Event: WrestleMania XXV
Lokalizacja: Reliant Stadium, Houston, Texas
Data: 5 kwiecień 2009
Widzów na arenie: 72,744
Tagline: The 25th Anniversary of WrestleMania
Theme songi: „Shoot to Thrill” (Live) & „War Machine” – AC/DC
*
Podsumowanie: WrestleMania 25, czyli dwudziestopięciolecie WrestleManii. WWE postanowiło wpakować tam jak najwięcej gwiazd z przeszłości. Pojawili się m.in. Roddy Piper, Ricky Steamboat. Event odbył się 5 kwietnia 2009 w Reliant Stadium w Houston, T.X. Main Eventami były następujące walki: Orton vs Triple H o pas WWE, John Cena zawalczył z Edgem i Big Showem w Triple Threat Matchu, odbyła się także pierwsza walka Shawna Michaelsa z Undertakerem. Chociaż karta i event wyglądały niesamowicie, jak się okazało zbyt wiele gwiazd zabiło show.
*
Mocny punkt gali: Walka Jericho z Piperem, Steamboatem i Snuką nie była zbyt wielką, jednak po walce Y2J zauważył w tłumie Mickey’a Rourke, którego zaprosił do siebie. Obaj zaczęli wrzucać na siebie, więc Chris wyzwał rywala na pojedynek bokserski. Wygrał Rourke, a po tej akcji on wraz z Flairem celebrowali zwycięstwo. Undertaker i Shawn Michaels zrobili coś niesamowitego. To był prawdziwy main event karty. Walka rozpoczęła się od silnego uderzenia Shawnem w hak w narożniku, wyglądało jakby Undertaker miał kończyć po wielkim sideslamie, jednak Shawn odbił w 2 i pół countu. HBK następnie wykonał SCM, po którym Deadman odbił i zobaczyliśmy Chokeslam – znów 2 i pół. Oboje rywale wymieniali się odbiciami po dwóch countach, dopóki Undertaker nie złapał Michaelsa w Moonsaultcie i wykonał Tombstone, który wykończył rywala. Około 30 minut walki, która wcale nie była nudna. Warto obejrzeć ten pojedynek.
*
Słaby punkt gali: Rey Mysterio przebrany za Jokera przed swoją walka było słąbym oddaniem hołdu dla Heatha Ledgera. Kostium wyglądał głupio i było to mało potrzebne. Początek przed walką trwał dłużej niż sama walka, który trwała około 20 sekund. Walka kończąca show również była dzwonem pogrzebowym karty. Triple H i Randy Orton nic nie zaprezentowali, ich walka wcale nie była entertainmentowa. Wiele się zapowiadało, a wszystko było rozczarowaniem. Komentatorzy próbowali sprzedać jakoś pojedynek, jednak nie da się ukryć, iż za wiele się tam nie działo. Obaj rywale mało zaprezentowali. Nie oznacza to, iż była to najgorsza walka kiedykolwiek jednak spodziewano się więcej. Dzięki Bogu Diva’s Battle Royal trwał tylko około 5 minut, które można było przeznaczyć na pójście po jedzenie lub skorzystanie z toalety.
*
Warte zapamiętania: Po wprowadzeniu Steve’a Austina do Hall of Fame pojawił się on na WrestleManii, gdzie wjechał na swoim quadzie. To było niesamowite i był to dobry pomysł na zapamiętanie The Texas Rattlesnake’a.
*
Co zostało zrealizowane?: Triple H i Randy Orton będą walczyć w six-man tag team matchu na RAW po WMce, walkę wygra Orton. Matt i Jeff nadal feudowali, pojedynkiem kończącym rywalizacje był „I Quit” match który wygrał Jeff. Shawn po przegranej z Undertakerem zreformuje DX.
*
Ranking WrestleManii: Miejsce 20 – Było kilka składników które doprowadziły do tak niskiego rankingu. Po pierwsze trzy poprzednie WrestleManie były bardzo silne, że ta względem poprzednich nie jest wstanie konkurować. Fani bardzo wiele oczekiwali od 25 rocznicy, jednak ostatecznie słabo to wyszło, karta w połowie była zbyteczna. Gwoździem do trumny był przeciętny pojedynek zamykający gale.
*
Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
Highlighty z gali:
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj