Autor: Taker
Event: WrestleMania XX
Lokalizacja: Madison Square Garden, New York City, New York
Data: 14 marca 2004

Widzów na arenie: 20,000
Tagline: Where it all Begins… Again
Theme songi: „Step Up” – Drowning Pool, „Touché” – Godsmack

Podsumowanie: 14 marca 2004 roku. w Madison Square Garden odbyła się WrestleMania XX. Na sprzedaży biletów federacja zarobiła 2,4 mln $, co jest najbardziej dochodowym eventem w MSG. Na tej WrestleManii powrócił długo niewidziany Undertaker, który zmierzył się z Kanem. Głównym wydarzeniem na WrestleManii brandu Smackdown była walka Eddie Guerrero vs Kurt Angle o pas mistrza WWE. Ważnym wydarzeniem brandu RAW była walka Triple Threat match o pas World Heavyweight Championship pomiędzy Triple Hem, Shawnem Michaelsem i Chrisem Benoitem.
*
Mocny punkt gali: Triple Threat match o pas WHC był jednym z największych meczów w historii WWE, a na pewno najlepszym Triple Threat match’em wszechczasów. Ten pojedynek warto po raz kolejny zobaczyć. Triple Threat Match odbył się tylko dlatego, gdyż Chris wygrał Royal Rumble Match w tym samym roku a HBK prowadził feud z Triple H, co doprowadziło do tego wspaniałego Matchu. Podczas walki mieliśmy sporo zwrotów akcji,  pojedynek wygrał Chris po tym, jak skontrował Pedigree oraz wykonał Crippler’s Crossface na Triple H’u, który musiał się poddać. Naprawdę wspaniała walka. W walce dwóch doskonałych techników Eddie Guerrero zmierzył się z Kurtem Angle, pojedynek był wspaniały zawodnicy razem stworzyli świetne Show a zakończenie pojedynku było dosyć szokujące, gdyż Eddie wygrał po small package’u. Po walce Kurt był wściekły, ale nic nie mógł już z tym zrobić.
*
Słaby punkt gali: Walka pomiędzy Bill’em a Lesnar’em była słaba, a czasami nawet komiczna. Fani kibicowali Stone Coldowi, który był sędzią specjalnym w tym pojedynku. Obaj zawodnicy byli na wylocie z WWE i nie pokazali nic wielkiego.
*
Warte zapamiętania: Historia Triple Threat Matchu na tej WrestleManii jest tuszowana z powodu morderstwa / samobójstwa Chris’a, który wygrał tę walkę. Po walce do Chrisa wyszedł Eddie Guerrero, który przytulił się z Benoit’em. Chwile później obaj zawodnicy wyszli z dwoma najważniejszymi pasami federacji, czyli pasem WWE i WHC co było przepięknym widokiem.
*
Co zostało zrealizowane?: Benoit został po WrestleManii gwiazdą federacji natomiast w swoje drogi odeszli Goldberg i Lesnar. Lesnar po karierze w UFC powrócił do WWE, ale dopiero w 2012 roku.
*
Ranking WrestleManii: Miejsce 4 – WrestleMania XX stała na bardzo wysokim poziomie chociaż pojawiły się zapychacze, zasłoniły je jednak takie walki jak ta z main eventu. Ogólnie WrestleMania XX była dla WWE historyczna, gdyż po niej zakończyła się Era takich zawodników jak Lesnar, Goldberg, Austin czy Rock, a zaczęła się era Johna Ceny, Batisty czy Orton’a. Na gali, co jest plusem pojawił się po kilkoletniej przerwie Mick Foley.
*
Ciekawostki: WrestleMania po raz trzeci odbyła się w Madison Square Garden, wcześniejsze WrestleManie to ta numer 1 oraz 10. Pas United States był broniony po raz pierwszy, w walce spotkali się John Cena oraz Big Show. Wrestlemania XX była piątą gdzie mistrz WWE obronił swój tytuł. Po nieobecności do WWE powrócił także Paul Bearer.
*
Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com

Autor: Taker

Highlighty z gali:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj