27 kwietnia 2003 – Backlash 2003
Worcester Centrum w Worcester, Massachusetts
Singles match o WWE Championship
Brock Lesnar (c) vs. John Cena
Numer walki w karcie: szósta (na osiem)
<b>Ocena walki według Dave’a Meltzera: *?
John Cena jako pierwszy ruszył do ataku. Lider Cenation obija oponenta w narożniku. Po chwili Lesnar zdołał skontrować i wbił się kolanem w brzuch Johna. Następnie seria ciosów w plecy. Brock wymierza Irish Whip, po czym wyniesienie i dwa Backbreakery, na zakończenie Falloway Slam! Champion podnosi oponenta i wykonuje Suplexa. Po chwili Lesnar ponownie wykonuje Suplexa. Przypięcie-2 county. Lesnar zaczyna podduszać rywala w podłożu? wstają, a Brock wykonuje Fisherman Suplexa! Lesnar przechodzi do okopywania w narożniku. Następnie Irish Whip do przeciwległego cornera, próba Splasha jednak John atakuje łokciem. Lider Cenation chce zaatakować Bestię, ale zostaje wyniesiony i mamy Gorilla Press Slam! Pretendent słania się przy linach a Brock wykonuje Clothesline poza ring. WWE Champion łapie rywala i wbija w stół komentatorski. Wracają do ringu. Brock wykonuje Irish Whip i szykuje się do ataku ale John zatrzymuje się na linach i ucieka z pierścienia. 

Brock wyszedł także z ringu. Widzimy że Cena sięgał już po krzesełko ale został powstrzymany. Lesnar atakuje rywala z kolana w brzuch,  po czym próba Irish Whipa w schodki jednak John odwraca i to Lesnar pakuje się w schody!   Cena uderza jeszcze głową rywala o schodki. Pretendent sięgnął po pas i uniósł Go w geście triumfu. Widzimy że Bestia zaczyna krwawić! W pierścieniu pin 1..2..kickout!  Cena podnosi rywala i wykonuje Back Suplexa-pin 1..2..kickout. Lider Cenation ma przewagę i wykonuje Elbow Dropa-2 county. John wykonuje irish Whip na liny po czym atak z łokcia. Kolejne przypięcia ale kończy się tak jak poprzednie. Lider Cenation wykonuje Irish Whip do narożnika, próba ataku ale Brock wystawia łokieć. Lesnar wymierza trzy ataki z kolana w brzuch. Następnie Irish Whip, ale kontra i atak z kolana od Ceny. Lider Cenation odbija się od lin i wbija się z impetem w rywala a ten wypada na krawędź ringu. John wymierzył kilka ataków z kolana po czym wszedł na drugą linę i wymierzył Diving Leg Dropa ! Lesnar poza ringiem! Cena uderza głową rywala o stalowy narożnik! Powrót do ringu, przypięcie 1..2..kickout. John przechodzi do Headlocku..wstają, Brock wykonuje Snap Takedown, ale John nie stracił kontroli bo od razu wymierzył kopnięcie w twarz!  Cena nie poprzestaje i  dorzuca DDT! Pin 1..2..kickout! John osłabia leżącego rywala kopniakami. Następnie próba ataku z rozbiegu, ale Lesnar był przygotowany i wykonał Spinebustera! Akcja na chwilę poprzestała. [?]

Zawodnicy wstają mniej więcej równo, jako pierwszy do ataku przechodzi Lesnar, wymierza serię ataków z kolana w brzuch. Cena umiejętnie skontrował i wykonał Jawbreakera! Następnie potężny Clothesline! Pin 1..2..kickout! John przechodzi do podduszania w podłożu..na arenie chanty ?Let?s Go Cena!? Brock po dłuższej chwili, wraca na nogi i wbija Cene w narożniki! Po trzech wbiciach Cena odkleja się od Brocka. John atakuje rywala z łokcia, po czym chciał zaatakować ponownie ale tym razem Brock skontrował i wymierzył potężnego Clothesline?a! Bestia wykonuje jeszcze dwukrotnie Clothesline?a po czym wysoki PowerSlam! Pin 1..2..kickout! Lesnar wbija się z barka w narożniku . Po chwili Brock chciał wykonać Irish Whip do przeciwległego narożnika ale Cena zablokował. W ostateczności to Brock wykonał akcję a był to Running PowerSlam! Pin 1..2..kickout! Brock wbija się z barka w narożniku, po czym Irish Whip..jednak nie. John wymierza kopnięcie po czym pchnięcie do narożnika. (Brock o mało nie uderzył w sędziego) Cena wykonuje Low Blow!  Roll Up 1..2..kickout!! Lider Cenation odbija się od lin i wykonuje Throwbacka! Pin 1..2..kickout! Mr.Cenation podnosi rywala a ten pod wpływem adrenaliny rusza i wbija Cena w narożnik.  Widzimy że Cena założył na rękę łańcuch! Sędzia ściąga łańcuch z ręki, pomimo tego John atakuje. John chce wymierzyć Irish Whip, ale Brock kontruje, wyniesie i F5!!  Brock dokonuje przypięcia 1..2..3!

Zwycięzca: Brock Lesnar (Czas trwania walki – 15:14)