Event: WrestleMania V
Lokalizacja: Trump Plaza, Atlantic City, N.J.
Data: 2 kwietnia 1989
Widzów na arenie: 18,946
Tagline: The Mega Powers Explode
*
Streszczenie: Event ponownie odbył się w Trump Plaza w Atlantic City, New Jersey, tym razem 2 kwietnia. Na arenie zasiadło 18,946 fanów. Podobnie jak na WrestleManii IV main event WrestleManii V opierał się na Randy’m Savage’u oraz Hulk’u Hoganie, przyjaciele z Mega Powers walczyli przeciwko sobie o pas WWF.
 
Highlight: The Ultimate Warrior przegrywa poraz pierwszy przez pinfall w WWF i to w walce z Rickiem Rude. Walka opierała się na różnych dropkickach, piledriverach, bear hugach oraz backbody dropach. Bobby Heenan interweniował podczas próby suplexu przez Warriora, który upadł na ziemie, a Rude przypiął rywala. Manager Rica przytrzymał nogi Warriora i zapewnił wygraną Rude’a.

W main evencie Savage oraz Hogan walczyli o pas WWF. Po próbie pinfall’u przez Savage?a i prawie przypięciu rywala Hulk odżył na nowo. Wyskoczył w powietrze, wykonał big boot oraz legdrop, po którym wygrał walkę.

 
Najnudniejsza rzecz: Red Rooster vs Bobby Heenan – walka trwała 31 sekund, zakończyła się zwycięstwem Roostera. Walka nie była interesująca i istotna.
 
Warte zapamiętania: Bobby Heenan trzymający nogi Warrior’a, co doprowadziło do zwycięstwa. Po akcji Warrior zaczął gonić Heenana wokół ringua a po złapaniu wykonał Gorilla Press Drop.
 
Co zostało zrealizowane? Feud pomiędzy Savagem i Hoganem stał się wybitnym storylinem na cały rok. Event dał WWF możliwość sfinansowania filmu No Holds Barred w którym główną gwiazdą był Hulk Hogan.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 17 – Event nie był tak interesujący jak WrestleMania IV, main event był dobry ale reszta karty pozostawiała wiele do życzenia.

 

Ciekawostka: WrestleMania V była pierwszą WMką Big Boss Mana oraz Shawn’a Michaels’a.

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
Pełna karta WrestleManii:
Zdjęcia z WrestleManii V:
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj