* Tylko 9-ciu zawodników Royal Rumble matchu eliminowało innych konkurentów.
* Trzeci rok z rzędu, Royal Rumble match wygrał Amerykanin (2014 – Batista, 2013 – John Cena), wcześniej trzy lata z rzędu wygrywali zawodnicy pochodzący z poza USA (2012 – Sheamus, 2011 – Alberto del Rio, 2010 – Edge)

* Tegoroczny Royal Rumble match był najdłuższym od czasu Rumble z 2006 roku.

* Tegoroczne Royal Rumble było pierwszym kiedy to trzy gwiazdy odnotowały po 6 lub więcej eliminacji. 
* Bray Wyatt, Rusev i Roman Reigns zdobyli najwięcej eliminacji. Każdy z nich wyrzucił po 6-ściu rywali.

* Bray zapisał się również w innej ważnej statystyce main eventu niedzielnego PPV. Wyatt wytrzymał najdłużej w ringu i przebywał on w kwadratowym pierścieniu prawie 47 minut.
* Kane pokonał rekord eliminacji Shawna Michaelsa w Royal Rumble matchach. WWE błędnie wspominało, iż Kane miał 38 eliminacji gdy wchodził do tegorocznego main eventu i aktualnie posiada na swoim koncie 43 eliminacji.
* Kane dołączył do Shawna Michaelsa, Randy’ego Ortona, Steve’a Austina i Batisty w statystykach z największą ilością (5) pojawień się w finałowej 4-ce Royal Rumble matchu.

* Tegoroczny Royal Rumble match był 18-tym w historii Kane’a co jest rekordem w WWE. Natomiast Royal Rumble jako PPV było 20-stym z rzędu na którym Kane się pojawił.

* Titus O’Neil miał „zaszczyt” przyjąć najszybszą eliminacje w tym roku, która zajęła cztery sekundy.

* Tylko czterech zawodników wytrwało w Royal Rumble matchu dłużej niż 15 minut, natomiast tylko dziesiątka uczestników walczyła dłużej niż 10 minut.

* Połowa zawodników z Royal Rumble nie wytrwała w RR matchu więcej niż pięć minut z czego aż siedmiu zawodników nie walczyło dłużej niż minuta lub wcale nie weszli do ringu.
* Brock Lesnar jak na razie jest niepokonany na Royal Rumble a jego streak wynosi 4-0
Podczas gdy WWE zapowiadało, iż jest to pierwszy Royal Rumble match Braya Wyatta w historii, to pojawił się on w gimmicku Husky’ego Harrisa na Royal Rumble w 2011 roku, kiedy to pomógł wyeliminować Marka Henry’ego, Johna Morrisona i Teda DiBiasego.

* Randy Savage (1991), Bastion Booger (1994), Skull (1998), Spike Dudley (2004), Scotty 2 Hotty (2005), Finlay (2008) oraz Curtis Axel (2015) nigdy nie zostali wyrzuceni w tradycyjny sposób z Royal Rumble matchu.

* Royal Rumble 2014 oraz 2015 były pierwszymi kolejnymi galami Royal Rumble gdzie New Age Outlaws wystąpiło jako Tag Team.
Pomimo wycofania się z biznesu w 2001 roku, każdy Royal Rumble match od tego czasu posiada w zestawieniu członka oryginalnego ECW.

* Dla Boogeymana Royal Rumble 2015 było pierwszym pojedynkiem w WWE od 2009 roku, dla Bubba Ray Dudleya natomi
ast była to pierwsza walka od 2005 roku a dla DDP’ego od 2002 roku.

* Tegoroczny Royal Rumble match był pierwszym dla powracających Dudleya oraz Boogeymana.

* Jak wiemy dwie walki z Royal Rumble 2015 zostały pokazane za darmo dzień później na USA Network podczas RAW. Takie coś nie było obce uczestnikowi tegorocznego RR matchu DDP’emu, którego walka z Halloween Havoc 1998 z Goldbergiem, została pokazana następnej nocy za darmo na WCW Nitro.

WWE Tag Team Champions The Usos vs. The Miz & Damien Mizdow at Royal Rumble 2015
* Na Royal Rumble odbył się 21-szy pojedynek licząc od września, który zawierał w zestawieniu braci Usos oraz Miza i Mizdowa.
Artykuł został przetłumaczony z wrestlinginc.com
Posty z Facebooka nie zawsze docierają do Was, dlatego jeżeli chcecie być na bieżąco po polubieniu:
– włączcie powiadomienia nowych postów (screen jak to zrobić – http://bit.ly/1qmZR9J)
– zainstalujcie wtyczkę do przeglądarki (Chrome bądź Firefox), znajdziecie ją pod tym linkiem http://bit.ly/WWEPfeed