Autor: Taker
Event: WrestleMania 13
Lokalizacja: Horizon Rosemont, Rosemont, Illinois
Data: 23 marca 1997
Widzów na arenie: 18.197
Tagline: Heat!
*
Streszczenie: Era „Stone Colda” Steve Austina rozpoczęła się 23 marca 1997 roku. W Rosemont Horizon w Rosemont, IL, Austin zawalczył z Bret’em Hart’em w jednym z największych Match’ów w historii WrestleManii. W trakcie walki pojawił się double-turn, na głowie Austina pojawiła się duża ilość krwi. Głównym wydarzeniem wieczoru była jednak walka pomiędzy Undertaker i Sycho Sidem w No DQ Matchu. Była to pierwsza WrestleMania dla The Rock’a jeszcze jako Rocky Maivia.
 
Główne wydarzenie: Steve Austin wyzwał Breta Harta w No DQ Submission matchu. Hart otworzył ranę na głowie Austina, rzucając go w stalową cześć kwadratowego pierścienia. Rana zaczęła bardzo krwawić, jednak Austin w odwecie chwycił krzesło i zaczął bić Breta Harta w pachwinę. Hart natomiast uderzył rywalem gongiem ringowym. Bret uwięził „Stone Colda” w Sharpshooterze, ale Austin się nie poddał jednakże zemdlał i Bret Hart został ogłoszony zwycięzcą.  W trakcie walki Bret przeszedł heel turn, natomiast Stone Cold stał się ulubieńcem fanów.
 
Słaby punkt gali: Walka pomiędzy Taker’em, a Sycho Sid’em nie zasługiwała na main event, ale na co można liczyć skoro przyćmił ją pojedynek Breta Harta i Stone Colda. Sama walka o pas WWF nie była zła, ale mogła by być zdecydowanie lepsza.
 
Warte zapamiętania: Dwa momenty 1. Gdy Bret zapiął Sharpshootera Stone Coldowi sędzia spytał się Steve chce się poddać, ten odpowiedział mu dwoma środkowymi palcami. 2. Gdy Austin stracił przytomność, a tym samym został największą gwiazdą WWF.
 
Co zostało zrealizowane?: Po tej WrestleMani Steve Austin stał się główną gwiazdą WWF dzięki czemu Era Attitude zaczęła się. Dzięki Erze Attitude WWF stało się coraz brutalniejsze dzięki czemu federacja miała wysokie ratingi.
 
Ranking WrestleManii: Miejsce 14 – Jedna walka Steve vs Breta sprawiła, że ta WrestleMania okazała się lepszą od poprzedniej.

 

Ciekawostka: Była to pierwsza WrestleMania w wykonaniu The Rocka. Była to pierwsza WrestleMania na której Undertaker walczył o pas WWF.

 

Źródło tłumaczenia tekstu: wrestlenewz.com
Autor: Taker

Highlighty z gali:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj