Aby przeczytać artykuł kliknij „czytaj dalej”

Autor: Hatters

Witajcie już za 7 dni czyli za okrągły tydzień kolejna gala WWE – Extreme Rules. Związku z tym chcemy podkręcić atmosferę i przez calutki tydzień na blogu będą pojawiać się różne rzeczy związane z WWE a szczególnie z hardcorowym WWE. Dzisiaj pierwszy dzień i historia ECW w wykonaniu byłego członka bloga Hattersa.

Krótki opis historii ECW

Eastern Championship Wrestling został założony przez Tod’a Gordon’a w Filadelfi. Jednym z orginalnych i pierwszych bookerów był Eddie Gilbert lecz do roku 1993 Paul Heyman został głównym bookerem ECW. Jego wizja wrestlingu znacznie różniła się od tej którą pokazywało WCW czy WWF.  W połowie lat 90’s WWF miało swój pełen roster zapaśników a WCW stało się nudnym programem aż do czasu n.W.o.

ECW było znane głównie z seksu i wysokiej przemocy. Federacja ta oferowała również coś innego….wspaniałych zapaśników takich jak: Chris Benoit, Eddie Guerrero, Dean Malenko, Chris Jericho oraz Rey Mysterio. Federacja miała również swojego luchadora, był nim Juventud Guerrera który zrobił rewolucję w ECW. Do ringu wchodził z BRONIĄ którą używał na innych zawodnikach jak i na sobie.

W 1994 roku Shane Douglas wygrał turniej NWA World Champion. Rzucił jednak ten pas do śmieci i nazwał się pierwszym w historii ECW Champion’em. Krótko po tym Eastern Championship Wrestling zmieniło nazwę na Extreme Championship Wrestling. W pierwszych dniach ECW nawiązało współpracę z WCW ale wkrótce napadli na tą federację. W latach 1995 i 1996 ECW miało zawodników takich jak Benoit, Guerrero, Malenko i TPE(The Public Enemy). WWF także ubolało ponieważ straciło takich wrestlerów jak Steve Austin, Mick Foley i wspomniany wyżej Shane Douglas.


W 1995 roku Paul Heyman stał się głównym właścicielem ECW. Jednym z jego plusów było to że był w stanie zaakceptować pozytywne cechy a ukrywając negatywne. Używał tej zdolności do tworzenia nowych gwiazd. Nowa generacja ekstremalnych wrestlerów składała się głównie z: Dudley Boyz oraz Tazz’a. Do 1997 roku firma była gotowa na ich pierwsze PPV ale z powodu incydentu w New Jack oraz Mass Transit niemal została anulowana.
W 1997 roku. WWF i ECW zaczęli pracować razem. Było to po to by promować PPV od ECW. Federacja ta zaczęła się pojawiać na Monday Night Raw. Na drugim PPV spiker WWF Jerry Lawrer ,,zainwestował” ECW. Podczas tej gali zyskał popularność. Poprzez WWF i WCW zapasy stawały się coraz to bardziej popularne. Przez WWF, czyli: The Attitude Era a przez WCW: n.W.o.
W 1999 roku ECW miało prawa do emitowania swych gal w internecie. Przez wielu było to uważane za zwykły test czy wrestling może się rozprzestrzeniać w sieci. Warto wspomnieć iż ECW otrzymała te prawa od TNN. Choć ECW było najwyżej ocenianym programem TNN w 2001 roku nadeszła smutna informacja…..federacja ZBANKRUTOWAŁA. Wydawało się wtedy że era hardkoru w wrestlingu się skończyła… ale czy rzeczywiście się tak stało?
ECW potem zostało wykupione już nie przez WWF lecz WWE. Przez lata gdy zapaśnik zrobił jakiś niesamowity ruch publika wstawała i krzyczała z całych sił na całą arenę ,,ECW!ECW!ECW!”. W 2004 roku zostało wydane DVD od WWE o historii ECW. Odniosło taki sukces że rok później w 2005, WWE stworzyło nowe PPV…..ECW One Night Stand! Wszyscy zawodnicy z ECW Orginals bawili się w tak zwane: ,,Zjazdy Hardkoru”. Czyli pomniejsze gale PPV od np. ,,części starego ECW”. Wszyscy zawodnicy z tych zjazdów zostali zaproszeni na ,,Najhardkorowsze PPV w historii WWF/WWE”. Impreza ta odniosła tak niesamowity sukces że została powtórzona w 2006 roku…..wtedy była już rewolucją….
…..pytacie czemu? Po ECW One Night Stand 2006 zostało ogłoszone że WWE doda kolejną tygodniówkę która będzie gościła razem z RAW oraz SmackDown!. Nazywała się ona…. ECW on SyFy. Radość fanów była wielka lecz nie trwała długo. 2006 rok był świetny dla tej tygodniówki, 2007 był dobry, a 2008 był katastrofalny przez nową erę panującą w WWE a mianowicie PG(telewizja dla dzieci). ECW Orginals zaczęli odchodzić od WWE czyli również od ECW ponieważ uważali że występowanie w ,,tym czymś” to tylko obraza legendy którą stworzył Paul Heyman. ECW zakończyło się na początku 2010 roku. Ostatnim ECW Championem został Ezekiel Jackson. Był nim 3 minuty ponieważ później….skończyło się raz na zawsze ECW. Kilka miesięcy później druga największa federacja w USA – TNA która oddała hoł
d w postaci nowej PPV pod nazwą Hardcore Justice. Niestety PPV choć była świetna ostatni raz(najprawdopodobniej)pojawiła się ona w 2012 roku ponieważ w 2013 TNA zmieniło swój rozkład PPV.

By być na bieżąco polub nasz fanpage
(Pamiętaj także o wybraniu tych ustawień na fanpage’u
najedź na „Lubisz To” -> Ustawienia.. -> Wszystkie wydarzenia)