Aby przeczytać opis kliknij ”czytaj więcej”


28 marca 2010  – WrestleMania 26
University of Phoenix Stadium w Glendale, Arizona

No Disqualification, „Streak vs Career” Match
The Undertaker vs Shawn Michaels

Dlaczego walczyli?: Undertaker początkowo odmówił Shawnowi rewanżowego pojedynku na WrestleManii ponieważ, stwierdził, iż nic nie musi już udowadniać. HBK wiedział, że Deadman nie będzie chciał z nim walczyć tak długo jak będzie mistrzem Wagi Ciężkiej, dlatego postanowił zaingerować w Elimination Chamber matchu. Shawn podczas tego pojedynku wykonał Sweet Chin Music i Undertaker przegrał przez to pojedynek oraz stracił tytuł na rzecz Chrisa Jericho. Wydarzenie to rozwścieczyło Undertakera, który zaakceptował wyzwanie Shawna jednak z dodaną stypulacją, że jeśli Shawn przegra to przechodzi na emeryturę.

Walka: Mimo wysokich oczekiwań, które zostały narzucone po ich walce rok wcześniej, walka ta była bardzo dobra. Po dwóch kickout’ach po Tombstone piledriverach Deadman szykował się do wykonania swojego trzeciego finishera jednak zatrzymał się na geście podcinania gardła a następnie krzyknął, aby Shawn pozostał na ziemi. HBK jednak nie poddawał się i próbował wstać, pokazał gest podcięcia gardła oraz slapował Takera. Wściekły Undertaker wykonał trzeciego Tombstone’a oraz zakończył karierę Shawna Michaelsa.

Jakie skutki przyniosła walka?: Ta walka była ostatnią w karierze Shawna. Undertaker w maju wygrał z Reyem Mysterio walkę o możliwość uczestniczenia w pojedynku o pas Wagi Ciężkiej na gali Fatal 4 Way. Podczas walki Deadman doznał wstrząsu mózgu oraz złamania oczodołu i nosa. Kane następnie przyznał, iż znalazł Takera w stanie wegetatywnym. Rey i Kane sprzeczali się, kto stał za takim atakiem na Takera. Wielki Czerwony Potwór przyznał, iż to on doprowadził do takiego stanu Deadmana i zaczęli oni ze sobą feud, który ostatecznie zakończył się porażką Takera w Buried Alive Matchu na Bragging Rights 2010 oraz kolejną przerwą z powodu kontuzji.

Numer walki w karcie: dziesiąta (na dziesięć)

Czas trwania walki – 23:59

Ocena walki według Dave’a Meltzera: ****?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj