Aby przeczytać opis kliknij ”czytaj dalej”


28 marca 1999  – WrestleMania 15
First Union Center w Philadelphia, Pennsylvania

Hell in a Cell match
The Undertaker (w/Paul Bearer) vs Big Boss Man

Dlaczego walczyli?: Po raz pierwszy od swojej debiutanckiej WresteManii Undertaker był tym znienawidzonym przez fanów. Był to czas, gdy Undertaker liderował Ministry of Darkness. MoD prowadziło feud z inną grupą, która była heelową – the Corporation. Przez kilka tygodni Undertaker prześladował rodzinę Vince’a McMahona. Jednym z egzekutorów z grupy Vince’a był The Big Boss Man.

Walka: Po raz pierwszy od WrestleManii XII, Paul Bearer znów był przy boku Undertakera. To był Hell in a Cell match, co wyróżnia tą walkę Takera. Po pojedynku, który Deadman wygrał po Tombstone pojawiło się The Brood, które zjechało z góry areny i zrobiło na górze klatki dziurę. Następnie umieszczono wokół szyi Big Boss Mana pętle z sznura, który był przywiązany do dachu klatki. Kiedy klatka się uniosła Boss Man wyglądał jak powieszony (oczywiście miał zabezpieczenia aby tak się nie stało).

Jakie skutki przyniosła walka?: O dziwno Big Boss Man nie był wyłączony z pojawiania się w TV zbyt długo pomimo aktu, który zabiłby normalnego człowieka. Jeszcze bardziej szokującym było to, iż spór Ministry i Corporation był podstępem, który zwabił Steve’a Austina do zaufania Vince’owi McMahonowi. Okazało się, iż Vince McMahon był siłą wyższą, o której Undertaker opowiadał. Jeszcze w tym samym roku Taker doznał kontuzji, która doprowadziła do braku jego występu na WrestleManii 2000.

Numer walki w karcie: dziewiąta (na dziesięć)

Czas trwania walki – 9:46
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj