Autor: Taker
Event: WrestleMania XI
Lokalizacja: Hartford Civic Center, Hartford, Connecticut
Data: 2 kwiecień 1995
Widzów na arenie: 16.305
*
Streszczenie: W dniu 2 kwietnia 1995 r., odbyła się kolejna WrestleMania tym razem była to jedenasta rocznica WM’ki, która odbyła się w Hartford Civic Center w Connecticut. Ta WrestleMania była zarówno popularna, jak i kontrowersyjna. WrestleMania XI przyniosła mieszane recenzje, wszystkich na arenie zszokował Main Event Show. Vince McMahon postanowił sprowadzić na WrestleManie gwiazdę NFL Lawrence Taylora, który zmierzył się z Bam Bam Bigelow’em. Lawrence wygrał tą walkę. Najlepszym pojedynkiem gali była walka o pas WWF Championship, gdzie Diesel pokonał Shawna Michaelsa.
 
Główne wydarzenie: Nieoczekiwanie walką wieczoru było starcie gwiazdy NFL Lawrence Taylor Bam Bam Bigelow’em co jest naciąganym highlightem. Zapamiętać można także ochronę Tylora, która była poza ringiem. Bam Bam Bigelow wszedł na ring w towarzystwie Million-Dollar Corporation’a Ted DiBiase, King Kong Bundy?ego, Tatanki, Irwina R. Schystera, Kama i Nikolaia Volkoffa. Przy Taylorze: Ken Norton Jr, Chris Spielman, Rickey Jackson, Carl Banks, Reggie White i Steve McMichael.
 
Słaby punkt gali: Walka o pasy Tag Teamowe pomiędzy The Smoking Gunns i Owenem Hartem w drużynie z tajemniczym partnerem, którym okazał się Yokozuną stała na niskim poziomie właśnie z winy Yokozuny. Owen próbował uratować jakość pojedynku, ale nie udało mu się to. Jednakże zakończenie walki Sharpshooter’em było efektowne.
 
Warte zapamiętania: Kiedy Lawrence Taylor wszedł na ring wraz z największymi gwiazdami NFL połowy lat dziewięćdziesiątych, to naprawdę można było poczuć jakby Wrestling przeszedł kolejną barierę.
 
Co zostało zrealizowane?: Gimmick’owe main eventy wyciągnęły wiele z main streamu, jednak zawitano nie do tych sfer co zamierzano, niektóre media postrzegały gale jako cyrk. Zagorzali fani WWF nienawidzili tego, że federacja w Main Evencie dała gwiazdę NFL zamiast walki o pas WWF.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 21 – Zgadzam się z zagorzałymi fanami. Taylor w Main Evencie, to był tylko głupi chwyt reklamowy. W całej karcie brakowało dobrych walk.

 

 
Ciekawostka: Na tej WrestleManii streak Undertakera wzrósł do 4-0. Jego ofiarą stał się King Kong Bundy. Przy ringu w walce Diesela stała Pamela Anderson, natomiast u HBK’a pojawiła się Jenny McCarthy. Na gali odbył się pierwszy I Quit Match (Bret Hart vs Bob Backlund). Po WM 11 emitowane było pierwsze PPV z serii In Your House. WM XI była jedyną, która odbyła się w stanie Connecticut, czyli w miejscu gdzie mieści się główna siedziba WWE.

 

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
Autor: Taker

Highlighty z gali:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj