Autor: Taker
Event: WrestleMania X8
Lokalizacja: Skydome, Toronto, Kanada
Data: 17 marca 2002

Widzów na arenie: 68,237
Tagline: The One & Only
Theme songi: „Tear Away” – Drowning Pool, „Superstar” – Saliva

Podsumowanie: W nawiązaniu do WrestleMania X-Seven ta WrestleMania odstawała od tamtej poziomem gdyż tamta według wielu była najlepsza w historii. WWF Wrestlemania X-Eight odbyła się 17 marca 2002 roku w SkyDome w Toronto, Ontario. Głównym wydarzeniem gali była walka Triple H vs Chris Jericho o pas Undisputed a także walka dwóch legend Hogana i Rocka.

 

Mocny punkt gali: The Rock zmierzył się z ikoną wrestlingu Hulki’em Hogan’em. Walka ta była najlepszym momentem gali. W walce żaden z wrestlerów nie miał przewagi i cały match polegał na wymianie ciosów. W trakcie tego pięknego pojedynku publiczność kibicowała heel’owemu Hoganowi  m.in. w trakcie tej walki słyszeliśmy,,Rocky Sukcs” oraz, że względu na kraj gdzie odbywał się event „We Want Bret”. Hulk pod koniec pojedynku wykonał trzy punche, big boot oraz Leg Drop, jednak to nie wystarczyło aby zwyciężyć, następny leg-drop jednak kontra i Rock Bottom oraz People Elbow, po którym wygrał The Rock. Po walce zawodnicy uścisnęli sobie dłoń, co oznaczało przyszły face turn Hogana. Drugą bardzo dobrą walką podczas gali był No Holds Barred pomiędzy Ric Flairem i DeadMan’em, walka pokazała Undertaker’a w roli wielkiego heel’a. Pojawiło się mnóstwo krwi, jedynym z rozpoznawalnych momentów jest to, gdy Flair uderzył rywala rurą oraz krzyknął swoje Woo.

 

Słaby punkt gali: Walka pomiędzy DDP a Christainem stała na słabym poziomie i jako walka z początku karty rok po dobrej gali można powiedzieć, że zawiodła oczekiwania fanów. Walki pomiędzy Austin’em i Nash’em słabą nazwać nie można, ponieważ dała dużo zabawy, jednak jej rola miała być wręcz odwrotna, ponieważ to miał być poważny pojedynek.
*
Warte zapamiętania: Podczas pojedynku Hogana i Rocka publiczność była mądra i pomimo tego, że Hogan był heelem to jemu kibicowano, natomiast podczas main eventu pojawiły się chanty „Y2J, What?”. Fani tej nocy byli niesamowici.

 

Co zostało zrealizowane?: WWF zorganizowała kolejną dobrą WrestleManie chociaż nie można powiedzieć że była ona idealna, krótko po WrestleManii WWF wprowadziło mocny podział na brandy ? Smackdown oraz RAW. Stone Cold podczas pierwszego draftu został przeniesiony do rosteru Raw.

 

Ranking WrestleManii: Miejsce 18 – WrestleMania 18 miała w trakcie dobre i złe momenty. Na pewno zapamiętamy walkę pomiędzy Rocki’em i Hogan’em, ponieważ sama walka dała nam dużo radości. Ciężko ocenić ten event dlatego ocena może być zaniżona
*
Ciekawostki: WrestleMania X8 była drugą, która odbyła się poza Stanami Zjednoczonymi. Drugi rok z rzędu William Regal zaczynał Wrestlemanie w walce o pas Intercontinental. Regal obydwie walki przegrał. Była to pierwsza WrestleMania Hogana od WrestleManii IX.

 

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com

Autor: Taker

Highlighty z gali:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj