Event: WrestleMania IV
Lokalizacja: Trump Plaza, Atlantic City, N.J.
Data: 27 marca 1988
Widzów na arenie: 18,165
Tagline: What the World is Watching
*
Streszczenie: WWF 27 marca 1988 transmitowało WrestleManie IV z Trump Plaza w Atlantic City, New Jersey. Na evencie było obecnych 18,165 widzów, na gali odbył się pierwszy nieformalny Royal Rumble match. W main evencie Randy Savage zawalczył z Ted’em DiBiase o wakowany pas WWF.
 
Highlight: Zwieńczeniem turnieju z 14 zawodnikami była walka Randy Savage vs Ted DiBiase o pas federacji. Na gali odbył się rewanż z main eventu Wrestlemanii 3 Andre the Giant vs Hulk Hogan, zawodnicy Ci pojawili się także podczas walki main eventowej. Pod wpływem zmęczenia Savage’a DiBiase zapiął „Million Dollar Dream”, jednak akcje przerwał Hogan, który uderzył Ted’a krzesłem w plecy podczas, gdy sędzia był zamroczony, akcja pozwoliła Macho Man’owi odrodzić się oraz wykonać  „Savage Elbow” który zakończył pojedynek.
 
Najnudniejsza rzecz: Podwójna dyskwalifikacja w walce Andre i Hulk’a była rozczarowująca. Rozgniewany Giant zaczął uderzać Hogana krzesłem, co doprowadziło do dyskwalifikacji, jednak Hogan również zaatakował krzesłem, co jego też wykluczyło z dalszej rozgrywki. Walka była bardzo reklamowana nawet zawodnicy znaleźli się na plakacie, jednak nie sprostała oczekiwaniom.
 
Warte zapamiętania: „Savage Elbow”, który skutecznie zakończył walkę dla Randy’ego Savage’a był czymś, co warto zobaczyć. Angle ze zmęczeniem MachoMan’a oraz jego comeback’iem zdobył publiczność.
 
Co zostało zrealizowane?: Event przygotował grunt do stworzenia teamu Mega Powers, który składał się z Randy’ego Savage’a oraz Hulk’a Hogan’a. Team ten był dominującym przez następny rok.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 15 – To nie była jedna z najbardziej pamiętnych WrestleManii jednak main event był solidny.

 

Ciekawostka: Na WrestleManii IV odbyło się najwięcej walk w historii, na tej WrestleManii padł również rekord pod względem wygranych jednego zawodnika. Randy Savage, który co walkę miał inny strój, wygrał cztery razy.

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
*
Pełna karta WrestleManii:
Zdjęcia z WrestleManii IV:

http://www.wwe.com/shows/wrestlemania/4/wrestlemania4-photos


Zobacz także walkę Brutus Beefcake vs. The Honky Tonk Man z WM IV w grze WWE Legends of WrestleMania
http://www.youtube.com/watch?v=7PGTm-BTydI

Szybkie video z gali:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj