Event: WrestleMania XXIV
Lokalizacja: Citrus Bowl, Orlando, Florida
Data: 30 marca 2008
Widzów na arenie: 74,835
Tagline: The Biggest WrestleMania Under the Sun
Theme songi: „Light It Up” – Rev Theory, „Snow (Hey Oh)” – Red Hot Chili Peppers

 

Podsumowanie: 30 marca 2008 WWE zorganizowało WrestleManie 24 w Citrus Bowl w Orlando, F.L. Była to pierwsza WrestleMania od WWE w stanie Floryda. Ze sprzedaży biletów zarobiono 5,85 mln $. Na event znów składały się 3 brandy – Smackdown, RAW i ECW. Main Eventem Smackdown była walka Edge’a i Undertakera o pas Wagi Ciężkiej. Główną walką RAW był pojedynek trzech gwiazd Ortona, Ceny i Triple H’a o pas WWE. ECW wyróżniła walka o ten pas pomiędzy Kanem i Chavo Guerrero. Odbyła się także walka o emeryturę pomiędzy HBK’em i Flairem.
*
Mocny punkt gali: WWE znów zorganizowało dobry Money in the Bank match. Reprezentowały je wszystkie brandy, a także cała szóstka komentatorów która także pokazała się z dobrej strony i o dziwo nie wchodzili w sobie głos. Wykończenie było podobne do tego z przed roku, jednak teraz to Punk uderzył Kennedy’ego drabiną. Na drabinie znalazł się Punk i Jericho, Y2J uderzył walizką rywala jednak niedawny mistrz WWE zablokował Chrisa nogami w dół i zdobył walizkę. Wtedy każdy wiedział, iż Ric Flair przegra walkę o emeryturę, a na jego ostatniej drodze stanie Shawn Michaels. HBK nie był zdecydowany podczas całej walki by atakować. Flair korzystał i w pewnym momencie zapiął figure-four leglock jednak rywal szybko skontrował. Mieliśmy próbę SCM jednak uderzenie od Rica w krocze. Shawn odpowiedział figure-four leglockiem jednak kciuk w oko i Ric dalej walczył. Nadszedł czas na Sweet Chin Music, a po nim jeszcze jedno. Koniec kariery Nature Boya, nikt nie chciał tego końca nawet Shawn. Nieoczekiwania walka Big Showa z Floydem Mayweatherem była zabawna. W tym czasie zapowiadało się strasznie, ale wyszło nieźle. Walka Edge’a i Undertakera także była dobrym show. Zaczęło się powoli jak większość walk Takera jednak slapy Edge’a pobudziły widowisko. Większość wiedziała że Deadman wygra jednak po dwóch spearach pojawiły się przeciwstawne myśli. Taker trzeci spear skontrował i wykonał Hell?s Gate. 16-0 nadeszło.
 
Słaby punkt gali: Po wygranej Undertakera pojawiła się pirotechnika, która poparzyła fanów w tłumie. To nigdy nie jest dobry koniec dla karty. Czterdzieści pięć osób zostało rannych przez ten wypadek. Kane wygrywa z Chavo Guerreo w walce o pas ECW. Walka była squashem i zakończyła się po 8 sekundach po jednym chokeslamie. Dlaczego walka o pas była squashem, fani już zostali lekceważeni?
*
Warte zapamiętania: Cała walka pomiędzy Flairem i Michaelsem była niesamowita. Nie można jej obejrzeć bez emocji.
*
Co zostało zrealizowane?: Ric Flair został wysłany na emeryturę w pamiętnej, ale smutnej walce. Na następnym RAW Triple H wprowadził kilku wrestlerów, którzy mieli dużo związanego z Flairem w przeszłości aby się pożegnać. Feud z Triple Threat Matchu był dalej kontynuowany, a wplątany został do tego jeszcze JBL.
*
Ranking WrestleManii: Miejsce 5 – Nadal to ten sam wysoki poziom co dwie poprzednie WrestleManie. To jest szczyt niezmiennej silnej epoki WrestleManii od WWE i jak każda miała swoje mocne oraz słabe strony. Najlepiej obejrzeć całą gale.
*
Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
Highlighty z gali:

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj