Event: WrestleMania IX
Lokalizacja: Caesars Palace, Las Vegas, Nevada
Data: 4 kwietnia 1993
Widzów na arenie: 16,891
Tagline: An Event of Epic Proportions
*
Streszczenie: WrestleMania IX miała być pierwszą bez udziału Hulk’a Hogan’a w ważnej roli, niestety dla fanów 4 kwietnia 1993 WWF znów postawiło na Hulk’a jako swojego headlinera, co jest jednym z najbardziej z rozczarowującym wydarzeń w historii. Po próbie pozbycia się swojej rozpoznawalnej gwiazdy, Hogan powrócił nieoczekiwanie na okres WrestleManii. Jego feud był robiony na szybko, dlatego był nudny, a sama walka na WM stała się katastrofą. Event został popsuty przez słabe walki, niski buyrate oraz przez niezorganizowane dobieranie rywali.
 
Główne wydarzenie: Najlepszą walką tej nocy był pojedynek o tytuł Interkontynentalny pomiędzy Shawn’em Michaels’em i Tatanką. Podczas, gdy końcówka gali była słaba, to dwójka tych zawodników rozpoczęła noc wspaniale. Jednak znów to pokazuje jak event ogólnie był słaby, opener został najlepszym pojedynkiem. Również dobry był pojedynek Curt’a Henning’a z Lex’em Luger’em. Niestety do obu walki nie podchodzono zbyt poważnie.
 
Słaby punkt gali: Zazwyczaj bracia Steiner byli wiarygodną zabawą, a ich walki tag teamowe były dobrą rozrywką. Niestety tej nocy ich walka z Headshrinkers była bardzo nudna. Tworzenie walk na tym evencie było straszne, walka Bob Backlund vs Razor Ramon była bezcelowa. Na gali był także niesławny pojedynek Undertaker’a z Giantem Gonzalesem, który zakończył się dyskwalifikacją po rzuceniu przez Harvey’a Wipplemana szmatki nasączonej chloroformem, która została użyta, aby doprowadzić do braku świadomości Undertaker’a. Komentatorzy noszący stroje greckie podczas eventu – Jezu.
 
Warte zapamiętania: Po walce Mr. Perfect zaczął gonić Luger’a, jednak z pomocą pojawił się Shawn Michaels. Krótki feud pomiędzy trzema gwiazdami był zabawny i dodał lekkości temu strasznemu eventowi.
 
Co zostało zrealizowane?: Nic. Buy-rate był słaby, rating spadały i wciąż był to ciężki czas dla WWF. Po słabym roku przywrócono Hogana. Jedynym co było godnym uwagi to otwarta przestrzeń gali.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 28 – Najgorsza gala. Brak wspomnień z walk, main event był straszny, a buy-rate bardzo słaby. Strasznie nieciekawa karta.

 

Ciekawostka: Bret Hart stał się pierwszym zawodnikiem, który na trzech kolejnych WrestleManiach walczył o trzy inne tytuły. Na Wrestlemanii tytuł WWF przechodził z rąk do rąk dwukrotnie, najpierw Yokozuna pokonał Breta Harta natomiast później Hogan pokonał Yokozune i to on przejął pas. Na tej WMce zadebiutował Rikishi oraz Jim Ross. Była to ostatnia WrestleMania dla Ted’a DiBiasego Sr.

 

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
Pełna karta WrestleManii:
Zdjęcia z WrestleManii IX:
C
hcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj