Event: WrestleMania VI
Lokalizacja: Skydome, Toronto, Canada
Data: 1 kwietnia 1990
Widzów na arenie: 67,678
Tagline: The Ultimate Challenge
*
Streszczenie: 1 kwietnia 1990 roku odbyła się WrestleMania VI, po raz pierwszy poza w USA bo w SkyDome w Toronto, Kanada. Event zgromadził 67,678 fanów co było rekordem areny w Toronto który teraz należy do WrestleManii X8. Głównym wydarzeniem było ?The Ultimate Challenge?, w walce uczestniczył Hulk Hogan oraz Ultimate Warrior natomiast na szali pasy WWF i Intercontinental.
 
Główne wydarzenie: Main Event był jedną z najbardziej pamiętnych walk z historii WrestleManii. Hulk musiał dowieść jaka siła jest większa, Hulkmania czy moc Wojownika. Oboje zaangażowali się w walkę, oboje równomiernie przeważali oraz wymieniali się ciosami. Walka trwała około 20 minut, przed końcem Hulk prawie wygrał po swoim leg-dropie jednak Warrior w ostatniej chwili odskoczył. Ultimate następnie wykonał swój splash i wygrał. Po walce oboje uścisnęli swe dłonie.
 
Słaby punkt gali: Finalna walka Andre the Gianta na WrestleManii niebyła zbyt znakomita. Giant niezdarnie poruszał się na swoich nogach w tym punkcie kariery. Tag Team partner Andre, Haku, musiał brać na siebie większość ataków rywali. Tak nieciekawa walka zakończyła karierę w WWF Gianta. Miał on swoją cześć w tym pojedynku, jednak atletyczna strona zostawiała wiele do życzenie, aczkolwiek ile można oczekiwać od tak dużego i już starszego wrestlera jakim wtedy był Andre.
 
Warte zapamiętania: Uściśniecie dłoni Warriora i Hulk’a w końcowym momencie gali wydawało się prawdziwym przekazaniem pochodni. Był to specjalny moment po dobrej gali.
 
Co zostało zrealizowane?: Pas Interkontynentalny został po evencie zwakowany, a później przejął go Mr. Perfect. Pomimo porażki Hulk Hogan nadal był wielką gwiazdą WWF, natomiast na największej scenie ze wszystkich zaprezentował on wielkie umiejętności Ultimate Warriora.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 9 – Event był rozrywką od góry do dołu, karta była na najwyższym poziomie, a main event jest klasykiem.

 

Ciekawostka: Na WrestleManii 6 odbył się pierwszy mixed tag match w WWF, w tej walce wzięli udział Dusty Rhodes, Sapphire oraz Randy Savage i Sensational Sherri. Na WM VI po raz pierwszy swoją porażkę na największej gali roku odnotował Hulk Hogan. Podczas eventu wśród publiczności zasiadł Edge, który miał wtedy około 17 lat. Brutus „The Barber” Beefcake został pierwszą osobą, która zpinowała Mr. Perfecta na gali telewizyjnej, kończąc tym samym pewien streak.

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
Pełna karta WrestleManii:
Zdjęcia z WrestleManii VI:
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj