Autor: FileOff
Event: WrestleMania III
Lokalizacja: Pontiac Silverdome, Detroit, M.I.
Data: 29 marzec 1987
Widzów na arenie: 93,173
Tagline: Bigger! Better! Badder!
*
Streszczenie: WrestleMania III odbyła się w dniu 29 marca 1987 r. Na arenie zasiadło 93 173 fanów, a całe widowisko odbyło się w Pontiac Silverdome w Detroit w stanie Michigan. Impreza stała się liderem wśród rekordowej publiczności podczas eventu PPV aż do 2010 roku, kiedy to odbyło się NBA All-Stars. Fani, którzy byli na arenie, wygenerowali dochód miliona dolarów, natomiast całe PPV dało całkowity dochód 10 mln $.
*
Highlight: Głównym wydarzeniem był pojedynek, który przeszedł do historii, Hulkster walczył ze swoim dawnym przyjacielem Andre the Giant’em. Hogan wygrał ten pojedynek i panował równe 3 LATA z tytułem WWF. Feud zaczął się rozerwaniem koszulki Hulk’a i wyzwaniem go na pojedynek na najwspanialszej gali w roku. Giant był heel?em a fani jak zwykle mocno dopingowali Hogan’a. Na szali pas Hulkstera oraz jak to WWE głosiło 15-letni streak bez porażki Andre. Hulk pokonał Giganta, wykonując Body Slam i kończąc pojedynek niesamowitym Leg Drop’em. To było coś. Hogan obronił swój pas, a publika jeszcze bardziej go kochała. Jeden z lepszych main eventów w historii WrestleManii….
*
Najnudniejsza rzecz: Wydarzenie było niesamowite. Praktycznie nie było słabych matchy. Choć ME był świetny, to jednak show skradła walka Randy’ego Savage’a z Rick’ym Steamboat’em. Wszystko było idealne prócz jednej walki. Butch Reed vs Koko B., co prawda walka może i była słaba, ale przy tak udanym evencie można było to zawodnikom wybaczyć.
*
Warte zapamiętania: Najlepszym momentem jak już poprzednio pisałem był pojedynek Ricky’ego z Randym. Po 15-minutowym majstersztyku wygrał Steamboat po kontrze Scoop Slamu na small package. Jeżeli jeszcze nie widziałeś tej walki to gorąco polecamy
*
Co zostało zrealizowane?: WWF ugruntowało sobie miejsce jako szczyt rozrywki sportowej. To było coś niesamowitego….wspaniałe lata osiemdziesiąte we Wrestlingu się zaczęły ;). Prawdziwi fani zapamiętali tę galę jako jedną z najlepszych w historii WWF.
*
Ranking WrestleManii: Miejsce 3 – Gala od góry do dołu była bardzo dobra, wiele ciekawych walk do tej pory uznawanych zostaje za epickie i tak pozostanie na wiele wieków.
*

Ciekawostka: Na WrestleManii III po raz pierwszy pas Intercontinental zmienił właściciela właśnie na WMce, Ricky Steamboat pokonał ówczesnego mistrza Randy’ego Savage’a. Na WM 3 walka Piper’a zapowiadana była jako kończąca jego karierę, jednak Roddy walczył później niejednokrotnie.

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com

 Pełna karta WrestleManii:
Zdjęcia z WrestleManii III:

http://www.wwe.com/shows/wrestlemania/3/wrestlemania3-photos

Szybkie video z gali:

 

Autor: FileOff
 
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj