Aby przeczytać felieton kliknij „czytaj dalej”

Autor: Hatters
Rywalizacja pomiędzy nimi trwała 15 miesięcy. Przez wielu uważana za najlepszy feud na SmackDown i jeden z lepszych w WWE.  Czas go przypomnieć!
11 maj 2007: SmackDown- Początek feudu. Edge realizuje kontrakt MitB
SmackDown….Main Event….Animal Batista vs. The UnderTaker w Steel Cage Match’u. Walka dla obu panów była wyczerpująca. Grabarza w środku zniszczył Batista lecz oboje wyszli z klatki w tym samym momencie przez co sędzia ogłosił remis. Tytuł więc obronił Taker. Po chwili do ringu wszedł World Strongest Man który dobił Underttakera. Edge przypuszczał…wiedział że to jego czas i jego kolej. Udał się czym prędzej z kontraktem Money in the Bank. Pinował Grabarza lecz nic. On się nie poddawał. Lecz na końcu wysłał go ostatecznie do piekła przez co wygrał tytuł wagi ciężkiej. Okropna noc dla Andrzeja ale za to wielka dla Edge’a. Nadeszła jego era….jego czas. To była jedna z najważniejszych walk Adam’a i jedna z najważniejszych jego rywalizacji w karierze. No cóż….kontynuujemy. Niedługo potem lekarze zabrali Edge’a ponieważ Kane go doszczętnie zniszczył, to był koniec titlerunu dla kontuzjowanego Adama
18 listopad 2007 (Survivor Series): Edge powraca. Ponowny Screw z Taker’em.
Undertaker wraz z Batistą kończyli swój feud w walce Hell in a Cell. Animal chciał udowodnić że był, jest, i będzie lepszy od Undertaker’a, a najlepszym tego dowodem byłaby wygrana właśnie w klatce. Grabarz chciał jednak by pas wagi ciężkiej był wokół jego talii a nie przeciwnika i chciał zrobić wszystko by tak właśnie się stało. Panowie chcieli wykręcić dobrą walkę i to im się udało. Końcówka była znacznikiem iż to właśnie Taker jest na drodze do zwycięstwa. Andrzej wykonał Tombstone na stalowe schodki….PIN 1…2……zamiast końca match’u nastał jego….nowy początek. Pojawił się Edge. Pociągnął sędzię i wyrzucił go z ringu. Mamy pytanie jak Edge wszedł do środka klatki?!!! Okazało się że był przebrany za kamerzystę i że cały czas był w środku! Undertaker wpatrywał się w niego z niedowierzaniem ale Edge…..równie zły roztrzaskał aparat który miał w ręku o twarz Grabarza. Następnie umieścił jego głowę na stalowych schodkach i uderzał w nią krzesłem! Później przesunął ciało Batisty i położył jego jedną dłoń na ciele swego przeciwnika, Co zmusiło sędziego do liczenia. Tytuł obronił Batista nawet tego nie wiedząc.

16 grudnia 2007: Armageddon- Edge vs. The Undertaker vs. Batista
W tygodniach poprzedzających ten Triple Threat Match Edge ujawnił czemu ,,wykiwał” Undertakera. Powiedział że on i GM SmackDown Vickie Guerrero są kochankami i że to był ich plan od 4 miesięcy. Chcieli zaistnieć w dalszych losach tego tytułu. Ten Triple Threat udowodnił tylko jak ważny dla Edge’a jest tytuł wagi ciężkiej. Gdy Animal i Andrzej ze sobą walczyli, ten ich zostawił i wszedł pod ring po swoich…..pomocników! Zack Ryder oraz Curt Hawkins! Cała trójka wyglądała prawie tak samo i dzięki ich pomocy Rated R wygrał po raz 4-ty najważniejszy pas federacji!
Po Armageddon 2007….
Plan Edge?a był perfekcyjny. Na SD utworzyła się nowa para(Vickie&Edge) co nie spodobało się innym. Jednak największą złość okazywał UnderTaker. Jego pragnieniem był pas Wagi Ciężkiej. To pragnienie zaprowadziło go do zwycięstwa w Elimination Chamber Match’u  które dało szansę Grabarzowi na zemstę. Walka oczywiście miała się odbyć na 24 Wrestlemanii!
WrestleMania 24, Backlash
Po tych wszystkich wydarzeniach Edge wiele razy bronił tytułu Wagi Ciężkiej i zawsze wygrywał. Co prawda nowy ,,związek” bał się iż Rated R mógłby stracić pas na WM więc próbowali kontuzjować Taker’a wsadzając go do Handicap Match’y czy atakować go z zaskoczenia. Zanim nadeszła WrestleMania Ci panowie się porządnie już nienawidzili. Streak był na linii, WHC Championship był na linii, ale przede wszystkim była duma tej dwójki w Main Evencie WrestleManii 24! Mieli zamiar wytworzyć walkę swojego życia…..walkę godną poświęcenia! Match na WM był ciężki dla obu panów. Oboje wprowadzili do arsenału wiele nowych akcji…szczególnie Edge. Niestety nie udało się jemu tym razem obronić tytułu. Deadman został nowym mistrzem WHC! Rated R oszukiwał. Znokautował Taker’a aparatem, wynajął ponownie kumpli ale to nie zadziałało. Hell’s Gate załatwił wszystko….
Jeśli myśleliście że koniec tego feudu był na WrestleManii to się grubo myliliście. Kolejna szansa na pas Wagi Ciężkiej przypadła Edge’owi na Backlash 2008. Był on bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek. Mógł zrobić wszystko by wygrać……znów wynajął swych kumpli. To nie zadziałało! Grabarz założył ponownie Hell’s Gate i Edge musiał zrobić to samo Co na WrestleManii….klepać!Po walce krew leciała z ust Edge’a. Tytuł Wagi Ciężkiej przed nim znów uciekał. Musieli wynosić go na noszach. Undertaker już nie tylko zachował World Titlle ale położył karierę Edga na cienkiej linii co tylko zaostrzyło ich feud.
Następną walkę stoczyli na Judgment Day. Wygrał ją ponownie Undertaker. Taker został nowym mistrzem ponieważ tytuł został wcześniej ?wakowany”. Przyszedł czas na gale(walkę) od ECW, czyli One Night Stand (Extreme Rules) 2008. Tytuł był ponownie vacantowany i doszła stypulacja TLC oraz mały smaczek….jeśli Grabarz przegra opuszcza WWE. Tak też się stało. Rated R Superstar odniósł zwycięstwo. Niesamowita walka. Według mnie najlepsza walka tych dwóch panów. Po tym match’u Undertaker musiał odejść…oboje dokonali czegoś niesamowitego…stworzyli najlepszy feud 2008 roku. Takie rywalizacje powinny właśnie być.


Autor: Hatters

By być na bieżąco polub nasz fanpage
(Pamiętaj także o wybraniu tych ustawień na fanpage’u
najedź na „Lubisz To” -> Ustawienia.. -> Wszystkie wydarzenia)