Event: WrestleMania XXVII
Lokalizacja: Georgia Dome, Atlanta, Georgia
Data: 3 kwiecień 2011
Widzów na arenie: 71,617
Tagline: „The Biggest WrestleMania Ever”
Theme songi: „Written in the Stars” – Tinie Tempah feat. Eric Turner, „Diamond Eyes (Boom-Lay Boom-Lay Boom)” – Shinedown
*
Podsumowanie: 3 kwietnia 2011 WWE ponownie zabookowało WrestleManie z zapowiadającą się świetną kartą. Była to pierwsza WrestleMania po powrocie The Rocka, który był gospodarzem WMki. Na gali były trzy najważniejsze pojedynki, Edge’a z Del Rio o pas WHC, Undertaker postawił swój streak na szali w walce z Triple H’em i nareszcie Miz zawalczył z Johnem Ceną o pas WWE. Na gali pojawiła się Nicole „Snooki” Polizzi, która zawalczyła w mixed tag matchu. Sprzedaż PPV wyniosła 1,059,000. Zarobiono 6,6 mln dolarów natomiast na arenie zasiadło 71,617 fanów.
*
Mocny punkt gali: Undertaker nigdy nie zawodzi na WrestleManii i wtedy nie było inaczej. Jego walka z Triple H’em prawie dorównała pojedynkom z Shawnem Michaelsem. Zostały użyte krzesełka co jest rzadkością w dzisiejszym WWE. Akcja była powolna, ale czego można oczekiwać po tak wielkich facetach jakimi są Triple H oraz Undertaker. Publiczność miała swoją walkę na chanty „19-0” vs „18-1”. Undertaker wykonał piękny Suicide Dive, który Triple H skontrował/zbotchował przy przyjmowaniu, Big Boot skontrowany na Spinebuster wprost na schody. Hunter wykonał trzy Pedigree, jednak to nic nie dało, dostaliśmy Tombstone, który także nie przełamał streaku. Triple H był wyraźnie sfrustrowany i poszedł po młot, jednak Deadman odpowiedział Hell’s Gatem, po którym Hunter klepał. Epicki pojedynek. Rey Mysterio i „Dashing” Cody Rhodes również odbyli dobry pojedynek i widać było chemie między nimi. WWE postanowiło wykorzystać Mysterio do podłożenia dla Rhodesa. Koniec walki przyszedł po ataku maską którą Cody wcześniej nosił.
*
Słaby punkt gali: Zacznijmy od celebrytki – Snooki była okropna chociaż wielu spodziewało się czegoś gorszego. Niestety Vince musi ściągać celebrytów, aby zdobyć pieniądze, gorszym od Snooki był chyba tylko Drew Carey. Jedyną interesującą częścią walki Michaela Cole’a z Jerrym Lawlerem był Steve Austin. Zabawne, ale myślenie że sędzia był jedynym czymś dobrym w walce, to chyba wstyd dla federacji. To właśnie sędzia przyćmił samych zawodników. To było coś gorszego, niż walka Vince’a McMahona z Bretem Hartem, bo tam przynajmniej zobaczyliśmy, iż dupa Chairmana została skopana. Dziwne zakończenie, w walkę wtrącił się Austin i przez to Lawler przegrał przez dyskwalifikacje chociaż Cole wcześniej klepał. Zbyt długie i zbyt głupie jak na WrestleManie.
*
Warte zapamiętania: Po swojej walce zarówno Triple H, jak i Undertaker byli wymęczeni. Triple H wstał, a następnie wytarł krew z nosa, natomiast Undertaker musiał zostać wywieziony z ringu na noszach. Oboje niesamowicie sprzedali pojedynek oraz to zaraz po niej, niesamowite zakończenie jak i sama walka.
*
Co osiągnięto?: Pierwsza WrestleMania gdzie żaden tytuł nie zmienił właściciela. Rock i John Cena dzień po WrestleManii na RAW potwierdzili swoją walkę na WrestleManie 28. Tydzień później na RAW Edge ogłosił swoje przejście na emeryturę z powodu kontuzji.
*
Ranking WrestleManii: Miejsce 26 – The Rock jako gospodarz nie zrobił zbyt dużo. Jego promo na otwarcie gali było średnie, main event z Mizem i Ceną był ok, ale to nic specjalnego. Prócz walki Undertakera nie było nic specjalnego i przy takiej promocji spodziewano się więcej.
*
Ciekawostki: Była to czwarta WrestleMania nadawana w jakości HD. Wcześniej Triple H i Undertaker spotykali się tylko pięciokrotnie, odbyli także walke na WrestleManii (17). Triple H był trzecim zawodnikiem z którym Undertaker zmierzył się dwukrotnie, wcześniej Undertaker zmierzył się dwa razy z Kanem oraz HBKem. Pierwsza WrestleMania od WM 21, gdzie nie odbył się MitB match. Była to pierwsza WMka od WM 23 bez Matta lub Jeffa Hardy’ego.
*
Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
Highlighty z gali:

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj