Event: WrestleMania VII
Lokalizacja: L.A. Sports Arena, Los Angeles, Kalifornia
Data: 24 marca 1991
Widzów na arenie: 16,158 
Tagline: Superstars & Stripes Forever
*
Streszczenie: Pierwotnie gala odbyć miała się w L.A. Coliseum, jednak ostatecznie gala odbyła się 24 marca w 1991 roku w LA Sports Arena, a wszystko z obaw o bezpieczeństwo. W main evencie eventu, który odbywał się w środku operacji „Pustynna Burza” Hulk Hogan walczył z Sgt. Slaughterem. Cała podbudowa walki kreowała Slaughter’a na irackiego sympatyka natomiast Hulk’a Hogana na Real Americana.
 
Główne wydarzenie: Randy Savage i Ultimate Warrior zawalczyli ze sobą w retirement matchu tzn. przegrany odchodził na emeryturę. Podczas walki kamery zauważyły w tłumie Miss Elizabeth. Warrior ukarał Macho Mana za koncentracje na Elizabeth zapewniając sobie zwycięstwo po trzech jumping shoulder block’ach. Pełną zniewagę chciała dokonać Sherri, która próbowała zaatakować Savage’a, jednak z pomocą przyszła Elizabeth, reunion Miss oraz jej męża spowodował to, iż Randy odchodził przy owacji fanów.
 
Słaby punkt gali: Walka co-main eventowa była niewypałem. The Mountie pokonał Tito Santane w nieciekawej i krótkiej walce. Ogólnie event prócz tego był zabawny.
 
Warte zapamiętania: Moment kiedy Randy Savage i Miss Elizabeth połączyli się oraz on pomógł jej wyjść z ringu. To postawiło go over z fanami, którzy wspierali emerytowanego bohatera. Było to bardzo ważne, ponieważ jego tymczasowa „emerytura” zakończyła się dopiero w listopadzie 1991.
 
Co zostało zrealizowane?: Savage przeszedł na emeryturę, stał się za kilkanaście miesięcy komentatorem. Jednak powrócił jeszcze w tym samym roku na walkę z Jakem Robertsem, natomiast WWF opuścił Ultimate Warrior. Slaughter także niedługo po gali odzyskał status amerykańskiego super bohatera. Nareszcie pojawił się Undertaker, który wiadomo jaki streak odniesie w przyszłości, jednak najpierw w przeciągu roku będzie miał storyline z Hoganem.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 13 – Walka The Randy Savage vs. Ultimate Warrior była bardzo dobrym pojedynkiem, jednak sam event nie zapisał się zbytnio w historii.

 

Ciekawostka: Na tej WrestleManii po raz ostatni pojawił się Andre the Giant. Na WM 7 pierwszy raz przeciwko sobie zawalczył Virgil oraz Ted DiBiase Randy Savage podczas walki z Warriorem wykonał swój finisher kilkakrotnie, a pomimo to Warrior i tak zrobił kickout, jest to jeden z najlepszych nearfallów w historii.

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
Pełna karta WrestleManii:
Zdjęcia z WrestleManii VII:
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj