Event: WrestleMania VIII
Lokalizacja: Hoosier Dome, Indianapolis, Indiana
Data: 5 kwietnia 1992
Widzów na arenie: 62,167
Tagline: Friendship Torn Apart! / The Macho/Flair Affair!
*
Streszczenie: 5 kwietnia 1992 WWF zorganizowało kolejną WrestleManie tym razem VIII, a odbyła się ona w Hoosier Dome w Indianapolis, na arenie zasiadło ponad 62 tysiące widzów. Rok 1992 generalnie był dla federacji słaby, pojawiły się pogłoski o sterydach oraz seks skandale. Była to pierwsza WrestleMania z dwoma main eventami: Randy Savage podjął walki z Riciem Flairem, a Hulk Hogan walczył z Sid’em Justicem.
 
Główne wydarzenie: Savage oraz Flair zrobili wspaniałe show dla fanów. Randy wyszedł jak opętany goniąc Flaira wokół ringu. Oboje wrestlerzy naprawdę odwalili kawał roboty, a Flair pokazał dlaczego jest tak dobrze pamiętany. Ric wykorzystał to, iż sędzia nie widział co się dzieje na ringu i zaatakował przedmiotem, który podał my Curt Henning. Pojawiła się krew, która w federacji była zabroniona, przypięcie Macho Mana jednak tylko do dwóch. Savage następnie zablokował prawą dłoń Flair’a i obrócił go dookoła. Schoolboy i przypięcie do trzech. MachoMan wygryw.
 
Słaby punkt gali: O debiucie Tatanki na PPV nie ma co pisać. Spojrzał on na Martela, a po 4 minutach po Cross-Body block było po walce. Po momentum rozpędzonym walką Savage vs Flair ta walka zastopowała show.
 
Warte zapamiętania: Ponownie Miss Elizabeth znów została zapamiętana w swojej roli żony Savage’a. Było blisko końca pojedynku, Elizabeth pojawiła przy ringu przy dużej owacji. Oficjele oraz sędziowie chcieli, aby powróciła ona do szatni lub chociaż była z dala od ringu jednak ta odmówiła. Tłum zaczął szaleć, jednak w ringu również się działo, ponieważ Savage i Flair bili się na miazgę, po wygranej walce Elizabeth wiwatowała wraz z ukochanym.
 
Co zostało zrealizowane?: Po rozczarowującej liczbie sprzedanych PPV event oznaczał kolejny spadek dla WWF. Sprzedaż gal będzie spadać przez najbliższe lata, a wraz z tym skandale będą nękać federacje.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 16 – Main event pomiędzy Hogan’em i Sid’em Vicious’em zakończył się bardzo słabo, a i sam event w większości usypiał.
*
Ciekawostka: Była to pierwsza WrestleMania na której pojawił się Ric Flair. Po ośmiu miesiącach do WWF powrócił Ultimate Warrior, który pomógł Hoganowi w Main Evencie. Na tej WMce zadebiutował także The Godfather znany wtedy jako „Papa Shango”, który również pojawił się w Main Evencie. Jake Roberts po porażce z Undertaker’em odszedł z federacji na prawie cztery lata. Po kilkumiesięcznej przerwie do WWF powrócili Legion of Doom.

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
Pełna karta WrestleManii:
Zdjęcia z WrestleManii VIII:
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj