Autor: Taker
Event: WrestleMania 22
Lokalizacja: Allstate Arena, Rosemont, Illinois
Data: 2 kwietnia 2006

Widzów na arenie: 17,159
Tagline: Big Time!
Theme songi: „Big Time” – Peter Gabriel, „I Dare You” – Shinedown, „Save Me Sorrow” – Bullets & Octane, „Baby Hates Me” – Danko Jones

Podsumowanie: W dniu 2 kwietnia 2006 r. odbyła się kolejna WWE WrestleMania, tym razem w Rosemont. WWE zarobiła na niej z samych biletów 2,5 mln $ co jest rekordem eventów w Allstate Arena. Głównym wydarzeniem brandu Smackdown była walka Reya Mysterio, Randy’ego Ortona i Kurta Angle’a w Triple Threat Matchu o pas World Heavyweight Championship. Main Eventem RAW była walka o pas WWE pomiędzy Triple Hem i John’em Ceną.
*
Mocny punkt gali: Walka pomiędzy Mickiem Foleyem i Edgem w Hardcore Matchu była fantastyczna. W trakcie walki widzieliśmy jak Mick użył drutu kolczastego na swoim Socko, Lita uderzyła kijem z drutem w pachwinę Mick’a. Na koniec dostaliśmy kwintesencje Hardcore matchu czyli Spear na palący się stół, obaj zawodnicy po tym byli sparaliżowani jednak Edge jakimś cudem przypiął rywala i wygrał ten pojedynek. Triple Threat match o pas WHC był cały czas chaotyczny. W połowie walki Kurt zaczął się denerwować więc odreagował wykonując suplex po Suplexie na Mysterio i Ortonie. Sama walka była bardzo efektowna a zakończenie 619 i nietypowym rollupem na Ortonie było fantastyczne i niespodziewane. Po walce Kurt nie mógł uwierzyć, że nie zdążył przerwać przypięcia Mysterio. Walka o pas WWE była mówiąc krótko genialna. W trakcie walki było wiele fantastycznych momentów, zobaczyliśmy AA i Pedigree jednak kluczowe do wygrania tego pojedynku było skontrowaniu Pedigree na STF po którym Triple H musiał się poddać, tym samym Hunter klepał już drugi raz, podczas trzech ostatnich WrestleManii. Publika była w szoku i cisza po walce dobrze to pokazała.
 
Słaby punkt gali: Opener gali był po prostu straszny. Walka pomiędzy dwoma olbrzymami w drużynie i małymi zawodnikami była po prostu straszna, można powiedzieć że był to nudnawy przeciągany squash. Następnego dnia Kane i Show stracili swe tytuły.
*
Warte zapamiętania: Triple Threat trwał tylko 9 minut, ale podczas jego oglądania nie można było się nudzić. Walka była krótka, ale podczas jej oglądania widzieliśmy niesamowite akcję, nie zawiódł Rey Mysterio z którym nie można się nudzić.
 
Co zostało zrealizowane?: Cena stał się największą gwiazdą federacji po pokonaniu Triple Ha. Rey Mysterio został mistrzem świata wygrywając w lepszej walce niż Cena. Ostatecznie jednak noc należała do Johna, który wciąż zdobywał większe poparcie fanów.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 5 – Było to wielkie wydarzenie, kolejne WrestleManie (22,23,24) były lepsze pod względem organizacyjnym jednak gorszym pod względem walk co czyni, iż są one na równym poziomie. Interakcja tłumu w pojedynku Cena vs Triple H była szczególnie niezapomniana i reakcje po porażce Huntera były piękne.
*
Ciekawostki: Była to czwarta WrestleMania z rzędu gdzie nie był broniony tytuł IC.
Była to druga WrestleMania w której Shelton Benjamin wziął udział w MitB matchu.
Casket Match pomiędzy Henrym i Takerem był pierwszą taką walką na WMce.
Była to piąta WrestleMania w której Triple H walczył o jeden z głównych pasów federacji.
Vince McMahon zaliczył swoją trzecią walke na WrestleManii, po porażkach z Hogan’em oraz swoim synem Shanem przegrał z Shawn’em Michaelsem.
Big Show wygrywając na tej WrestleManii zakończył swój streak porażek który wynosił 0-6.
*
Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com

Autor: Taker

Highlighty z gali:


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj