Autor: Taker
Event: WrestleMania 21
Lokalizacja: Staples Center w Los Angeles, Kalifornia
Data: 3 kwietnia 2005

Widzów na arenie: 20,193
Tagline: WrestleMania Goes Hollywood
Theme songi: „Big Time” – The Soundtrack of Our Lives, „Behind Those Eyes” – 3 Doors Down

Podsumowanie: W dniu 3 kwietnia 2005 roku odbyła się kolejna  WWE WrestleMania tym razem w Staples Center w Los Angeles w stanie Kalifornia, Federacja na tej WrestleMani zarobiła 2,1 mln $, co jest najbardziej kasową WMką w stanie Kalifornia. WrestleMania XXI wypadła przyzwoicie, ale na pewno mogła być lepsza. Głównym wydarzeniem SmackDown była walka John Cena vs John „Bradshaw” Layfield natomiast main eventem brandu Raw była walka Triple H vs Batista o pas World Heavyweight Championship. 
*
Mocny punkt gali: Pierwsze walki były najlepsze. Otwarcie WrestleManii w wykonaniu Rey’a Mysterio i Eddie’go Guerrero było najjaśniejszym momentem gali, walka dwóch ambitnych wrestlerów była piękna, a wykończenie Reya w postaci Hurracanrany jak zwykle fenomenalne. Po walce Eddie i Rey uścisnęli sobie dłoń chociaż widać było, że Guerrero był sfrustrowany Następnie zobaczyliśmy Ladder Match o kontrakt Money In The Bank pomiędzy: Chris Benoit, Chris Jericho, Christian, Shelton Benjamin, Edge i Kane. Ten MITB Match był jednym z najlepszych. Walka była długa i bardzo ciekawa,  zakończenie pojedynku przez Edge?a który zdobył walizkę było dosyć zaskakujące. Wreszcie pojedynek Randy’ego Ortona z Undertaker’em, pojedynek stał na najwyższym poziomie Randy’emu pomagał ojciec Cowboy” Bob Orton jednak na nic to się zdało. W tym pojedynku zobaczyliśmy piękną kontrę w wykonaniu Ortona, który po tym, jak Taker wyniósł go pod Chokeslam wykonał RKO. Wszyscy myśleli że to koniec streaku jednak nie, Undertaker odkopał i chwilę później Tombstone Piledriver, co zakończyło ten pojedynek.
*
Słaby punkt gali: Niestety mieliśmy ich trochę, przeważnie walki main eventowe zawiodły. Walka o pas Women pomiędzy Trish Stratus i Christy Hemm była po prostu okropna. Walka o pas WWE pomiędzy Bradshaw’em, a Ceną nie była okropna ale świetna też nie, pojedynek opierał się na typowym Cenie, który był obijany przez cały pojedynek, a na koniec wygrał.
*
Warte zapamiętania: Triple H wszedł na ring z themem „The Game” granym na żywo przez Motorhead. Moment naprawdę cudowny.
*
Co zostało zrealizowane?: John Cena powoli stawał się  największą gwiazdą federacji. Batista także stawał się jedną z największych gwiazd po zdobyciu pasa WHC.
*
Ranking WrestleManii: Miejsce 20 – Ta pozycja może wydawać się za niska, ale tak naprawdę gala tylko czasami była dobra. Karta wskazywała, że to Show będzie fenomenalne i będziemy je wspominać latami, jednak zawodnicy nie stanęli na wysokości zadania. 
*
Ciekawostki: Na gali odbył się pierwszy Sumo Match, walczyli w niej Big Show oraz Akebono. Na gali odbył się tzw. „Dream Match”, był to pojedynek dwóch wielkich gwiazd Kurt’a Angle’a oraz HBK’a, który do tej WMki nie mierzy się przeciwko sobie. „Rowdy” Roddy Piper był gospodarzem swojego programu Piper’s Pit na WrestleManii, ostatnie takie wydarzenie miało miejsce na WMV. Oby dwa najważniejsze tytuły zmieniły swojego właściciela. Do Hall of Fame w tym samym roku wprowadzeni zostali: Hulk Hogan, „Mr. Wonderful” Paul Orndorff, „Cowboy” Bob Orton Jr., Jimmy Hart, Iron Sheik, Nikolai Volkoff oraz „Rowdy” Roddy Piper.
*
Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com

Autor: Taker

Highlighty z gali:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj