Autor: Taker
Event: WrestleMania XV
Lokalizacja: First Union Center, Philadelphia, Pennsylvania
Data: 28 marca 1999
Widzów na arenie: 20,276
Tagline: The Ragin’ Climax
*
Streszczenie: WrestleMania XV odbyła się 28 marca 1999 r. Głównym wydarzeniem była walka o pas WWF, w której The Rock zmierzył się z Stone Coldem. Na papierze gala wyglądała genialna, niestety cała WrestleMania XV była rozczarowująca. Główne wydarzenie nie zawiodło, jednak pozostałe walki z wyjątkiem walki Bearta Gunna z Butterbeanem wyglądały dużo lepiej tylko na papierze. Warto również wspomnieć że był to pierwszy z trzech pojedynków Rocka i Stone Colda na WrestleManiach.
 
Główne wydarzenie: Niespodziewanie mecz pomiędzy Bart Gunnem i Butterbeanem był genialny.Walka rozpoczęła się tym, iż Gunn wykonał kilka mocnych ciosów a Butterbean był po nich przybity. Butterbean następnie uderzył rywala prawym sierpowym co powaliło Gunna. Następnie mocny cios, który wywalił Gunna z ringu. Gunn wstał ponownie, ale Butterbean rzucił się na niego i prawym skończył ten pojedynek. Walka była zaskakująca, podczas pojedynku mogliśmy zobaczyć prawdziwe ciosy bokserskie, które nie były na pokaz.
*
Słaby punkt gali: Wszystkie pozostałe walki były rozczarowujące.Tag team title match pomiędzy Tag Teamem Owena Harta i Jeffa Jarretta przeciwko D-Lo Brown?owi i Test’owi był nudny i trudny do obejrzenia. Walka kobiet o pas WWF Womens pomiędzy między Sable i Tori była bezużyteczna. Następnie pojedynek o pas Europen pomiędzy Shanem McMahonem i X-Pac’iem był po prostu mdły. Ogólnie wszystkie walki prócz main eventu i pojedynku bokserskiego stały na niskim poziomie.
 
Warte zapamiętania: Walka między Austinem i The Rockiem miała miły akcent z udziałem sędziów. Każdy sędzia kończył jako ranny w różny sposób i musiał zostać zastąpiony.
 
Co zostało zrealizowane?: Rywalizacja pomiędzy Austinem i The Rockiem zaczęła się na dobre, trwała ona kilka następnych lat. W tym momencie było jasne że WWF wygrało wojnę z WCW.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 25 – Była to kolejna WrstleMania z pojedynkami gimmickowymi, które wypadły blado.

 

Ciekawostka: Na WM XV Triple H odwrócił się od swojej grupy DX. Na tej WMce pojawił się pierwszy Hardcore Championship Match w WWF. Dzień przed WMką na USA Network wyemitowano „WrestleMania Rage Party”. 3-Count, który doprowadził do drugiego wygrania tytułu WWE przez Stone Cold’a wykonany został przez Mick’a Foley’a, który zdobył wcześniej miano special guest refereego.

 

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com

Autor: Taker

Highlighty z gali:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj