Autor: Taker
Event: WrestleMania 2000
Lokalizacja: Arrowhead Pond, Anaheim, California
Data: 2 kwietnia 2000
Widzów na arenie: 18,034
Theme song: „California” – Jim Johnston
*
Podsumowanie: WrestleMania 2000 odbywała się w środku ery Attitude. 2 kwietnia 2000 roku w Arrowhead Pond w Anaheim, Vince McMahon zdecydował się nie na zwykłą walkę one-on-one o pas WWF a o pierwszy w historii Fatal-4-Way Elimination Match, w walce która była main eventem gali pojawił się Triple H, The Rock, Mick Foley oraz Big Show, a w narożniku każdego zawodnika stanął ktoś z rodziny McMahon’ów. Wielkie show miały zapewnić midcarder’owe gwiazdy jednak fani dobrze odczuli wprowadzenie wschodzących zawodników.
 
Mocny punkt gali: Każda walka z średniej półki miała swoje momenty które tak naprawdę są niezapomniane. Podczas Hardcore Battle Royal tytuł zmienił właściciela 10-krotnie a na zakończenie Hardcore Holly przypiął Crash Holly’ego. Triangle Ladder Match o WWF Tag Team Championship był zabawny, było to nowe podejście do ladder matchu, trzy rożne teamy Hardy Boyz, Edge i Christian oraz Dudley Boyz mieli swoje szansy. Pasy zdobył team E&C po tym jak zepchnięto Matt’a Hardy’ego na stół. The two-fall Triple Threat Match pomiędzy Kurt’em Angle, Chris’em Benoit’em oraz Chris’em Jericho o pasy Intercontinental i European. Wysoko skaczący Benoit zdobył pas Interkontynentalny po przypięciu Y2J’a. Jericho zrewanżował się Lionsaultem zdobywając pas European. Kurt, który miał dwa tytuły został bez niczego i to nie zostając przypiętym lub poddanym.
 
Słaby punkt gali: Walki od góry do dołu były dobre. Słabsze tempo miał pojedynek The Kat vs Terri, gdzie sędzią był Val Venis. Main Event zbyt długi czas skupiał się na dramacie rodzinnym McMahon’ów.
 
Co zostało zrealizowane?: WWF było oficjalnie największą federacją na świecie i nie mogło zrobić nic złego w tej erze. Skupienie się na sprawach rodziny McMahon’ów było denerwujące jednak kontynuowane było po gali.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 8 – Event był bardzo dobry pod warunkiem, iż ominiemy fakt, że każda walka miała gimmick co na WMce mija się z celem.
 
Ciekawostki: Zwycięstwo Triple H’a w main evencie było pierwszym razem gdy WMka kończyła się zejściem WWF Championa, który nie jest ulubieńcem fanów. Hardcore Holly, który zdobył ostatecznie pas Hardcore, to samo zrobił rok wcześniej na WM 15. Na WM 2000 pas IC zmienił swojego właściciela, takie wydarzenie ostatni raz miało miejsce osiem lat wcześniej. Jest to jedyna WrestleMania, na której żaden pojedynek nie był typową walką jeden na jeden. WM 16 była pierwszą WrestleManią, na której w ringu znalazła się Chyna. Swoje pierwsze WrestleManie zaliczyli także: Kurt Angle, Chris Benoit, Chris Jericho, Edge, Christian, the Dudleys i the Hardy Boyz.

 

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com

Autor: Taker

Highlighty z gali:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj