Na początek przypomnimy, iż są to przewidywania autora, więc nie każdy musi się z nimi zgadzać, oczywiście zachęcamy do komentowania posta, gdzie możecie zamieścić własne prognozy dotyczące gali.

WWE MONEY IN THE BANK 2015
#MITB

Theme song: „Money In The Bank” – Jim Johnston
Data: Gala odbędzie się z 14 na 15 czerwca (z niedzieli na poniedziałek)
Miejsce: Nationwide Arena (Ostatnie RAW w tym miejscu)
Miasto: Columbus, Ohio (Ostatnie PPV w tym miejscu)
Poprzednia gala: Elimination Chamber 2015
Następna gala: Battleground 2015
Godzina rozpoczęcia: Pre-show – 1:00; Gala główna – 2:00 na WWE Network oraz beat-down
Wyniki show znajdziecie jutro rano na naszym portalu, powtórkę natomiast jak zwykle na fight-poland.
Emisja w polskiej TV (ESC): 28 czerwca o 17:00
Plakaty:
1. Singles match [Kickoff]
R-Truth vs. King Barrett

Mimo wygranej w turnieju KOTR, Anglik nie jest pushowany wyżej niż mid card i wcale mnie to nie dziwi, gdyż chyba ostatnim, który skorzystał na tym turnieju był Kurt Angle w 2000 roku. Walka zapychacz, żeby coś dać do Pre Showu. Mimo całej sympatii do Truth’a i jego zabawnych segmentów z ubieraniem szat króla to jednak ma małe szanse na pokonanie Brytyjczyka. Troszkę szkoda, że Truth jest marnowany, gdyż gość jest świetny co udowodnił w TNA. Niestety głupi taneczny gimmick zrujnował nieco jego szansę na coś więcej niż mid card. Chciałbym, żeby ponownie połączyli go z Mizem w duet Awesome Truth i tym samym mielibyśmy naprawdę fajny heelowy TT. Tymczasem typuje wygraną Barreta.
Mój typ: King Barrett
King Barrett – 65%
R-Truth – 35%
Faworyt bukmacherów: King Barrett
Faworyt z naszego typera: King Barrett
Faworyt według WWE.com (swoje typy dawali Howard Finkel, Joey Styles oraz autorzy z WWE.com): King Barrett

2. Tag team match o WWE Tag Team Championship
The New Day (c) vs. The Prime Time Players (Darren Young & Titus O’Neil)
Cieszy mnie bardzo ponownie połączenie Titusa i Darena, gdyż jako soliści przepadliby w rosterze zaś w duecie tworzą moim zdaniem najbardziej rozrywkowy Tag Team w rosterze. Stajnia New Day od początku to dla mnie p
omyłka, trzech heelowych klaszczących murzynów to zdecydowanie nie jest „rozrywka” jak dla mnie.
Mój typ: Prime Time Players
The Prime Time Players – 55%
The New Day – 45%

Faworyt bukmacherów: The New Day
Faworyt z naszego typera: The New Day
Faworyt według WWE.com: Prime Time Players

Statystyki zawodników w walkach ze sobą (tylko 2 vs. 2):
Xavier Woods & Big E (Main Event 05/2015) 1:0 Prime Time Players

3. Singles match o WWE Intercontinental Championship
Ryback (c) vs. Big Show

The Big Guy zdobył swój pierwszy upragniony tytuł, pokonując 5 innych gwiazd. Tym razem staję naprzeciwko Największego Atlety Świata. Mimo że Ryback dzierży tytuł od zaledwie dwóch tygodni, to jednak może to starcie przegrać. Nie koniecznie straci tytuł, ale walka może być zakończona tym, że zostanie on wyliczony, jak i równie dobrze możemy być świadkami interwencji Miza. Pojedynek może się zakończyć w każdy sposób, jednak liczę na to, że podłoża czysto Showa Rybackowi, gdyż należy mu się jakiś dłuższy reign z mid-cardowym pasem, ponieważ od początku swojego powrotu po kontuzji stał się bardzo over z fanami oraz poprawił swoje umiejętności zarówno te za mikrofonem, jak i w ringu.
Mój typ: Ryback
Ryback – 55%
Big Show – 45%

Faworyt bukmacherów: Ryback
Faworyt z naszego typera: Ryback
Faworyt według WWE.com: Ryback

Statystyki zawodników w walkach ze sobą (tylko 1 vs. 1):
Big Show (RAW 11/2013, Smackdown 12/2013, Smackdown 12/2014, Smackdown 3/2015) 4:0 Ryback

4. Singles match o WWE Divas Championship
Nikki Bella (c) vs. Paige

Mimo że już od słynnej akcji dajcie divą szansę, minęło trochę czasu, to dla mnie nic się nie zmieniło. Nudna Nikki dalej trzyma pas Div i niestety czuję, że jeszcze go potrzyma z tego względu, że WWE zapewne będzie chciało wymazać poniekąd reign AJ Lee. Skoro Nikki już mówi o sobie jak o najdłużej panującej mistrzyni, to coś może być na rzeczy. Życzę jednak by tak się nie stało, gdyż Nikki może April co najwyżej sznurowadła w butach wiązać. Paige zaś (wieczna pretendentka) pewnie dostanie jeszcze dziesiątki szans na odebranie pasa.

Mój typ: Nikki Bella
Nikki Bella – 70%
Paige – 30%

Faworyt bukmacherów: Nikki Bella
Faworyt z naszego typera: Nikki Bella
Faworyt według WWE.com: Paige

Statystyki zawodników w walkach ze sobą (tylko 1 vs. 1):
Nikki Bella (Fastlane, RAW 3/2015, RAW 6/2015) 3:3 Paige (Smackdown 9/2014, Main Event 1/2015, RAW 3/2015)

5. Singles match
John Cena vs. Kevin Owens

 Mimo że to druga walka tych panów, to budzi we mnie większe emocje niż pierwsza. Owens niespodziewanie pokonał Johna czysto podczas gali Elimination Chamber i z pewnością ma ochotę to powtórzyć. Mimo całej antypatii do Johna to jednak szkoda mi go, że „marnują” go w ten sposób. 15-krotny mistrza świata a zaczyna dostawać oklep od zawodników NXT. O ile Kevin jest godny pokonania Johna to jednak myslę, że powinien zacząć od kogoś z lżejszego kalibru w głównym rosterze, ale jeżeli chcą zrobić z niego Main Eventera naprawdę grubego kalibru to w końcu czemu nie? Zwycięzcę tego pojedynku ciężko wytypować, myślę, że możliwa jest jakaś dyskwalifikacja a wtedy na Battleground dostalibyśmy ich ostateczne starcie.
Mój typ: John Cena by DQ
John Cena – 51%
Kevin Owens – 49%

Faworyt bukmacherów: John Cena
Faworyt z naszego typera: John Cena
Faworyt według WWE.com: Kevin Owens

Statystyki zawodników w walkach ze sobą (tylko 1 vs. 1):
Kevin Owens (Elimination Chamber 2015) 1:0 John Cena

WWE World Heavyweight Champion Seth Rollins vs. Dean Ambrose (Ladder Match)
6. Ladder match o WWE World Heavyweight Championship
Seth Rollins (c) vs. Dean Ambrose

Czas na danie główne niedzielnej gali ? Seth Rollins kontra Dean Ambrose. Z przebiegu feudu tych panów i wyciągając wnioski z tygodniówek można w ciemno postawić na wygraną Rollinsa, gdyż zbierał on niemiłosierne lanie na każdej tygodniówce. Istotne moim zdaniem będzie jednak to, kto zgarnie walizkę w MitB Ladder Matchu i obstawiam, że będzie to Roman Reigns, po czym możemy być świadkami turnu i cashingu Romana na faceowym Deanie, żeby zebrać odpowiedni heat. Są to jednak tylko moje przypuszczenia, a raczej życzenie, gdyż nie chcę walki Rollinsa z Lesnarem na SummerSlam z pasem na szali, gdyż nie wyobrażam sobie drugiego reingu Brocka oraz tego, że Rollins mógłby poskładać Brocka ? Bestię. Nawet jeżeli Rollins wygrałby na SummerSlam z pomocą Heymana to jednak Brock Face zostaję bez menagera co już w ogóle nie biorę pod uwagę, bo słowa Brock i mikrofon wykluczają się nawzajem. Wracając jednak do walizki, jeżeli panowie dostaną wolną rękę od Vince’a i Tryplaka to myślę że możemy być świadkami tak dobrej walki, jak ta, jaką zafundowali nam Punk z Ceną przed czterema laty. Wiem odważne słowa jednak myślę że jest to do zrobienia. Liczę na wygraną Deana, gdyż zasługuje on na bycie mistrzem świata i nie widzę lepszego momentu no, chyba że jego wygrana na Royal Rumble. Tak więc podsumowując obstawiam wygraną Deana a po walce Cashing Romana. Tak przy dobrze przeprowadzonym story mam dwie duże walki na SummerSlam Brock vs Seth Rollins i walka o pas WWE Roman Reigns vs Dean Ambrose. Pod uwagę biorę też jednak inne scenariusze takie jak przewidywalna wygrana Rollinsa, który na Battleground dostałby Kane’a, a już na SummerS
lam bestię. Jednak liczmy że sprawdzi się pierwszy ciekawszy scenariusz zakończenia tej jak że ciekawej gali PPV.
Mój typ: Dean Ambrose
Dean Ambrose – 52%
Seth Rollins – 48%

Faworyt bukmacherów: Seth Rollins
Faworyt z naszego typera: Seth Rollins
Faworyt według WWE.com: Seth Rollins

Statystyki zawodników w walkach ze sobą (tylko 1 vs. 1):
Seth Rollins (SummerSlam 2014, RAW 08/2014, Hell in a Cell 2014, Smackdown 04/2015) 4:2 Dean Ambrose (RAW 05/2015, Elimination Chamber by DQ)


7. Money in the Bank ladder match o kontrakt na walkę o WWE World Heavyweight Championship
Neville vs. Sheamus vs. Randy Orton vs. Roman Reigns vs. Kane vs. Dolph Ziggler vs. Kofi Kingston

No i czas na drugą najważniejszą walkę gali szkoda, że niestety znowu tak przewidywalną, jak rok temu. Nie rozumiem braku w tej walce takich zawodników jak Wyatt czy chociażby Barrett. Wszystkie znaki na ziemi mówią, że to Roman Reigns zgarnie tę walizkę mimo tego, że symbolicznie walizkę podczas ostatniego epizodu zdjął Neville. Zwycięstwo Reignsa (jeżeli rzeczywiście się tak stanie) nie będzie złe o ile przejdzie turn i to jeszcze na tej samej gali i na to liczę. Na pewno czekają nas ciekawe spoty z Nevillem, Ortonem czy Kofim, ale wszystko wskazuje, że zwycięzca będzie tylko jeden…
Mój typ: Roman Reigns
Roman Reigns – 60%
Sheamus – 10%
Neville – 10%
Randy Orton – 5%
Kane – 5%
Dolph Ziggler – 5%
Kofi Kingston – 5%

Faworyt bukmacherów: Roman Reigns
Faworyt z naszego typera: Roman Reigns
Faworyt według WWE.com: Kofi Kingston

Fot. WWE.com

Więcej o Money in the Bank znajdziecie tutaj: