Na początek przypomnimy, iż są to przewidywania autora, więc nie każdy musi się z nimi zgadzać, oczywiście zachęcamy do komentowania posta, gdzie możecie zamieścić własne prognozy dotyczące gali.

WWE FASTLANE 2017

#Fastlane

Theme song: „Watch This” – Will Roush
Data: Gala odbędzie się w nocy z 05 na 06 marca (z niedzieli na poniedziałek)
Miejsce: Bradley Center
Miasto: Milwaukee, Wisconsin
Poprzednia gala: Elimination Chamber (Gala SmackDown)
Następna gala: WrestleMania 33 (Gala Wspólna)
Godzina rozpoczęcia: Pre-show – 01:00; Gala główna – 2:00 na WWE Network oraz beat-down.pl
Wyniki show znajdziecie jutro rano na naszym portalu, powtórkę natomiast jak zwykle na fight-poland.
Emisja w polskiej TV (ESC): 19 marca
Plakat:

1. Pre-Show Tag team match
Rich Swann & Akira Tozawa vs. The Brian Kendrick & Noam Dar (w/Alicia Fox)

Nie mam pojęcia, co w tej walce robi Noam Dar i Rich Swann. Byłego mistrza Cruiserweight dodali tam, chyba tylko po to, aby publiczność o nim nie zapomniała. Dara dodali, aby była jakaś przeciwwaga. Osią całego feudu był ,,mistrz? i ,,uczeń?, czyli Kendrick i Tozawa. Japończyk kompletnie mnie nie przekonuje. Denerwują mnie dźwięki, które wydaje wchodząc do ringu. W ringu jest całkiem dobry, jednak dla mnie to trochę za mało. Reasumując, pojedynek bez historii (jak praktycznie każdy w kick offie) wygrają Tozawa i Swann.

Mój typ: Rich Swann & Akira Tozawa
Faworyt bukmacherów: Rich Swann & Akira Tozawa

2. Singles match
Sasha Banks vs. Nia Jax

Wynik tego pojedynku, powiązany będzie z drugą walką kobiet. Pojedynek obu Pań, widzieliśmy już na Royal Rumble. Wtedy, po szybkim starciu, to Nia Jax wygrała. Tym razem, pojedynek powinna wygrać Sasha. Według mnie tak najprawdopodobniej będzie. Dałoby to furtkę do Fatal 4 Way’u kobiet na WrestleManii. Zakładam, że Charlotte odbierze pas Bayley na Fastlane. Dzięki temu Bayley dostanie rewanż na Największej Gali Roku. Nia Jax na ostatnim Raw, przypięła ówczesną mistrzynię kobiet, dzięki czemu będzie mogła domagać się title shota. Za to Sasha Banks po pokonaniu Nia Jax, również mogłaby się ubiegać o walkę z mistrzynią. Wydaje mi się, że wszystko do tego prowadzi. Feudu tutaj praktycznie nie było. Po prostu na ostatniej czerwonej tygodniówce, Stephanie dodała tę walkę do karty. Ze względu na ostatnią porażkę Sashy i możliwy pojedynek na WMce, obstawiam, że The Boss wygra po roll upie.

Mój typ: Sasha Banks
Faworyt bukmacherów: Nia Jax

3. Singles match
Sami Zayn vs. Samoa Joe

„The Underdog From The Underground” vs. The Destroyer. Zamiast kontuzjowanego Setha Rollinsa, dostajemy Zayana. Sama walka będzie stała na wysokim poziomie, jednak większość wolałaby, aby to The Architect stanął do walki z Samoa Joe. Jest mi niesamowicie przykro, że Seth doznał urazu. Widać jednak, że jest nadzieja na to, że powróci na WrestleMania i zmierzy się ze swoim byłym mentorem. Joe, w swoim pierwszym pojedynku na PPV dostaje zawodnika, z którym może wykręcić super walkę. Ci dwaj zawodnicy mierzyli się już ze sobą w NXT. Wtedy szczerze mówiąc, ich walka mnie nie porwała. Spowodowane to jednak było tym, że jak dla mnie była zdecydowanie za długa. Wtedy zwycięstwo odniósł Samoan Machine i myślę, że tym razem będzie tak samo. Jak już wspomniałem, to pierwsza walka Joe na gali PPV. Do tego Samoa pokonał w swojej pierwszej walce Romana Reignsa, a następnie w szybkim czasie poskładał Cesaro. A Sami, jak to Sami, przegra kolejny pojedynek. Daje cień nadziei na pojawienie się Rollinsa, jakieś rozproszenie Joe, które da zwycięstwo Samiemu. Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to nowa ,,marionetka? Tryple H odniesie zwycięstwo.

Mój typ: Samoa Joe
Faworyt bukmacherów: Samoa Joe

4. Tag team match o WWE Raw Tag Team Championship
Luke Gallows & Karl Anderson (c) vs. Enzo Amore & Big Cass

Jeszcze nie teraz. Jeszcze nie na tej gali. Nie na Fastlane. To, że Enzo Amore i Big Cass zdobędą tytuły tag-teamowe jest dla mnie jasne, jak słońce. Wydaje mi się, że nie stanie się to na Fastlane. Sięgną po złoto dopiero na WrestleManii. Na ostatniej czerwonej tygodniówce Big Cass pokonał Gallowsa. Stara zasada mówi, że kto przegrywa na tygodniówce, ten wygrywa na PPV. Tutaj powinno się to sprawdzić. Feud obu drużyn jakoś nie przypadł mi do gustu. Szczerze mówiąc, nie potrafię przypomnieć sobie niczego, co przykuło moją uwagę w tym feudzie. Sama walka też pewnie nie będzie porywająca. Enzo i Cass trochę mi się znudzili. Natomiast Gallows i Anderson zostali odbudowani i dano im pasy. Niestety, ale Oni również nie potrafią sprawić, że wpatruje się w monitor z ciekawością. Liczę na przeciętną/solidną walkę i zwycięstwo byłych członków Bullet Clubu.

Mój typ: Luke Gallows & Karl Anderson
Faworyt bukmacherów: Luke Gallows & Karl Anderson

5. Singles match
Roman Reigns vs. Braun Strowman

Zgadnijcie ile razy Romek wszedł do ringu by coś powiedzieć podczas tego feudu? Trzy, cztery? Nieeeeeee. Raz. Dokładnie raz. Co więcej, powiedział tylko, że chce dostać Brauna Strowmana. Feud opierał się na tym, że ja zaatakuje Ciebie, a Ty potem mnie. Taki storyline to można stosować dla low-carderów, czy niektórych mid-carderów, a nie dla gościa, który dwa razy dostał main event WrestleManii. Ja rozumiem, że Reigns jest beznadziejny za mikrofonem, no ale to, jak poprowadzono ten feud, woła o pomstę do nieba. Romanowi nie pozwolili się odezwać nawet podczas podpisania kontraktu (!). Można powiedzieć, że to dobrze, że Reigns się nie odzywał. Ulga dla uszu i takie tam. Ja jednak tego do końca nie kupuję. Muszę powiedzieć, że Strowman w tym feudzie mi się podobał. Trzeba przyznać, że bookowany jest naprawdę mocarnie. Dominował nad Romanem na KAŻDEJ tygodniówce. Tutaj otwiera się furtka do zwycięstwa dla Big Doga. Zamknąć ją może jednak bardzo szybko The Undertaker. Na obecną chwilę, to właśnie Deadman ma zmierzyć się z Reignsem na WrestleManii. W końcu to Roman wyrzucił go z Royal Rumble matchu. To jest najbardziej prawdopodobna wersja. Liczę na to, że promocja Strowmana nie zostanie zmarnowana i że wygra on ten pojedynek. Roman Reigns vs. Undertaker na WrestleManii? Ech, zdecydowanie bardziej wolałbym pojedynek Zmarłego ze Stylesem. No ale nie można mieć wszystkiego?..

Mój typ: Braun Strowman
Faworyt bukmacherów: Braun Strowman

6. Singles match o WWE Cruiserweight Championship
Neville (c) vs. Jack Gallagher

W tym pojedynku spotykają się ze sobą dwie najbardziej charyzmatyczne postacie z dywizji cruiserweight. Przynajmniej na obecną chwilę. Wielu zawodnikom z tej dywizji brakuje osobowości. Gallagher jest bardzo oryginalną postacią. Jego styl ubierania się, mówienia, czy poruszania w ringu. Wszystko to sprawia, że jest on ciekawy i że chce się go oglądać. Nie mówię, że każdemu jego gimnick przypadnie do gustu, ale na pewno jest wyróżniającą się postacią. Z drugiej strony mamy Króla. Neville po heel turnie prezentuje się bardzo dobrze. Mógłby jednak nie chodzić przez cały czas tak wkurzony. To w sumie jedyne zastrzeżenie, jakie do niego mam. Rozumiem, że jako heel musi mieć inaczej ułożony move set niż wtedy, kiedy był facem. W tym feudzie dostałem wszystko, czego oczekiwałem. Mieliśmy podpisanie kontraktu, gdzie obaj zawodnicy sobie pogadali. Dostaliśmy walki z ich udziałem. Ten feud, właśnie mi pokazał, to, czego brakowało mi w feudzie Reignsa ze Strowmanem. Chociaż jednego segmentu, w którym zawodnicy będą ze sobą rozmawiać, a nie tylko okładać się pięściami. Bardzo lubię Gallaghera, ale jest za wcześnie na zmianę mistrza. Neville pozwala oddychać tej dywizji, a potrzebne jej będzie jeszcze dużo tlenu.

Mój typ: Neville
Faworyt bukmacherów: Neville

7. Singles match o WWE Raw Women’s Championship
Bayley (c) vs. Charlotte Flair

Przewidywany wynik tej walki został już wspomniany przy okazji walki Nia Jax z Sashą Banks. Czeka nas powtórka z rozrywki. Charlotte traci pas na tygodniówce, aby odzyskać go na gali PPV, i pokazać, że jest niepokonana na takich galach. Czy WWE wspominałoby o streaku Charlotte, gdyby chciało go zakończyć na mało ważnej gali, jaką jest Fastlane? Wydaje mi się, że nie. Bayley straci pas na rzecz Charlotte, Sasha pokona Nia Jax i dzięki temu będziemy mieli Fatal For Way na WrestleManii. Co do samego feudu, to strasznie mnie on znudził. Podobnie jak sama Bayley. Stała się za bardzo cukierkowa. Taki Daniel Bryan kobiecej dywizji. Do tego cały czas pojedynki z Charlotte. Charlotte nadal jest ciekawą postacią i czołową kobietą na czerwonej tygodniówce. Dywizja kobiet na RAW posiada silne nazwiska, jednak jej booking pozostawia wiele do życzenia. Chciałbym zobaczyć walkę i feud pomiędzy Bayley a Sashą Banks po heel turnie. Bardzo możliwe, że WWE zaserwuje nam taki pojedynek po WrestleManii. Na Fastlane jednak Charlotte zostanie nową mistrzynią i znowu będzie mogła krzyczeć: WOOOOOOOOOOOOOOOOO.

Mój typ: Charlotte
Faworyt bukmacherów: Charlotte

8. Singles match o WWE Universal Championship
Kevin Owens (c) vs. Goldberg

Ostatnio spotkałem się w internecie ze zdjęciem listy walk, jakie odbędą się na WrestleManii. Wiele z nich pokrywa się z tymi, które są planowane. Dobrze wiem, że zdjęcie jest fakem, jednak muszę przyznać, że podobało mi się zestawienia dotyczące Goldberga i Owensa. Według listy Kevin Owens na WrestleManii będzie bronił pasa Universal w walce ze swoim byłym, najlepszym przyjacielem, Chrisem Jericho. Goldberg natomiast zmierzy się oczywiście z Brockiem Lesnarem. Pojedynek miałby jednak stypulację. Przegrany odchodzi z WWE. To jest świetne rozwiązanie. Goldberg przegrywa z Brockiem Lesnarem i odchodzi z federacji. Na obecną chwilę wszystko na to wskazuje. Brock zdobywa cenne zwycięstwo, a także, nie zgarnia pasa mistrzowskiego. Też świetnie. Fani natomiast dostają genialny (przynajmniej na papierze) feud, o główny pas czerwonej tygodniówki, podszyty wzajemnymi animozjami i długą historią. Do tego trzeba dodać, że byłaby to niesamowita nagroda dla Chrisa Jericho za całą jego pracę. Może nawet wygrałby na WrestleManii? Mógłby stracić pas już na następnej gali, bo przecież przepracuje cały kwiecień. A nawet jeśli by nie wygrał, to na pewno z chęcią wypromuje młodszego kolegę. Trzeba byłoby jedynie zdjąć z jego barków pas US. To jednak żaden problem. Wystarczy walka z np. Samoa Joe, gdzie Kevin odwraca uwagę Chrisa, i mamy nowego mistrza. No właśnie, Samoa Joe. Pisząc o walce Kevina z Goldbergiem, trzeba wspomnieć o nowej stajni, która jest planowana na RAW. Tworzyć ją mają Triple H, Samoa Joe i właśnie Kevin Owens. To właśnie dzięki Hunterowi czy Joe, Kevin miałby obronić pas w walce z Goldbergiem. Nikt raczej nie wierzy, że Owens czysto pokona Goldberga. Inną możliwością jest również powrót Chrisa Jericho i ???? pomoc Owensowi. Wiem, brzmi to dziwnie, ale jakby się nad tym chwilę zastanowić, mogłoby to mieć sens. Chris pomaga zachować pas Kevinowi, aby dostać szansę na to, by samemu odebrać mu go na WrestleManii. Nie mówię, że tak właśnie będzie, ale jest to możliwe. Jeśli chodzi o feud, to Kevin Owens zaczął błyszczeć. Można powiedzieć, że prowadził dwa feudy – z Jericho i Goldbergiem. Każde z jego prom stało na wysokim poziomie. Zastanawia mnie bardzo, jak długo potrwa ta walka. Kto się wtrąci? Jak się zakończy cała walka? Goldberg w ringu spędził około 7 minut po swoim powrocie. Nie mam kompletnie pojęcia jak WWE to zabookuje. Mam nadzieję, jednak, że Owens nie zostanie zesqashowany jak Lesnar. Znając jednak Vinca i całe WWE, to możemy się spodziewać absolutnie wszystkiego.

Mój typ: Kevin Owens
Faworyt bukmacherów: Goldberg

Fot. WWE.com