16 września 2012 – Night of Champions 2012
TD Garden w Boston, Massachusetts
Singles match o WWE Championship
CM Punk (c) (w/ Paul Heyman) vs. John Cena
Numer walki w karcie: osiem (na osiem)
Ocena walki według Dave’a Meltzera: ****?

Rozbrzmiał gong i przechodzą do zwarcia, przepychają się w końcu John powala Punka i zapina headlock takedown jednak Phil natychmiast się wydostaje. Spojrzeli na siebie i przeszli do zwarcia Brooks zapina Headlock, Lider Cenation pcha go na liny a ten się na nich zatrzymuje. Pretendent wykręca rękę obecnego Mistrza WWE po chwili wykonuje Fisherman Suplex, zapina Bear Hug a Straight Edge Warrior wydostaje się atakiem z łokcia i zakłada Headlock Takedown? wstają Cena pcha oponenta na liny i wykonuje Back Body Drop, następnie chciał nabiec na przeciwnika w narożniku jednak chybił.  Phil wykonuje niski Drop Kick i Pinuje – 1,2, Kick Out? ?The Voice of the Voiceless?  wbija Lidera Cenation mocnym Irish Whipem w narożnik, Brooks wszedł na ten narożnik podniósł rękę pokazując swoją wyższość Cena jednak go wyniósł ale nic mu z tego nie przyszło bo Punk wyprowadza DDT – Pin.. 2 Count. Brooks uderzył łokciem w klatkę oponenta i przypiął? 2 count. ?Best In The World? zapina headlock, po chwili wstają Cena pcha rywala na liny i powala Shoulder Blockiem, odbija się od lin ale zostaje podcięty a Savior zapina dźwignię. Cena zdołał się wydostać jednak widać że ma problem z lewą kostką wyszedł poza ring a WWE Champion wykonał Suicide Dive. Second City Saint spojrzał na ojca Johna Ceny, a po tym wrzucił swojego przeciwnika do ringu, Phil puścił buziaka fanom, nieuwagę Punka wykorzystał John wbijając się basebal slidem, następnie wyrzucił poza barierki i przywrócił go wykonawszy Fisherman Suplex. W ringu próba FU, Brooks się jednak wydostał i powalił przeciwnika mocnym kopnięciem w plecy, zapina Camel Clutch do czasu kiedy Lider Cenation wstaje, CM Punk nie traci jednak przewagi ponieważ atakuje łokciem. ?The Voice of the Voiceless?  wyprowadza lewe proste, odbija się od lin i powala Cene uderzeniem z łokcia – Pin 1,2, Kick Out. WWE Champion powalił rywala skacząc z narożnika, próba G.T.S? John wychodzi, Punk chybia clotheslinem, a Cena trafia dwoma shoulder tackelami, jednak Savior kontruje ProtoBomb na Cross Body! – Pin 1,2, Kick Out. Phil dwukrotnie powala oponenta clotheslinem, próba Swinning Neckbreakera jednak kontra i mocny clothesline od Johna – Pin 1,2.. Kick Out. Mr.Cenation pokazuje You Can?t See Me próba Five Knuckle Shuffle, nieudana gdyż Punk wystawił nogę. W stójce Punk wykonuje Neckbreaker – Pin 1,2, Kick Out. Straight Edge Warrior wykonał Springboard CrossBody ale Cena go przechwycił i wyniósł pod AA, Savior dzięki linom wydostał się i wypadł po za ring a Lider Cenation wykonuje Suicide Dive! W kwadratowym pierścieniu John wykonuje Proto Bomb, próba Five Knuckle Shuffle skontrowana na Anaconda Vise!.. John po chwili przechodzi do STF!

Tym razem Punk sprytnie wydostał się z dźwigni przechodząc do CrossFace… John wydostał się wyprowadzając Side Slam. W stójce wymiana ciosów, lepiej poradził sobie Lider Cenation, obija się od lin ale zostaje powalony Drop Kickiem. Pretendent znalazł się w narożniku a Brooks wyprowadził mu High Knee, clothesline a na koniec Flying Elbow – Pin 1,2, Kick Out. ?The Voice of the Voiceless? próbuje wykonać Go To Sleep jednak John przechwytuje nogę i przechodzi do STF!…

Punk dochodzi do lin a kiedy wstaje wyprowadza G.T.S! – Pin 1,2… Kick Out !! Zdenerwowany Phil wyprowadza kopnięcia, następnie podnosi rywala i powala clotheslinem – Pin 1,2, Kick Out. Second City Saint uświadamia Cenie co to Slap, próba G.T.S John zsuwa się próba FU, kontra Savior chybia clotheslinem, Lider Cenation wykonuje Protobomb i Five Knuckle Shuffle wynosi Mistrza WWE i wykonuje Attitude Adjustment! – Pin 1,2… Kick Out. Mr. Cenation wszedł na narożnik, skąd chybił Flying Leg Dropem, Phil wykonał High Kicka i przypiął – 1,2 Kick Out. Następnie Punkowi udało się powalić Cenę atakiem z kolana. Przypiął jednak nie wygrał pojedynku. Brooks ustawił Johna na środku ringu, chciał wykonać Moonsaulta na Cene ale chybił.

Akcja na chwilę poprzestała. Obaj ledwo słaniają się na nogach nagle Savior wykonuje G.T.S!! ? Pin 1..2.. Kick Out!! Cena odkopuje po 2 GTS w tej walce! CM Punk nie wierzy, że to nie koniec. Czeka aż Cena się podniesie kiedy to uczynił wyprowadził Rock Bootom!!!!- Pin 1..2.. Kick Out!!! Punk jest załamany nie wie kompletnie co ma robić a gdy się odwraca otrzymuje Attitude Adjustment! – Pin 1,2… Kick Out!!

Kto wygra tą walkę? Na arenie słychać Chanty This Is Awesome! Lider Cenation ustawia Phila na narożniku ten go jednak zrzuca lecz John natychmiast wraca wykonuje German Suplex wraz z pinem ? 1..2?3!!!


John Cena zdobywa pas WWE po raz 11 w swojej karierze. Lider Cenation celebruje zwycięstwo na n
arożniku a kiedy schodzi sędzia zabiera mu pas i oddaje Punkowi!!! Justin Roberts ogłasza, że podczas pinu barki obu panów dotykały maty przy odliczeniu do trzech, więc mamy remis czego skutkiem jest zachowanie pasa federacji przez CM Punka. Punk jeszcze na koniec uderzył swoim tytułem Johna.


Rozwiązanie: Remis (Czas trwania walki – 26:54)