Event: WrestleMania XIV
Lokalizacja: FleetCenter, Boston, Massachusetts
Data: 29 marca 1998
Widzów na arenie: 19,028
Tagline: dX raided
 
Streszczenie: Na WrestleManii XIV w FleetCenter w Bostonie Vince McMahon ponownie postanowił zrobić kontrowersyjny main event, tym jednak razem gwiazda nie musiała walczyć. Mike Tyson został jedynie ring enforcerem podczas głównego pojedynku. Było to pierwsze PPV Tyson’a od ostatniego występu bokserskiego, kiedy to w trakcie walki odgryzł ucho Evandera Holyfielda. Walka ta zapoczątkowała również panowanie Steve’a Austin’a jako mistrza WWF. Pomimo iż to poprzednia WMka rozpoczęła Ere Attitude, to tak naprawdę większość za jej początek uważa WrestleManie 14.
 
Główne wydarzenie: Mike Tyson w 1998 roku widział wygraną Stone Cold’a w Royal Rumble matchu na żywo, Tyson widział także obronę tytułu przez Shawn’a Michaels’a. Początkowo miał on być sędzią, jednak Austin zaprotestował temu pomysłowi i McMahon zmienił role Mike’a. Walka pomiędzy Austin’em i Michaels’em rozpoczęła się powoli. Dwóch wojowników tańczyło koło siebie wymieniając się lekkimi atakami. Ciężko ranny HBK walczył dzielnie. W jednym z momentów Shawn wrzucił rywala w stół komentatorski, jednak z powrotem na ring przywrócił go Mike Tyson, zaraz po tym HBK zapiął figure-four leglock. Shawn odbił Austina od lin i chciał wykonać Sweet Chin Music, jednak Austin skontrował atak na Stunner. Mike Chioda leżał znokautowany, dlatego Tyson wślizgnął się na ring i szybko odliczył przypięcie do trzech, tym samym Stone Cold został mistrzem WWF.
 
Słaby punkt gali: Shawn Michaels wyraźnie cierpiał w całej walce. HBK nabawił się kontuzji podczas walki z Undertaker’em na początku roku. Chociaż walczył dzielnie, to było przykre oglądając ukochaną gwiazdę, która tak cierpi. Oczywiście Shawn nie udawał.
 
Warte zapamiętania: Po walce nowy mistrz Steve Austin rzucił Tyson’owi koszulkę „Austin 3:16”.
 
Co zostało zrealizowane?: WWF eksplodowało, Era Attitude była w pełni sił. Shawn Michaels był aż tak kontuzjowany, iż nie walczył aż do roku 2002. Była to pierwsza WrestleMania z nowym logiem WWF, które od 2002 roku przez sprawę z World Wildlife Fund WWE musiało zamazywać.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 24 – Tylko jedna walka była dobra, reszta zupełnie nieciekawa.

 

Ciekawostka: Na WM XIV odbył się pierwszy pojedynek o tytuł European Championship. Na tej WMce po raz pierwszy pojawił się gracz baseball’a oraz Hall of Famer WWE Pete Rose. Na gali theme song DX był grany na żywo, ten sam zespół zagrał również hymn Ameryki „America the Beautiful”. Podczas wywiadu Gennifer Flowersa z The Rockiem na WM 14 aktualny mistrz WWE po raz pierwszy użył formuły „if you smell what The Rock is cooking”. Dzień po WMce do federacji powrócił X-Pac, który wraz z Triple H’em oraz New Age Outlaws zreformował nowe DX. Na WM 14 dostaliśmy pierwszą walkę Kane’a z Undertaker’em.

 

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com

Highlighty z gali:

 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj