontynuowany i dostaniemy kolejny pojedynek (może nawet ze stypulacją) pomiędzy tymi zawodnikami. Seth ma bardzo duże momentum po wygranej z Hunterem, jednak przegrana z Joe na Payback i kontynuowanie feudu przyniesie korzyści obu zawodnikom.

Mój typ: Samoa Joe
Faworyt bukmacherów: Seth Rollins

6. Singles match o WWE United States Championship; Jeżeli Jericho wygra to zostanie przeniesiony na SmackDown.
Kevin Owens (c) vs. Chris Jericho

Pojedynek z gatunku tych, które trzeba ,,odbębnić?. Feud pomiędzy byłymi najlepszymi przyjaciółmi zaczął być coraz słabszy już podczas drogi do WrestleManii. Po Superstar shake up i przejściu Kevina Owensa na SmackDown ten feud praktycznie umarł. Mieliśmy jedynie wspominanie swojego oponenta przez Jericho i Owensa. Jericho walczył na tygodniówce z Samoa Joe, a Owens stał się ?Nową twarzą Ameryki? i wie kto będzie jego przeciwnikiem na Backlash. Do tego trzeba dodać, że Jericho rusza w trasę koncertową, przez co gala Payback będzie jego ostatnią galą PPV. Możliwe, że wystąpi jeszcze na jednym RAW, ale to też nie jest nic pewnego. Patrząc na ten historię i feud tych zawodników, to nadal utrzymuje swoje zdanie, które pisałem w przewidywaniach do WM-ki. Program pomiędzy Chrisem a Kevinem był jednym z najlepszych programów, jakie WWE nam stworzyło. Chris Jericho podczas programu z Kevinem, ale i podczas całego swojego runu w WWE był po prostu wspaniały. Czerwona tygodniówka dużo straci na odejściu Jericho. Wielka szkoda, że Chris opuszcza WWE, ale liczę, że jeszcze powróci, ponieważ nadal pokazuje, że nawet w takim wieku można wykręcać bardzo dobre pojedynki. O jego charyzmie to nawet nie będę wspominał, bo można by nią obdarować Romana, Barona i jeszcze kilku innych zawodników, a i tak Chrisowi by jej jeszcze dużo zostało. Jericho tą walką żegna się na obecną chwilę z WWE, a jego przegrana z Owensem jeszcze bardziej wypromuje ?Nową twarz Ameryki?.

Mój typ: Kevin Owens
Faworyt bukmacherów: Chris Jericho

7. House of Horrors match
Randy Orton vs. Bray Wyatt

Podobnie jak feud Kevina Owensa z Chrisem Jericho tak i ten umarł tuż po WrestleManii. Oczywiście głównym powodem był Superstar Shake Up i przeniesienie Bray Wyatta na RAW. Bray raczył nas promami dotyczącymi jego House of Horrors matchu, a Orton na SmackDown zdążył pokonać Rowana, dowiedzieć się, że jego kolejnym rywalem będzie Jinder Mahal, a także zostać okradzionym z pasa przez wspomnianego wyżej Hindusa. Pikanterii tej walce dodaje fakt, że nie jest ona o pas. Jeśli walka nie jest o pas, to są duże szansę na to, że to właśnie ?Eater of World? wyjdzie z tej walki jako zwycięzca. Po pierwsze, Orton nic nie straci na tej porażce. Po drugie, postać Braya zostanie podbudowana tym zwycięstwem. Po trzecie, strasznie głupio by wyglądało, gdyby Wyatt przegrał w pojedynku, który sam (jakby nie patrzeć) wymyślił. I po czwarte, wygrana Bray pomoże trochę Mahalowi. Będzie to stanowić pewną iluzję czy ułudę tego, że Mahal może mieć jakieś szansę w pojedynku z Ortonem. Nie spodziewam się dużo po tym pojedynku. Spodziewałem się dużo po feudzie Braya z Ortonem. Ich feud był bardzo dobry, jedynie podczas ostatnich dwóch tygodni przed WM-ką zaczęli nudzić. Po WM-ce jest za to tragedia, ale tak jak wspomniałem, jest to spowodowane tym, że zawodnicy występują w innych brandach. Ich pojedynek na WrestleManii był słaby, dlatego boję się, że tutaj tez fajerwerków nie dostaniemy. Obawiam się, że WWE źle zabookuje ten pojedynek, a do tego martwię się, że Orton nie będzie chciał się nadwyrężać. Od jakiegoś już czasu można zauważyć, że Randy nie przepracowuje się w ringu, przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie. Jeśli Bray nie wygra tego pojedynku będzie, to kompletne pogrążenie jego postaci, a ja nie zrozumiem, czemu miałaby służyć jego ewentualna porażka.

Mój typ: Bray Wyatt
Faworyt bukmacherów: Bray Wyatt

8. Singles match
Roman Reigns vs. Braun Strowman

This is my yard now. Potężny łomot. Wywrócona karetka. Tak w trzech, krótkich frazach można opisać ten feud. Roman Reigns po pokonaniu Undertakera pojawił się na pierwszym RAW po WrestleManii, gdzie powiedział tylko jedno zdanie. Zdanie, którym zacząłem tę wypowiedź. Na kolejnym RAW, podczas wywiadu na zapleczu został zmasakrowany przez Brauna Strowmana. Muszę przyznać, że wyglądało to fantastycznie. Strowman wyszedł na prawdziwego niszczyciela. Sęk w tym, że publiczność nadal nie kupuje Romana jako tego dobrego. Kiedy topowy face leży na noszach, to zazwyczaj powinna być cisza na trybunach, przerażenie malujące się na twarzach widzów i troska o swojego ulubieńca. W wypadku Romana dostaliśmy chanty ,,Thank you Strowman?. Widać, że coś tutaj jest ewidentnie nie tak. Na następnym RAW Roman się nie pojawił, a na ostatnim RAW przed Payback o dziwo też nie oglądaliśmy Samoańczyka w telewizyjnej części show. Takie blokowanie Reignsa mogło być spowodowane tym, że federacja chciała ostudzić trochę reakcję publiczności na tego zawodnika i dlatego odsunęła go od występów. Nadal niestety będziemy musieli się męczyć z takim blokingiem Romana. Jeszcze dwa tygodnie temu myślałem, że Strowman wygra ten pojedynek i to On zmierzy się z Lesnarem w walce o pas Universal (tak, ten pas jeszcze istnieje). Parę dni temu jednak ogłoszono, że Lesnar będzie bronił swojego pasa po raz pierwszy na Great Balls On Fire. Nazwę gali pozostawię bez komentarza, ponieważ Strowman sam najlepiej ją skomentował na swoim twitterze. Gala ma się odbyć 8 lipca, czyli dopiero za ponad dwa miesiące. To bardzo dużo czasu, a Strowmanowi nie potrzeba za dużo, aby móc być wiarygodnym pretendentem. Nawet porażka z Romanem nie przekreśli jego szans na pojedynek z Lesnarem. Do tego, Roman wraca po trzytygodniowej nieobecności, po tym jak największy heel na RAW zniszczył go podczas jednej z tygodniówek. Taką walkę chyba musi wygrać face. A, że facem jest nielubianym Roman, no to????. Booking Reignsa jest tragiczny, a ja od siebie jeszcze dodam, że to będzie pierwszy raz od około 5 lat, kiedy oglądając galę na żywo, odpuszczę sobie main event i najprawdopodobniej położę się wcześniej spać. Po prostu mam dość takiego bookingu. Mam tylko nadzieję, że Strowman jakoś się odnajdzie po rywalizacji z Reignsem, ponieważ jest to materiał na następcę Big Showa/Marka Henrego. Na Payback jednak to pogromca Undertakera powinien zemścić się na potworze.

Mój typ: Roman Reigns
Faworyt bukmacherów: Braun Strowman

Fot. WWE.com