Aby przeczytać biografie Setha kliknij na tytuł lub obrazek

 
http://cdn.bleacherreport.net/images_root/slides/photos/003/200/707/NXT_165_Photo_24-2_crop_650x440.jpg?1370536097 
Imię i nazwisko: Colby Lopez
Data i miejsce urodzenia: 28 maja, 1986 w Davenport, Iowa
Wzrost: 185 cm
Waga: 98 kg
Miejsce: Davenport, Iowa
Debiut w wrestlingu: 2003
Debiut w WWE: 2012 (główny roster)
Ring Name’y:
Gixx
Seth Rollins
Tyler Black
Taj the Destroyer
Trenowany przez: Danny’ego Danielsa
 
Osiągnięcia Setha znajdziecie pod tym linkiem:
 
Wczesna kariera (2003-2007)
Colby Lopez, jako Gixx zadebiutował w 2003 roku, w Scott County Wrestling (SCW). Pracował on także dla IWA Mid-South Ian Rotten i wszedł do Ted Petty Invitational tournament, pokonując Sala Thomaselliego, zanim został wyeliminowany przez Matta Sydala w ćwierćfinale, w Hammond, w stanie Indiana, w dniu 23 września 2005 roku. Seth wygrał SCW Heavyweight Championship i przemalował pas mistrzowski lakierem na kolor czarny z okazji „The Black Era” w SCW. Później, Seth Rollins zdobył także pas IWA Mid-South Heavyweight Championship.
 
Wkrótce Colby Lopez dołączył do NWA Midwest wygrywając mistrzostwa tag teamowe z Markiem Brave’m. Dwa razy, na początku 2006 roku, obronili oni sukcesywnie pasy przeciwko Ryanowi Bozowi i Danny’emu Danielsowi, Brettowi Waynowi i Hype’mu Gotti’emu oraz Jaysonowi Reignowi i Marcowi Cordova. W 2006 roku, Seth Rollins pojawił się jako fan na WrestleManii 22.
 
Colby na krótko zawitał też do Total Nonstop Action (TNA), gdzie połączył siły z Jeffem Luxonem. Przegrali oni jednak z Latin Anerican Xchange (Homicide’m i Hernandezem) na Impactcie, w październiku 2006 roku.
 
Full Impact Pro/Pro Wrestling Guerrilla

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/81/TylerBlack.jpg/150px-TylerBlack.jpg

W dniu 25 maja, 2007 r., podczas walki z Full Impact Pro (FPI) Tag Team Championami The Briscoes w Melbourne, na Florydzie, tag team partner Tylera, Marek Brave doznał kontuzji pleców, pauzował przez kilka tygodni, zanim przeszedł na emeryturę. Marek Brave wrócił do walczenia w 2012. Tymczasem, Seth rozpoczął karierę single’ową, konkurując w Pro Wrestling Guerrilla (PWG), gdzie pokonał Joey’a Ryana 10 czerwca i byłego mentora Danny’ego Danielsa na Point of No Return’07 16 czerwca.

Colby w PWG w dniu 6 lipca 2008 r. rozpoczął współpracę z Jacobsem, zdobyli oni pasy PWG World Tag Team Championship pokonując Rodericka Stronga i El Generico, który zastąpił Jacka Evansa. Na eventcie FIP dnia 20 grudnia 2008, Tyler pokonał Go Shiozaki’ego wygrywając tym samym FIP World Heavyweight Championship. Na eventcie FIP w dniu 2 maja 2009, Davey Richards otrzymał pas FIP World Heavyweight Championship przez walkower, gdyż Seth nie był w stanie walczyć.
 
Ring of Honor (2007-2010)
 
Age of the Fall (2007-2009)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fa/Jimmy_Jacobs_and_Tyler_Black.jpg/220px-Jimmy_Jacobs_and_Tyler_Black.jpg

Na tapingu gali PPV Ring of Honor (ROH) Man Up we wrześniu 2007 roku, zadebiutował Tyler Black. Zadebiutowali także Jimmy Jacobs i Necro Butcher. Doszło wtedy do ataku trzech członków Briscoe Brothers, Jay Briscoe tej samej nocy brał udział w Ladder Matchu. Jacobs ogłosił, że ich trójka będzie się nazywać The Age of the Fall. Widowisko to było tak kontrowersyjne, że ROH postanowiło usunąć nagranie z PPV. Materiał jednak został przywrócony na prośbę fanów. Materiał znalazł się na ROH Videowire 15 września. Później, Tyler Black skonfrontował się z Jackiem Evansem w walce, która zakończyła się, gdy Jacobs i Necro zainterweniowali, a The Irish Airborne przybiegło na pomoc Evansowi. Six-Man Tag Team Match pomiędzy Age of the Fall a Jackiem Evansem i The Irish Airborn zakończył się no contestem, gdy Necro Butcher zaatakował sędziego.
 
Seth współpracując z Jimmy’m Jacobsem i Necro Butcherem zawalczył przeciwko Vulture Squadowi (Jackowi Evansowi i Ruckusowi) w kilku Handicap Matchach na początku października. Tyler Black wraz z Thw Age of the Fall walczył przeciwko Jackowi Evansowi, Ruckusowi i Jigsawowi w Six-Man Tag Team Matchu na Glory by Honor VI Night 1 1 listopada. Następnej nocy, Colby pokonał Alexa „Sugarfoot” Payne’a, ale po pojedynku został zaatakowany przez Briscoes. Tyler pojawił się z The Age of the Fall w walce przeciwko The Briscoes w Main Eventcie. Na Final Battle 2007, Black i Jacobs pokonali Briscoes i wygrali ROH World Tag Team Championship. Przegrali tytuły miesiąc później w dniu 26 stycznia, na rzecz No Remorse Corps (Davey’ego Richardsa i Rocky’ego Romero) w Ultimate Endurance Matchu także z udziałem The Hangmen 3 (Benta Albrighta i BJ’a Wihtmera) oraz zespołu złożonego z Austina Ariesa i Bryana Danielsona.
 

http://i189.photobucket.com/albums/z228/Batista_Fan1993/Age%20of%20the%20Fall/IMG_3953.jpg

Na Take No Prisoners, szóstym PPV ROH, Tyler Black wyzwał Nigela McGuinnessa na walkę o pas ROH World Championship, jednak w rezultacie przegrał. Na Up For Gabs, Black i Jacobs wygrali ośmio-zespołowy turniej, tym samym po raz drugi zostając ROH World Tag Team Championami. Stracili oni tytuły na rzecz Kevina Steena i El Generico. Seth Rollins miał drugą szansę na zdobycie ROH World Championship na Death Before Dishonor VI w Nowym Jorku, kiedy skonfrontował się on z McGuinnessem, Danielsonem, Claudio Castagnoli w Three-Way Matchu, McGuinness zachował pas. Na Final Battle 2008, Black przegrał w w #1 Contender Matchu z Austinem Ariesem. Po starciu, Jacobs obrócił się przeciwko Tyler’owi, a zaatakował go jeszcze Aries. 16 stycznia na Full Circle, Black wziął udział w Non-Title Matchu z ROH World Championem Nigelem McGuinnessem. Colby pokonał ówczesnego mistrza. Następnej nocy, pretendent do psa Austin Aries odmówił konfrontacji z Nigelem McGuinnessem, więc zawalczył z nim Tyler Black. Sethowi nie udało się zdobyć pasa, gdyż walka zakończyła się remisem. W dnu 26 czerwca, Tyler Black pokonał w klatce Jimmy’ego Jacobsa, tym samym kończąc z nim spór.
 
ROH World Champion (2009-2010)

We wrześniu 2009 roku Seth miał operację szyi. 10 października Tyler pokonał Kenny’ego Kinga w pierwszej rundzie 2009 Survival of the Fittest tournament. W następnych rundach pokonał Claudio Castagnoli’ego, Colta Cabanę, Deliriousa, Chrisa Hero i Rodericka Stronga. Te zwycięstwa dały mu walkę o pas ROH World Championship. 19 grudnia na Final Battle 2009, pierwszej gali ROH live, Black zremisował w 60 minut w walce przeciwko ROH World Championowi Austinowi Ariesowi. Z powodu remisu, komisarz ROH Jim Cornette zabookował tych zawodników w rewanżu, 13 lutego 2010. W razie gdyby znowu doszło do remisu, Jim ustanowił jury, które zadecydowałoby, który zawodnik był lepszy. Black sięgnął wtedy po pas ROH World Championship, po przypięciu Austina Ariesa.</div>

 
3 kwietnia na The Big Bang! Black obronił tytuł w three-way elimination matchu przeciwko Austinowi Ariesowi i Roderickowi Strongowi. Colby zachował pas także podczas następnej gali ROH PPV, Death Before. Pokonał on tam Davey’ego Richardsa. Podczas tapingów ROH 20 sierpnia Black przeszedł heel turn, po tym jak doszło do przecieków, że jakoby miałby podpisać kontakt z World Wrestling Entertainment. Seth groził, że weźmie pas ROH do WWE, a także odmówił postawienia go na szali w walce przeciwko Davey’emu Richardsowi w dniu 28 sierpnia. 11 września na Glory by Honor IX Black przegrał ROH World Championship na rzecz Rodericka Stronga w No Disqualification Matchu, w którym sędzią specjalnym był Terry Funk. Była to ostatnia walka Setha dla Ring of Honor.
 
World Wrestling Entertainment (2010-obecnie)
 
FCW (2010-2012)

http://33.media.tumblr.com/tumblr_m36clvjFG01r79q7ho1_500.jpg

W dniu 8 sierpnia 2010 roku Seth podpisał kontrakt rozwojowy z Florida Championship Wrestling. Miał też propozycje od TNA, jednak Evan Bourne (Matt Sydal) namówił go do dołączenia do WWE. W dark matchu SmackDown 14 września Colby zadebiutował w walce, której pokonał Trenta Barretę. W FCW zadebiutował natomiast 30 września. Przegrał z Michaelem McGillicutt’ym. 4 listopada Seth zmierzył się z Hunico w 15 minutowym Iron Man Matchu, który zakończył się remisem 1-1. Rollins oraz Hunico, Richie Steamboat i Jinder Mahal wzięli udział w  FCW 15 Jack Brisco Classic tournament. Seth zakwalifikował się do finału turnieju 13 stycznia  2011, gdzie pokonał Hunico, zostając pierwszym FCW 15 Championem.
25 marca wraz z Richie’m Steamboat wygrał tytuły Tag Team, jednak nie na długo, gdyż krótko po tym je stracili. Następnie Seth rozpoczął feud z Deanem Ambrose’m. Ich pierwsza walka odbyła się w 15 minutowym Iron Man Matchu. Rollins zachował w tej walce pas z powodu braku decyzji. Za tydzień panowie ponownie się zmierzyli, jednak tym razem w 20 minutowym Iron Man Matchu. Wynik ponownie wyniósł 0:0. Kolejna walka zawodników dostała już 30 minut. Tym razem zatriumfował Seth po zwycięstwie 3:2. Deanowi udało się pokonać Rollinsa, jednak w turnieju o nazwie Super Eight, który miał wyłonić nowego posiadacza tytułu FCW World Heavyweight Championship. W finale, który był Fatal 4-Wayem zwyciężył Leo Kruger. 22 września Ambrose pozbawił Rollinsa pasa FCW 15, podczas gdy bronił go w walce przeciwko Damienowi Sandowowi. Seth zadebiutował w telewizji podczas video, gdzie pracuje z Johnem Ceną na siłowni przed Elimination Chamber 2012. W dniu 23 lutego 2012 Seth Rollins pokonał Leo Krugera, dzięki czemu zdobył pas FCW Florida Heavyweight Championship.
 
NXT (2012-2013)

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/14491_546007465409881_1992343559_n.jpg

Seth zadebiutował w szóstym sezonie NXT, pokonał Jiro. Następnie Rollins 1 sierpnia został dodany do Gold Rush Tournament. W  ćwierćfinale pokonał Drew McIntyre’a, a w półfinale Michaela McGillicutty’ego. 29 sierpnia na NXT (taping 26 sierpnia) Seth został pierwszym NXT Championem, pokonując w finale turnieju Jindera Mahala. 10 października obronił pas w walce przeciwko Michaelowi McGillicutty’emu. Podczas tapingów NXT 15 listopada Rollins przypiął Mahala po raz drugi broniąc pas NXT z sukcesem. Odcinek został wyemitowany  12 grudnia. W trakcie epizodu nakręconego 6 grudnia 2012 roku, a wyemitowanego 2 stycznia 2013 roku, Seth jako członek The Shield pokonał Corey’a Gravesa; Rollins obronił pas po dyskwalifikacji, do której doprowadziła Tarcza. The Shield zastraszyło szatnię NXT. Na NXT 7 stycznia (odcinek nagrany tego samego dnia) w meczu bez dyskwalifikacji Big E Langston odebrał pas NXT Championship Sethowi Rollinsowi. Interwencję The Shield uniemożliwiła szatnia NXT. Później The Shield zaatakował Gravesa i Conora O-Briana w starciu o miano pretendenta. Graves rzucił wyzwanie The Shield, a Seth je przyjął. Zawodnicy zmierzyli się w Lumberjack Matchu. Seth wygrał walkę z pomocą The Shield, zakończając spór.
 
The Shield (2012-2014)
http://i1.cdnds.net/14/04/618x411/showbiz-seth-rollins-02.jpg
18 listopada 2012 Seth Rollins wraz z Deanem Ambrose’m i Romanem Reignsem zadebiutowali jako The Shield. Pojawili się oni na Survivor Series, gdzie zaatakowali Rybacka, pomagając obronić CM Punkowi pas WWE. Najeźdźcy z NXT uważali, że są w WWE po to, aby nieść sprawiedliwość. Na TLC 2012 Tarcza zmierzyła się z Rybackiem i ówczesnymi Tag Team Championami Danielem Bryanem i Kane’m w Tables, Ladders & Chairs Matchu. Swój debiut na PPV „The Hounds of Justice” wygrali. Podczas Elimination Chamber 2013 także zwyciężyli, tym razem przeciwko Johnowi Cenie, Rybackowi i Sheamusowi. Na następnym RAW Tarcza odniosła kolejne zwycięstwo w Six-Man Tag Team Matchu, z Rybackiem, Sheamusem i Chrisem Jericho. Sheamus następnie połączył siły z Randy’m Ortonem i Big Showem, z wraz którymi zmierzył się przeciwko The Shield na WrestleManii 29, jednak i tym razem „The Hounds of Justice” sobie poradzili. Na następnym epizodzie Monday Night RAW Seth, Dean i Roman zaatakowali The Undertakera, ale z pomocą przybiegli Daniel Bryan i Kane. 22 kwietnia doszło do walki The Shield vs. The Undertaker & Team Hell No, którą Tarcza także wygrała. 13 maja przegrali z Ceną, Kane’m i Bryanem przez DQ, co zakończyło ich streak zwycięstw w Six-Man Tag Team Matchach. 19 maja na Extreme Rules 2013 Rollins i Reigns pokonując Team Hell No w Tornado Tag Team Matchu wygrali pasy Tag Team. Dean Ambrose natomiast tego samego wieczoru został nowym United States Championem po walce z Kofi’m Kingstonem. 27 maja na Monday Night RAW Seth i Roman po raz pierwszy obronili pasy na wizji, w rewanżu przeciwko Bryanowi i Kane’owi. Podczas epizodu SmackDown 14 czerwca 2013 Randy Orton, Daniel Bryan i Kane przerwali streak Tarczy pod względem zwycięstw przez pin/submission w Six-Man Tag Team Matchach, po tym jak Setha poddał Bryan. Na WWE Payback 2013 Rollins i Reigns ponownie obronili tytuły, tym razem przeciwko Bryanowi i Ortonowi. Następnie członkowie The Shield sukcesywnie bronili pasy przeciwko The Usos w Pre-Show Matchu Money in the Bank 2013 oraz przeciwko The Prime Time Players na Night of Champions 2013. W sierpniu The Shield rozpoczęło pracę dla The Authority. Na WWE Battleground, zwolnieni Cody Rhodes i Goldust pokonali Setha Rollinsa i Romana Reignsa w non-title matchu, co przywróciło do pracy ich i ich tatę, Dusty’ego Rhodesa. 15 października Seth i Roman stracili pasy Tag Team na rzecz Cody’ego i Goldusta w No Disqualification Matchu, po interwencji Big Showa. Na Hell in a Cell nie udało im się ponownie zdobyć pasów w Triple Threat Tag Team Matchu. Na Survivor Series 2013 w 5 vs. 5 Traditional Survivor Series Elimination Tag Team Matchu Seth odpadł jako ostatni ze swojej drużyny, a zwycięstwo dał Reigns. Pod koniec roku The Shield feudowało z CM Punkiem. Podczas TLC 2013 przegrali z Brooksem w Handicap Matchu, po tym gdy Reigns niechcący zaatakował Ambrose’a Spearem. Na Royal Rumble 2014 Seth wszedł do RR Matchu z numerem #2. Zdobył tam 3 eliminacje i wytrzymał w tym starciu 48 minut, co dało mu drugie miejsce pod względem czasu spędzonego w ringu w tej walce. Wyeliminował go Roman Reigns po nieporozumieniu pomiędzy członkami Tarczy. Następnej nocy na RAW The Shield przegrało przez DQ z Johnem Ceną, Danielem Bryanem i Sheamusem po interwencji The Wyatt Family. Stawką walki były 3 miejsca w Elimination Chamber Matchu o pas WWE World Heavyweight Championship. Na Elimination Chamber 2014 The Shield przegrało z Wyattami. 3 marca na RAW Tarcza ponownie przegrała starcie z The Wyatt Family, jednak tym razem po tym jak Seth opuścił walkę. Na SmackDown 7 marca Rollins pogodził się z Ambrose’m i Reignsem. Później członkowie The Shield przeszli face turn i rywalizowali z Kane’m i The New Age Outlaws, których pokonali na WrestleManii XXX. The Shield po WM’ce zaczęło feud z reaktywowanym Evolution w składzie Triple H, Randy Orton i Batista. Tarcza odniosła z nimi zwycięstwa na Extreme Rules i WWE Payback 2014.
Odejście z The Shield, Mr. Money in the Bank (2014, obecnie)

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10500244_493789614085590_936652567106099675_n.png

2 czerwca na RAW Batista opuścił Evolution, co zmusiło Triple H’a do wykorzystania „planu B”. Rollins zaatakował Ambrose’a i Reigns ponownie przechodząc heel turn i dołączając do Triple H’a. Seth rozpoczął feud z Deanem. 17 czerwca na WWE Main Event Seth jako pierwszy potwierdził swoją obecność w Money in the Bank Ladder Matchu o walizkę. 23 czerwca na RAW po wygranej Rollinsa z RVD’im, Ambrose’m zagroził byłemu członkowi The Shield interwencją w MitB Ladder Matchu. Triple H  na prośbę Setha dodał Ambrose’a do walki z drabinami. Na Money in the Bank 2014 Seth zdjął walizkę Money in the Bank na pas WWE World Heavyweight Championship po tym jak Ambrose’a zaatakował Kane. Dean uniemożliwił cash-in na Johnie Cenie w trakcie jednego z następnych RAW. Na WWE Battleground 2014 Colby został zaatakował przez Ambrose’a na zapleczu. W karcie tej gali była ich walka. Mr. Money in the Bank ogłosił, że wygrał przez walkower, po czym ponownie został zaatakowany przez byłego United States Championa. Do ataku doszło także na parkingu, jednak Sethowi udało się uciec samochodem.
 
WSZYSTKICH FANÓW SETHA ZAPRASZAMY POD TEN LINK:
Posty z Facebooka nie zawsze docierają do Was, dlatego jeżeli chcecie być na bieżąco po polubieniu:
– włączcie powiadomienia nowych postów (screen jak to zrobić – http://bit.ly/1qmZR9J)
– zainstalujcie wtyczkę do przeglądarki (Chrome bądź Firefox), znajdziecie ją pod tym linkiem http://bit.ly/WWEPfeed