Event: WrestleMania 23
Lokalizacja: Ford Field, Detroit, Michigan
Data: 1 kwietnia 2007

Widzów na arenie: 80,103
Tagline: All Grown Up
Theme songi: „Ladies & Gentlemen” – Saliva, „The Memory Will Never Die”

Podsumowanie: W dniu 1 kwietnia 2007 WWE zorganizowało WrestleManie 23 w Ford Field w Detroit, M.I. Na arenie zasiadło ponad 80 tysięcy ludzi, federacja zarobiła 5.38 mln na sprzedaży biletów, co pokonało rekord ustanowiony przez WM X8. Była to kolejna WrestleMania, gdzie gościły brandy RAW, Smackdown, a teraz także ECW. Main Eventem niebieskiej tygodniówki był walka o pas Wagi Ciężkiej pomiędzy Undertakerem i Batistą. Main Eventem RAW natomiast walka o pas WWE pomiędzy Johnem Ceną i Shawnem Michaelsem. Walką ECW był Eight Man Tag Team Match pomiędzy ECW Originals i New Breed.
*
Mocny punkt gali: W Money In The Bank Ladder Matchach można spodziewać się chaosu, a walka z WM23 to potwierdza. Było wiele gwiazd w tej walce i wszystkie one pokazały wielki styl. Dobrym momentem było gdy obaj bracia Hardy wspinali się po drabinie, a zostali zrzuceni przez Finlaya. Obaj bracia upadli na liny sprzedając razem akcje. CM Punk podniósł w pewnym momencie drabinę i obracał ją wokół siebie uderzając innych zawodników w ringu. Pojawił się także Hornswoggle który przeszkadzał Mr. Kennedy’emu, gdy ten próbował wejść po drabinie jednak ten poradził sobie z malcem za pomocą Green Bay plunge. Na koniec w drodze do zwycięstwa byli Punk oraz Kennedy. Mr. Kennedy uderzył Punka w twarz drabiną i zdobył walizkę. John Cena wyszedł na swoją walkę z Shawnem Michaelsem z kontuzjowanym kolanem i mogło nie dojść do rozpoczęcia gdyby Michaels nie spoliczkował Johna. W pewnym momencie, gdy sędzia został znokautowany Michaels wykonał na Cenie piledriver na schodach. Widać było, że akcja zabolała Johna. Fani oszaleli, głowa Ceny zaczęła krwawić. Michaels próbował zaatakować rywala jednak ten skontrował atak na FU. Wykończenie nastąpiło po tym, jak Michaels wykonał Sweet Chin Music oraz zaczął się kłócić z sędzią po 2-countcie. Cena chciał wykonać FU, ale HBK skontrował finisher. John nie był dłużny i także skontrował akcje Michaels’a na STFu. HBK został zmuszony do klepania jednak walka była fantastyczna. Walka Batisty i Undertakera również była solidnym pojedynkiem. Batista pokazał, że koniec jest blisko i chciał wykonać Tombstone Piledriver, który Deadman skontrował na swoją akcje. Walka trwała około piętnaście minut i przez ten czas fani byli zadowoleni.
*
Słaby punkt gali: Walka pomiędzy Great Khalim i Kanem była kompletnym niewypałem. Każdy czekał, aby pojedynek się skończył. Kane wcześniej wystąpił w filmie „Hotel śmierci” więc miał ze sobą swój hak, który pojawił się w filmie. Dobrą stroną walki było to, że trwała ona pięć minut. Nic nie było wartego zapamiętania, „wielcy zawodnicy” byli wolni i nie mieli ze sobą chemii. Pojedynek Chris Benoita i MVPego został natomiast skrzywdzony przez brak czasu. Nie jest to typowa walka która osłabiła gale, jednak więcej czasu dla tego pojedynku zdecydowanie mogłoby bardziej przekonać fanów do niej.
*
Warte zapamiętania: Piledriver na stalowe schodki od Shawna Michaels był najbardziej pamiętnym spotem całego show. Akcja była już wtedy zbanowana, więc jej wykonanie to coś wielkiego, a fakt że wyglądała ona brutalnie tylko wzmocniło ten moment.
*
Co zostało zrealizowane?: John Cena i Shawn Michaels dalej będą kontynuować feud. HBK wyeliminuje siebie i Cene w battle royal, który odbył się później. Mr. Kennedy nigdy nie dostał szansy aby wykorzystać swoją walizkę, kontrakt przejął Edge który wyzwał Kennedy?ego do walki gdzie na szali znalazła się walizka.
*
Ranking WrestleManii: Miejsce 5 – Tak jak pisaliśmy WM 22,23 i 24 były na równym poziomie. Walka Ceny i Michaelsa była atrakcją całego show i gwiazdy te pokazały dlaczego są uważani za najlepszych. Event ten ustawił niezwykle wysoko poprzeczkę dzięki silnej karcie.
*
Ciekawostki: John Cena był drugim człowiekiem który dwie WrestleManie z rzędu obronił swój pas WWE, pierwszym był Hulk Hogan. John do następnej WrestleManii był niepokonany właśnie na WMce, jego streak po WM 23 wynosił 4-0. Była to druga WrestleMania w której John Cena wystąpił w main evencie, na WM 22 pokonał Triple H’a po STF natomiast jak już wiecie tak samo na WM23 pokonał HBK’a. Po wygranej Undertakera był on jedynym zawodnikiem, który na WMce zdobył pas WHC oraz pas WWE. Była to czwarta WrestleMania z rzędu, gdzie tytuł Wagi Ciężkiej zmienił właściciela. Gdyby Triple H nie doznał kontuzji zrównałby się z Bret’em Hartem pod względem bycia na WrestleManii bez przerw.
*

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com

Highlighty z gali:

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj