Aby przeczytać opis kliknij ”czytaj więcej”


30 marca 2008  – WrestleMania 24
Citrus Bowl w Orlando, Florida

Singles match o World Heavyweight Championship
The Undertaker vs. Edge (c) (w/ Vickie Guerrero, Curt Hawkins & Zack Ryder) 

Dlaczego walczyli?: Na Survivor Series Edge powrócił po kontuzji i przebierając się za kamerzystę podczas Hell in a Cell matchu był przyczyną, przez którą Undertaker przegrał z Batistą walkę o tytuł Wagi Ciężkiej. W następnym miesiącu, przy pomocy Zacka Rydera oraz Curta Hawkinsa, Edge uzyskał tytuł w pojedynku triple threat właśnie z Batistą oraz Deadmanem. Undertaker zdobył title shot na walkę z Edgem wygrywając Elimination Chamber match na No Way Out.

Walka: Pomimo ingerencji Edgeheads, Undertaker był w stanie wygrać walkę po Hell’s Gate (które w tym czasie jeszcze nie było tak nazywane). Po walce, gdy odpalona została pirotechnika kilka fanów doznało obrażeń. Był to pierwszy pojedynek na WMce który Taker wygrał poprzez submission.

Jakie skutki przyniosła walka?: Kilka dni po zwycięstwie Deadmana z Edgem na Backlash (również po Hell’s Gate), General Manager Smackdown Vickie Guerrero pozbawiła Undertakera tytułu, ponieważ uznała dźwignie za niezgodną z prawem. Deadman pokonał Edge’a na Judgment Day jednak poprzez count out a jak uznała Vickie Guerrero, aby ktoś z dwójki Edge i Undertaker zdobył tytuł musiał wygrać poprzez pin lub submission. Edge pokonał Takera na One Night Stand w TLC Matchu i zgodnie z stypulacją walki Undertaker został wyrzucony z WWE. Po tym jak wyszła na jaw zdrada Edge’a wobec Vickie ta postanowiła przywrócić Takera i ustalić ich pojedynek w Hell in a Cell matchu na SummerSlam, walkę tą wygrał Deadman.

Numer walki w karcie: dziewiąta (na dziewięć)

Czas trwania walki – 23:50

Ocena walki według Dave’a Meltzera: ****?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj