Autor: Taker
Event: WrestleMania X-Seven
Lokalizacja: Reliant Astrodome, Houston, Texas
Data: 1 kwietnia 2001

Widzów na arenie: 67,925
Tagline: Houston… We Have a Problem
Theme song: „My Way” – Limp Bizkit

 

Podsumowanie: Era Attitude osiągnąła swój szczyt w dniu 1 kwietnia 2001 roku podczas WrestleManii X-Seven w Houston w stanie Teksas. Event zgromadził oszałamiającą liczbę fanów na arenie: 67.925. Wydarzenie to było nazwanym przez fanów oraz krytyków najlepszym w historii wrestlingu. Bogactwo talentów w WWF urozmaicało w tym czasie największą ze scen, podczas gali było kilka niezapomnianych pojedynków.
*
Mocny punkt gali: Triple Threat Hardcore Match o pas Hardcore pomiędzy The Big Show, Kane i Raven był prawdopodobnie najlepszym o pas Hardcore w historii. Zapaśnicy fenomenalnie rozegrali pojedynek walcząc najpierw w publiczności oraz na zapleczu. Podczas walki Raven próbował uciec rywalom wózkiem golfowym, jednak zatrzymał go Big Show, swój wózek zdobył także Kane. Walka zakończyła się po tym jak Kane przypiął Showa po leg dropie z platformy. Walka Rocka i Stone Colda była fenomenalna. W trakcie pojedynku obaj zawodnicy zaczęli krwawić po uderzeniu gongiem. Obaj zawodnicy podczas walki zapieli swojemu rywalowi Sharpshooter. Pojedynek był wyrównany do momentu, aż pojawił się Vince McMahon, który wręczył Austinowi krzesło. Austin przyjmując pomoc od McMahon’a przeszedł heelturn. Następnie Stone Cold szesnastokrotnymi shot’ami krzesłem w Rocka pokonał rywala, po walce uderzył jeszcze Rocky’ego pasem oraz wypił browarka z McMahon’em. Według niektórych ten moment zakończył erę Attitude.
 
Słaby punkt gali: Nie było prawie żadnych. Wprawdzie walka Shane McMahon vs Vince. McMahon niestała na najwyższym poziomie ringowym, ale i tak ciągle to była dobra rozrywka.
*
Warte zapamiętania: Druga walka Austna i Rocka na WrestleMani okazałą się tą najlepszą z trzech. Po zwieńczeniu jednego z największych wydarzeń w historii WWF Stone Cold oraz cała reszta mogła napić się piwa.
*
Co zostało zrealizowane?: Każdy człowiek oraz wszystkie główne media zauważyły ten event. Frekwencja oraz buy-rate były bardzo wysokie, a niemal każdy w mediach dawał ocenę 10/10.
*
Ranking WrestleManii: Miejsce 1 – Była to najlepsza WrestleMania w historii, żadne poprzednie show nie mogło równać się z tym. Wystąpiło wiele mocnych gwiazd które pokazały na tym evencie swój power.
*
Ciekawostki: Edge i Christian znów zdobyli tytuły Tag Team w walce z dwoma innymi team’ami, tym razem nie był to zwykły Ladder match, a drugi w historii federacji TLC Match. Była to trzecia WrestleMania z rzędu w której w main evencie obecny był The Rock, wszystkie trzy pojedynki Rocky przegrywał. Walka Rock vs SCSA była drugim pojedynkiem w Main Evencie WM, który odbył się już wcześniej, pierwszą taką walką był pojedynek Yokozuna vs Bret Hart. Na WM 17 tytuły zmieniały swoich właścicieli 5-krotnie co jest największym wynikiem wszech-czasów. Była to pierwsza WrestleMania na której zawalczył Vince McMahon.
*
Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com

Autor: Taker

Highlighty z gali:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj