Autor: Taker
Event: WrestleMania XIX
Lokalizacja: Safeco Field, Seattle, Washington
Data: 30 marca 2003

Widzów na arenie: 54,097
Tagline: Dare to Dream
Theme songi: „Crack Addict” – Limp Bizkit

Podsumowanie: W dniu 30 marca 2003 roku odbyła się pierwsza WWE Wrestlemania a nie jak dawniej WWF. WM 19 odbyła się pierwszy raz w stanie Washington. Główną walką rosteru Smackdown była walka Kurta Angle i Brocka Lesnara, czyli dwóch dawnych mistrzów NCAA Wrestling stawką tego pojedynku był pas WWE. Główną walką brandu Raw była 3 walka na WrestleManii 2 legend, czyli Rocka i Stone Colda.
*
Mocny punkt gali: Walka Steve Austin i The Rocka po raz trzeci na WrestleManii tym razem na WrestleManii 19. Cały mecz stał na bardzo wysokim poziomie, tym razem heel’em był Rock, który pokazał swoje pragnienie zwycięstwa, a Austin swoją wytrzymałość. W trakcie walki obejrzeliśmy 3 Rock Bottomy i 2 razy Stone Cold Stunner. Tym razem po raz pierwszy w ich walkach na WrestleManii wygrał Rock, to zwycięstwo było dla niego jednym z najważniejszych w karierze. Walkę Brocka i Kurta można zaliczyć do udanej, walka stała na najwyższym poziomie zawodnicy trzeba przyznać rozegrali fantastyczne Show. Po wygraniu pojedynku Brock i Kurt podali sobie rękę. Pojawił się także Shooting Star Press, który niestety został zbotchowany, miał on zakończyć walkę, jednak Brock dorzucić musiał F5 by jakoś zakończyć pozytywnie pojedynek. Walka otwierająca show pomiędzy Matt’em Hardym i Rey’em Mysterio  również była dobra i dobrze rozpoczęła feud w którym ostatecznie Mysterio zdobył tytuł Cruiserweight. Walka pomiędzy Chrisem Jericho i Shawn’em Michaels’em była fantastycznym pojedynkiem. Zaczęło się powolnie, jednak ostatnie minuty były niesamowite. Podczas walki było wiele zaskakujących momentów, walkę po roll-upie wygrał HBK. Po walce Chris początkowo podał rękę Shawnowi jednak chwilę później zaatakował go.
*
Słaby punkt gali: Handicap Match pomiędzy DeadMan’em a Big Showem i A-Trainem. Walka była po prostu słaba i usypiała, a Show i A-Train tak spowalniali pojedynek, że nie chce się go oglądać
 
Warte zapamiętania: Rock w końcu pokonał Stone Colda na WrestleManii, po walce Rock pochylił się nad Stone Coldem i powiedział że go uwielbia. Rocky wiedział, iż jego rywal walczył z kontuzją za co oddał mu szacunek.
*
Co zostało zrealizowane?: Był to ostatni pojedynek Stone Colda przed przejściem na emeryturę. Stone ze względu na bardzo poważną kontuzje szyi został zwolniony z WWE, jednak następnie zatrudniony został jako GM RAW.
*
Ranking WrestleManii: Miejsce 2 – Event nie dorównał WM X-7, ale na pewno zostanie zapamiętane w kontekście najlepszych WrestleManii.
*
Ciekawostki: Hulk Hogan po zwycięstwie nad Mr. McMahon’em na tej WMce zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo od 1993 roku. Była to pierwsza WrestleMania, w której bronione były oba najważniejsze aktualne tytuły WWE, czyli pas World Heavyweight oraz WWE. Była to pierwsza WrestleMania dla tych zawodników/div: Rey Mysterio, Victoria, Shelton Benjamin, Charlie Haas, Chavo Guerrero i Brock Lesnar. Stone Cold noc przed swoją walką na WrestleManii spędził w szpitalu.
*
Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com

Autor: Taker

Highlighty z gali:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj