Na początek przypomnimy, iż są to przewidywania autora, więc nie każdy musi się z nimi zgadzać, oczywiście zachęcamy do komentowania posta, gdzie możecie zamieścić własne prognozy dotyczące gali.

WWE ELIMINATION CHAMBER 2017

#EliminationChamber

Theme song: „Air” – No Wyld ft. Kamau & Wynne
Data: Gala odbędzie się w nocy z 12 na 13 lutego (z niedzieli na poniedziałek)
Miejsce: Talking Stick Resort Arena
Miasto: Phoenix, Arizona
Poprzednia gala: Royal Rumble 2017 (Gala wspólna)
Następna gala: Fastlane 2017 (Gala RAW)
Godzina rozpoczęcia: Pre-show – 01:00; Gala główna – 2:00 na WWE Network oraz beat-down.pl
Wyniki show znajdziecie jutro rano na naszym portalu, powtórkę natomiast jak zwykle na fight-poland.
Emisja w polskiej TV (ESC): 26 lutego
Plakat:

1. Pre-Show Singles match
Mojo Rawley vs. Curt Hawkins

Walka dodana w ostatniej chwili i walka, która nikogo absolutnie nie obchodzi. Pojedynek bez żadnej historii, stawiam na zwycięstwo Mojo Rawleya.

Mój typ: Mojo Rawley
Faworyt bukmacherów: —

2. Singles match
Nikki Bella vs. Natalya

,,Bez Johna jesteś nikim?, ,,John nigdy się z Tobą nie ożeni?. Między innymi takimi tekstami Natalya częstowała Nikki podczas niebieskich tygodniówek. Do tego byliśmy świadkami wielu brawli pomiędzy obiema Paniami i to właściwie tyle. Pomimo faktu, że kilka prom stało na naprawdę dobrym poziomie, a i niektóre brawle były fajne, to jednak nie potrafiłem się wczuć w ten feud. Żałuję, że jedyną osią tego feudu była osoba Johna Ceny. Przynajmniej ja miałem takie odczucie, to właśnie dla mnie największy mankament tego feudu. Jeśli miałbym ująć go w jednym słowie, to powiedziałbym, że był jednowymiarowy. Pojedynek wygra Nikki Bella, pokona Natalyę i ruszy w kierunku swojej walki na WrestleManią.

Mój typ: Nikki Bella
Faworyt bukmacherów: Nikki Bella

3. Tag team turmoil match o WWE SmackDown Tag Team Championship
American Alpha (c) vs. The Usos vs. The Ascension vs. The Vaudevillains vs. Breezango vs. Heath Slater & Rhyno

Już od dawna twierdzę, że dywizja tag-teamów na SmackDown jest najsłabszym punktem niebieskiej tygodniówki. Jeszcze wiele wody upłynie, zanim stanie ona na nogi. Na pewno nie stanie się to podczas Road to WrestleMania. Jest cała masa innych feudów, które będą zabierały dużo czasu antenowego, dlatego sądzę, że w tym najbardziej gorącym okresie wrestlingowym, nie będzie czasu na promowanie tagów na SmackDown. Jeśli coś miałoby ruszyć do przodu, jeśli chodzi o ich promocję, to dopiero po WrestleManii. Jedyny w miarę wypromowany tag-team na SmackDown, to mistrzowie, czyli American Alpha. Jako że o feudzie nie ma co się zbytnio wypowiadać, trzeba powiedzieć coś o samych zespołach. The Usos po brand splicie zostali lekko podbudowani, ale wtedy swoje momentum miał Slater i Rhyno, którzy teraz rzadko występują i są po prostu jobberami. Jobberami są także Breezango, The Ascension i The Vaudevillains. Odbudować każdy z tych teamów, odbudować całą tę dywizję, będzie piekielnie ciężko. Liczę jednak, że małymi kroczkami, WWE wypromuje tag-teamy na niebieskiej tygodniówce. Życzyłbym sobie także tego, aby federacja nie musiała, coraz częściej ratować się wrzucaniem wszystkich zespołów do walk o mistrzostwo. Wynika to oczywiście z braku odpowiedniej promocji. Reasumując cały ten wywód – tag-teamy na SmackDown są mało wypromowane, a American Alpha obronią pasy.

Mój typ: American Alpha
Faworyt bukmacherów: American Alpha

4. Singles match
Luke Harper vs. Randy Orton

Zwycięzca Royal Rumble matchu 2017 vs. Wygnany członek Wyatt Family. Widzieliśmy już pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami na jednym z epizodów SmackDown. Ich starcie było niezłe, ale tylko niezłe. Orton w ringu nudzi mnie już od dawna, dlatego i na Elimination Chamber nie spodziewam się jakiegoś wysokiego poziomu. Cała nadzieja, jeśli chodzi o ten pojedynek w Harperze. Jest to bardzo dobry zawodnik, który według mnie zasługuje na solidną pozycję w mid cardzie. Największym plusem tej walki, powinna być psychologia ringowa, a także cała otoczka według tego pojedynku. Feud Braya z Ortonem, a może raczej ich wspólna historia, trwa już bardzo długo. Czasami nudziła, czasami była ciekawsza, jednak po wyrzuceniu Harpera z rodzinki, zdecydowanie nabrała rumieńców. Jeśli chodzi o zwycięzcę tej walki, to stawiam tutaj na Ortona. Został przypięty na SmackDown przez Cenę, to teraz odbije sobie na Harperze. Jeśli Bray wygra w komorze i zmierzy się z Randym na WrestleManii, to liczę, że i Harper będzie jakoś zamieszany w ten pojedynek. Luke również stanowi ważną część tej historii, dlatego liczę, że nie skończy w jakimś zapychaczu na Największej Gali Roku.

Mój typ: Randy Orton
Faworyt bukmacherów: Randy Orton

5. Singles match
Becky Lynch vs. Mickie James

Po kilku latach nieobecności, na początku tego roku do WWE powróciła Mickie James. Pomogła obronić mistrzostwo kobiet SmackDown Alexie Bliss, równocześnie przyczyniając się do porażki Becky Lynch. Jestem bardzo zadowolony z powrotu Mickie, ze względu na to, że jest to bardzo dobra zawodniczka, która będzie stanowić duże wzmocnienie dywizji kobiet na niebieskiej tygodniówce. Eve Marie ma odejść z federacji, po WrestleManii z telewizji zniknąć ma także Nikki Bella, dlatego sprowadzenie Mickie James było dobrym pomysłem. Motywem tej walki jest oczywiście zemsta. Becky Lynch pragnie zemsty za utratę szansy w walce o pas mistrzowski. Liczę na dobre starcie pomiędzy tymi zawodniczkami. W pojedynku z Asuką James pokazała, że nadal wie, na czym polega wrestling. Mam nadzieję, że razem z Becky stworzą jeszcze lepszą walkę. Na ostatnim SmackDown w brawlu górą była Becky i Naomi. Mickie James dopiero co powróciła do federacji, a także przegrała pojedynek 3 vs. 3 w podczas Royal Rumble. Dlatego właśnie twierdze, że to James wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.

Mój typ: Mickie James
Faworyt bukmacherów: Becky Lynch

6. 2-on-1 handicap match
Apollo Crews & Kalisto vs. Dolph Ziggler

Byłem bardzo zdziwiony, że taka walka została zapowiedziana. Handicap match na gali PPV zdarza się bardzo rzadko. Jednak handicap match, w którym mamy dwóch face?ów a jednego heela praktycznie się nie zdarzają (pomijam pojedynki Strowmana czy swego czasu Rybacka z lokalnymi jobberami). Chodzi mi o pojedynki zawodników, którzy mają w federacji w miarę ugruntowaną pozycję. Jestem jednak zadowolony z tego pojedynku. Nie wiem kompletnie, jak on się potoczy. Na ostatnim SmackDown, Dolph bardzo szybko przegrał z Apollem przez roll-up. Potem zobaczyliśmy, jak Ziggler masakruje Crewsa i Kalisto krzesłem. Show Off raz szybko wygrywa z Kalisto, by potem szybko przegrać z Apollem. Mam nadzieje, że na Elimanation ChamberZiggler pokona swoich oponentów. Najlepiej by było, aby czysto po finiszerze. Nie zdziwię się jednak, jeśli wygra przez roll-up. Dolph jest dla mnie wielką niewiadomą. Nie mam kompletnie pojęcia, co WWE szykuje dla niego na WrestleManie. Możliwe, że będzie to wieloosobowa walka o pas IC. Najpierw jednak trzeba zaliczyć przystanek o nazwie ,,Elimanation Chamber?. Liczę, że Dolph zrobi to, czym się tak bardzo szczyci. Skradnie show.

Mój typ: Dolph Ziggler
Faworyt bukmacherów: Apollo Crews & Kalisto

7. Singles match o WWE SmackDown Women’s Championship
Alexa Bliss (c) vs. Naomi

Widać kobiecą rewolucję na SmackDown. Dostajemy aż trzy pojedynki kobiet na PPV. Nigdy nie było takiej sytuacji. Trzeba pochwalić writerów SmackDown, że potrafią doprowadzić do trzech walk kobiet, które nie są stworzone kompletnie z niczego. Feud powstał w oparciu o to, że Alexa została dwukrotnie przypięta przez Naomi. Dało to jej title shota na pas Alexy. W poprzednich walkach kobiet postawiłem na wygraną Nikki (face) i Mickie (heel). Tutaj postawię również na heela, czyli na obecną mistrzynię. Wydaje mi się, że Naomi jest tylko pretendentką na przeczekanie. Alexa pokona ją na Elimination Chamber i na WrestleManii pojawi się jako mistrzyni. Tak jak wspominałem wyżej, Naomi dwa razy przypięła Alexę, a do tego wygrała brawl na ostatnim SmackDown. Mistrzyni się nie zmieni, co mnie bardzo cieszy, bo Bliss wykonuje fantastyczną robotę i jest jednym z jaśniejszych punktów na niebieskiej tygodniówce.

Mój typ: Alexa Bliss
Faworyt bukmacherów: Naomi

8. Elimination Chamber match o WWE Championship
John Cena vs. AJ Styles vs. Dean Ambrose vs. Baron Corbin vs. The Miz vs. Bray Wyatt

Sześciu kandydatów do zwycięstwa ? tylko dwóch prawdopodobnych. Na ostatnim SmackDown byliśmy świadkami pojedynku pomiędzy Ambrosem, Stylesem, Mizem i Corbinem. Pojedynek wygrał ten ostatni, co więcej przypiął on Pana Fenomenalnego. Lone Wolf jednak na 100% nie wygra tego pojedynku. Został odpowiednio mocno podbudowany pojedynkiem na SmackDown, a w niedalekiej przyszłości, WWE na pewno postawi bardziej na niego. Dean Ambrose jako mistrz interkontynentalny również odpada, jeśli chodzi o prawdopodobnego kandydata do zwycięstwa. Na WM-ce czeka na niego najprawdopodobniej wieloosobowy pojedynek, w obronie pasa IC. Stylesa i Miza również nie zaliczam do faworytów. The Phenomenal One przez długi czas posiadał pas WWE, więc pora, aby chociaż na chwilę zniknął z głównego obrazka. The Miz natomiast, również pewnie wystąpi w wieloosobowym pojedynku na WrestleManii. Jeśli chodzi o faworytów, to pierwsza prawdopodobną opcją jest?.. obrona pasa przez Johna Cenę. Lider Cenation broni pasa w komorze eliminacji, a na „Największej Gali Roku” staje do walki numer 2783972984723894329 przeciwko Ortonowi. Drugą, bardziej prawdopodobną opcją, jest zwycięstwo Braya Wyatta. Po czterech latach w federacji The New Face of Fear w końcu zdobyłby pas WWE, na który, według wielu, bardzo zasługuje. Ponadto, byłaby to kontynuacja jego feudu z Ortonem. Bray jako mistrz, Orton jako pretendent do mistrzostwa, a nie można zapominać o Harperze, który mógłby w tej sytuacji jeszcze namieszać. Brzmi całkiem ciekawie. Obawiam się jednak, że jeśli Bray wygra na Elimination Chamber, to straci pas na WrestleManii w pojedynku z Ortonem. Liczę, że w komorze eliminacji dostaniemy solidny pojedynek, z dużą dawką dramaturgii. Na pierwszy rzut oka karta walk wydaje się przewidywalna, jednak WWE już wiele razy pokazywało, że potrafi zaskoczyć wszystkich.

Mój typ: Bray Wyatt
Faworyt bukmacherów: Bray Wyatt

Fot. WWE.com