Aby przeczytać opis kliknij ”czytaj dalej”


23 marca 1997  – WrestleMania 13
Rosemont Horizon w Rosemont, Illinois

No disqualification match o WWF Championship
The Undertaker vs. Sycho Sid

Dlaczego walczyli?: Obrazek walki o WWF Championship po zwakowaniu tytułu przez Shawna Michaelsa był w rozsypce. Undertaker był 1# contenderem do tytułu po tym jak był ostatnim odliczonym w walce Four corners elimination o pas WWF na In Your House 13: Final Four w lutym. Tytuł zdobył Bret Hart, który noc później pas stracił na rzecz Sida z powodu ingerencji Steve’a Austina. Następnie odbył się steel cage match pomiędzy Bretem i Sidem, który zaważył o tym, iż na WrestleManii Undertaker zawalczył z Sidem natomiast Bret walczył z Austinem. Ponieważ to Sycho Sid wygrał walkę w klatce to właśnie on i Taker walczyli o pas WWF.

Walka: Taker do walki przyszedł w swoim stroju, którego używał w pierwszych dniach w WWF. Pojedynek komentował Shawn Michaels, co spowodowało pojawienie się Breta Harta, który obrażał pozostałych zawodników. Bret pojawił się również na koniec walki, gdy Sid szykował się do power bombu na Deadmanie. Sid jednak zauważył, co Bret chce zrobić i sam pierwszy zaatakował, skończyło się to dla niego źle, bo został naciągnięty na liny a następnie dostał Tombstone Piledriver od Undertakera, który zakończył walkę pinfallem i zdobył swój drugi tytuł WWE po sześciu latach od pierwszego runu. Co warto dodać była to pierwsza z trzech WrestleManii, na których Deadman walczył o tytuł. 

Jakie skutki przyniosła walka?: Undertaker trzymał tytuł do SummerSlam gdzie przegrał z Bretem Hartem w walce z sędzią specjalnym – Shawnem Michaelsem. Prócz obrony tytułu Undertaker miał do czynienia z innym angle. Paul Bearer zagroził, iż ujawni tajemniczy sekret z przeszłości Undertakera. W ciągu kilku kolejnych miesięcy okazało się, że Undertaker miał brata.

Numer walki w karcie: siódma (na siedem)

Czas trwania walki – 21:19


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj