Autor: Taker
Event: WrestleMania XII
Lokalizacja: Arrowhead Pond, Anaheim, California
Data: 31 marca 1996
Widzów na arenie: 18,853
*
Streszczenie: Podczas WrestleManii XII WWF zorganizowało jeden z najdłuższych pojedynków w historii WWF. Vince McMahon obiecał fanom godzinny mecz pomiędzy Bret Hart i „Heartbreak Kid” Shawn Michaels. Michaels został napędzony na zwycięstwo po wygraniu Royal Rumble Matchu 1996. Federacja następnie robiła proma w stylu przygotowań z filmu „Rocky” faworyzujące HBK’a, a Bret dostawał filmiki, które pokazywały jego obrywanie od ojca. Zwycięzcą walki będzie ten, który zdobędzie więcej punktów za submissiony lub piny podczas 60 minut.
 
Główne wydarzenie: WrestleMania 12 nie miała wiele atrakcji, ale mimo tego główny pojedynek był fenomenalny. Przed walką wielu spekulowało, który zawodnik będzie dominowały w tym pojedynku. Pięknym zjazdem HBK’a po linie zaczęliśmy wstęp do pojedynku. Walka była wspaniale wyreżyserowana przez 60 minut. Hart rozpoczął okaleczając plecy Michaelsa w brutalny sposób. Match na początku skończył się remisem, co prowadziło do zachowania pasa WWF przez Harta. Zamiast tego, mecz został ponownie wznowiony. Hart był wściekły i rzucił się na Michaelsa natychmiast, jednak po chwili Shawn Michaels odpowiedział Bretowi pierwszym Sweet Chin Music. Następnie HBK wykonał kolejne Sweet Chin Music tym samym HBK zakończył walkę zwycięstwem, stając się nowym mistrzem WWF.
 
Słaby punkt gali: Było ich wiele w przeciwieństwie do main eventu. Walka Roddy’ego Pipera i Goldusta była straszna, wszyscy oglądający byli zapewne zadowoleni, iż pojedynek się skończył. Event wypadł blado i według wielu w ogóle mógł się nie odbyć.
 
Warte zapamiętania: Przy głównej walce, gdy wznowiono pojedynek Bret Hart rzucił się na Shawna Michaelsa. Można naprawdę zobaczyć gniew Hart’a z konieczności bronienia swego pasa mimo, że technicznie mecz powinien być skończony.
 
Co zostało zrealizowane?: WWF zaprezentowało koncepcję walki Iron Man Match dzięki czemu dostaliśmy jedną z najlepszych walki z historii federacji. Back Lot Brawl był jednym z pierwszych sygnałów ery attitude.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 19 – Podczas tej WrestleManii odbyła się tak naprawdę tylko jedna dobra walka, co jednak nie wystarczyło na to, aby całe Show stało na wysokim poziomie.

 

Ciekawostka: Była to pierwsza WrestleMania dla Triple H’a oraz Stone Cold’a. Po prawie trzyletniej nieobecności do federacji powrócił Ultimate Warrior. WrestleMania 12 jest rekordem wśród najmniejszej ilości walk w karcie, jednak wszystko przez długi main event. Arrowhead Pond w Anaheim, w Kalifornii gościło także WrestleManie 2000. Dzień po WMce zadebiutował Mankind.

 

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
Autor: Taker

Highlighty z gali:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj