Autor: Taker
Event: WrestleMania X
Lokalizacja: Madison Square Garden, Nowy Jork
Data: 20 marca 1994
Widzów na arenie: 18.065
Tagline: Ten Years in the Making
*
Streszczenie: W dniu 20 marca 1994 r. odbyła się kolejna WWF WrestleMania tym razem dziesiąta. Gala odbyła się w Madison Square Garden, a na arenie zasiadło 18 tysięcy widzów. Wrestlemania X miała na celu odnowienie WWF po słabym początku lat dziewięćdziesiątych. Poprzednia WrestleMania był jedną z najgorszych w historii. WrestleMania X okazała się innowacyjna, a także okazała się udaną imprezą. Na tej WrestleMani zobaczyliśmy między innymi pierwszy Ladder Match na WMce, który odbył się o pas IC a także starcie Owena i Breta Harta.
 
Główne wydarzenie: Kilka miesięcy przed WrestleManią „Heart-Break Kid” Shawn Michaels został pozbawiony tytułu Interkontynentalnego, natomiast Razor Ramon, który później przejął pas obronił go na Royal Rumble. Vince McMahon postanowił stworzyć walkę dawnego mistrza Shawna Michaelsa i aktualnego Razora Ramona w Ladder Matchu, nad ringiem zostały zawieszony dwa tytuły IC. Na Wrestlemanii X zwycięzcą tego pojedynku okazał się Razor Ramon. Pojedynek ten dostał 5 gwiazdek. Bret i Owen Hart również zawalczyli na Wrestlemani X. Owen, który był mniej utytułowanym zawodnikiem od brata był skazywany na porażkę, jednak jak się okazało, to on wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Wielka promocja walki się przydała, bo był to wspaniały opener.
 
Słaby punkt gali: Walka o pasy Tag Team pomiędzy Men of a Mission i Champion Quebecers była banalna, krótka i nieciekawa. Można się też pośmiać z peruki Howarda Finkela.
 
Warte zapamiętania: Cała walka pomiędzy Shawn’em Michaels’em i Razor’em Ramon’em była pięknym pojedynkiem. Stypulacja walki i dwóch doświadczonych zapaśników skomponowało się razem i dało przepiękne show dla kibiców na arenie. Pojedynek do wspominania.
 
Co zostało zrealizowane?: WWF wreszcie położyło kres spadkowy podczas WrestleManii. Była to pierwsza WrestleMania bez Hogana, a także ostatnia dla Savage’a.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 18 – Była to potrzebna WrestleMania dla WWF. Mimo że jakość nie była jakaś idealna, to w porównaniu do WrestleMania IX było to arcydzieło.

 

Ciekawostka: : Była to pierwsza WrestleMania, na której jeden zawodnik uczestniczył w dwóch walkach na dodatek byli to dwaj zawodnicy byli to: Bret Hart i Yokozuna. Co jeszcze warto zanotować Yokozuna dwukrotnie bronił swój pas WWF i w obu walkach mieliśmy sędziów specjalnych. Jest to pierwsza WrestleMania, którą opuszcza po zgromadzeniu streaku 3-0 Undertaker.

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
Pełna karta WrestleManii:
Zdjęcia z WrestleManii X:
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj