Event: WrestleMania I
Lokalizacja: Madison Square Garden, New York , N.Y.
Data: 31 marca 1985
Widzów na arenie: 19,121
*
Streszczenie: Event odbył się 31 marca w 1985 roku w Madison Square Garden, na arenie zasiadło 19,121 fanów i był obejrzany przez ponad milion fanów w telewizji przemysłowej. Nazwana została „Największym Wrestlingowym eventem wszechczasów”. Partnerem WWF zostało MTV, które emitowało walki prowadzące do eventu na swoim kanale.
*

Highlight: Main Eventem gali była walka Hulka Hogana oraz Mr. T, z którymi był Jimmy Snuka przeciwko Roddy’emu Piper’owi, oraz Paul’owi Orndorff’owi, którym towarzyszył Bob Orton. Sędzią walki był Muhammad Ali, w połowie walki wszyscy uczestnicy walki zaczęli brawl w ringu, aby odzyskać kontrole nad walką Ali punchował Piper’a.

Najnudniejsza rzecz: Mr. T jako wrestler w main evencie pozostawiał wiele do życzenia. Chociaż było to komiczne, nie był on zbyt sprawny technicznie, przez co ucierpiała walka.

Warte zapamiętania: King Kong Bundy pokonujący Special Express Jones w rekordowe 9 sekund. Bundy wykonał slam na Jonesie w narożniku oraz belly-flopped czym zakończył pojedynek. Walka była najszybszą przez około 10 następnych lat aż do walki Diesel vs Bob Backlund, która również odbyła się w MSG.

Co zostało zrealizowane: Event przełamał formy ustalone dla wrestlingu. Stało się to dla WWF największym źródłem pieniędzy i udowodniło, iż prowrestling może wypełnić jedną z najbardziej znanych aren na świecie.

Ranking WrestleManii: Miejsce 12 – Show nie było złe, ale obiektywnie patrząc, świetnie też nie było. Wzięcie Mr. T do Main Eventu było błędem.

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
*
Pełna karta WrestleManii:
Zdjęcia z WrestleManii I:
 
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj