Event: WrestleMania XXVI
Lokalizacja: University of Phoenix Stadium, Glendale, Arizona
Data: 28 marca 2010
Widzów na arenie: 72, 219
Tagline: Get All Fired Up
Theme songi: „I Made It” – Kevin Rudolf, „Be Yourself” – Audioslave, „Thunderstruck” – AC/DC, „The Show” – Since October
*
Podsumowanie: 28 marca 2010 roku WWE zorganizowało WrestleManie 26 w University of Phoenix Stadium. Był to pierwszy event w stanie Arizona, a na arenie zasiadło 72,219 fanów. Shawn Michaels odbył tam swoją ostatnią walkę w karierze, jego rywalem był Undertaker, którego streak wynosił po gali 18-0. Ponadto dostaliśmy walkę o pas WWE pomiędzy Johnem Ceną i Batistą, i nareszcie Chris Jericho zawalczył z Edgem o pas Wagi Ciężkiej. Event sprzedał 885 tysięcy PPV, a na biletach zarobiono 8.5 mln dolarów co jest najbardziej kasowym eventem w University of Phoenix Stadium.
*
Mocny punkt gali: Nie było nic lepszego niż walka Shawna Michaelsa i Undertakera. Dwadzieścia pięć lat kariery i właśnie WrestleMania 26 zakończyła to wszystko. Początkowo plany rewanżu każdy uważał za zły pomysł jednak skończyło się lepiej niż rok wcześniej. Shawn starał się o walkę rewanżową co kosztowało go kilka porażek DX, na Elimination Chamber ingerował w walkę Undertakera przez co Deadman stracił tytuł. To była sprytna strategia jednak każdy wiedział, że to będzie koniec Shawna, nie było szans na koniec streaku. Walka pokazała wszystko czego można było się spodziewać Tombstony, Sweet Chin Music oraz wiele spotów. Michaels zaatakował kolano Undertakera i sądzono, iż nastąpiła kontuzja. HBK nadal atakowało kontuzjowane kolana przez co rozwściekł Deadmana. Na koniec HBK pokazał znak Undertakera po czym uderzył w twarz rywala, Taker odpowiedział Tombstonem który zakończył walkę. Batista i Cena nie są facetami którzy mogą stworzyć walkę na wysokim tempie i walkę o wysokiej energii, ale z pewnością mogą stworzyć walkę z pokazaniem swojej siły. Batista otworzył pojedynek uderzając Cene w kontuzjowaną szyje. Mogliśmy zobaczyć między innymi kontrę Batista Bomb na STF. Animal zaczął się denerwować i zobaczyliśmy wielkie Batista Bomb, Cena kickoutował po dwóch. Zobaczyliśmy Attitude Adjustment, Five Knuckle Shuffle z narożnika. Cena chciał wykonać kolejny atak z górnej liny, jednak Batista skontrował to na spinebuster. Mistrz WWE chciał kończyć Batista Bombem, jednak kontra i STF po którym Animal klepał.
*
Słaby punkt gali: Chociaż każdy chciał zobaczyć, jak tyłek McMahona zostanie skopany przez Breta Harta, to jednak nie zakończyło się zbyt fajnie. Walka była źle rozplanowana i bardzo słabo wykonana. Nie było dramatu kiedy rodzina Hartów opowiedziała się za Vincem bo wiadomym było, że i tak przyłączą się do Breta. Walka trwała, aż 11 minut co było zmarnowanym czasem.
*
Warte zapamiętania: Po swojej porażce Michaels powoli wstał i otrzymał ogromną owacje na stojąco. Jego oczy zrobiły się zapłakane, jednak po chwili opuścił ring.
*
Co zostało zrealizowane?: Następnej nocy na RAW Michaels dał swoją pożegnalną mowę. Batista kontynuował feud z Ceną, w rewanżu z WrestleManii na Extreme Rules odbył się Last Man Standing match, który Cena wygrał.
*
Ranking WrestleManii: Miejsce 23 – W porównaniu do wcześniejszych WrestleManii znów słabsza gala. Main Event był świetny, ale reszta nieciekawa. W połączeniu z absolutnie okropną walką pomiędzy McMahonem i Hartem to była nienajlepsza karta. Oczekiwania były wysokie, jednak znów był zawód
*
Ciekawostki: 
John Cena pokonując Batiste zdobył swój siódmy tytuł WWE. Jack Swagger wygrał pierwszy w historii 10-Man Money in the Bank Ladder Match. Vickie Guerrero podczas 10-Diva Tag Team Match przesłała buziaka z górnej liny, był to hołd dla Eddiego.
*
Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
Highlighty z gali:
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj