Event: WrestleMania 2
Lokalizacje: Nassau Coliseum, Uniondale, N.Y.; Rosemont Horizon, Rosemont, I.L.; Los Angeles Memorial Sports Arena, Los Angeles, C.A.
Data: 7 kwietnia 1986
Widzów na arenie: 40,085
Tagline: What the World Has Come to
 *
Streszczenie: WrestleMania 2 odbyła się 7 kwietnia 1986 roku w trzech miejscach. Walki były nadawane tak jak wcześniej w telewizji przemysłowej, a także po raz pierwszy w trybie PPV. Połączona frekwencja trzech aren dała wynik 40,085, w main evencie Hulk Hogan zawalczył z King Kong Bundym w steel cage matchu.
*
Highlight: W pierwszym steel cage match’u w historii WrestleManii Hulk Hogan przedłużył swoje panowanie z tytułem. Hogan brutalnie wykonał scoop slam oraz swój leg drop na Bundy’m na macie, a następnie zaczął wspinaczkę po kratach, jednak Bundy zdążył złapać go za nogi. Hogan potrząsnął nogami, uderzając Bundy’ego w głowę, po czym Hulkster wyszedł bez problemów z klatki, wygrywając pojedynek.
*
Najnudniejsza rzecz: Rozczarowujący mecz bokserski pomiędzy Mr. T i Roddy Piper’em, który był nudny. Piper został zdyskwalifikowany za slam na rywalu po 1 minucie i 15 sekundach w czwartej rundzie. Brak bystrości u zawodników doprowadziła do niezadbanej i sztucznej walki.
*
Warte zapamiętania: Po pokonaniu King Kong Bundy’ego Hulk zauważył w klatce swojego starego rywala managera Bobby Heenan’a. Hulk rzucił Heenana głową w klatkę oraz wykonał atomic drop, po którym manager Bundy’ego spadł na ziemie.
*
Co zostało zrealizowane?: Był to pierwszy event WWF na rynku PPV. WWF następnie modelowało swoją działalność już tylko na corocznych galach pay-per-view.
*
Ranking WrestleManii: Miejsce 11 – Main Event pomiędzy Hulkiem oraz Bundym był solidną walką, jednak pozostałe „main eventy” tej gali pozostawiały wiele do życzenia.
*

Ciekawostka: WrestleMania 2 była pierwszą dla Bret’a Hart’a który występował na największej gali roku nieprzerwanie aż do WrestleManii 13.

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com

 Pełna karta WrestleManii:
Zdjęcia z WrestleManii 2: 

Zobacz także walke Hulk Hogan vs. King Kong Bundy w grze WWE Legends of WrestleMania
http://www.youtube.com/watch?v=LHbKNnySKMA

Szybkie video z gali:

 
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj