Aby przeczytać biografie kliknij „czytaj więcej”

Imię i Nazwisko: Saraya-Jade Bevis
Nickname’y: Paige (obecnie), Britani Knight, Saraya
Wzrost/Waga: 1,73m/54kg
Data i miejsce urodzenia: 17 sierpnia 1992, Norwich (Anglia)
Obecnie zamieszkuje: Orlando, Florida
WWE Debiut: 2012
Wrestling Debiut: 2005
Szkolona przez: Ricky Knight (Ojciec), Zak Zodiac (Brat), WAW Academy, Jason Cross
Krótkie info
Saraya-Jade Bevis urodzona 17 sierpnia 1992 to profesjonalna wrestlerka pochodząca z Anglii. W WWE występuje pod pseudonimem Paige. Jest ona aktualną mistrzynią Div w WWE oraz mistrzynią kobiet w NXT (rozwojówka WWE). Saraya występowała również w federacjach niezależnych, jako Britani Knight.
 
Początkowe lata
Bevis jest częścią rodziny, która zajmuję się profesjonalnym wrestlingiem. Jej rodzice Sweet Saraya i Ricky Knight tak jak i jej bracia Roy i Zak zajmują się wrestlingiem. Rodzice mają federacje World Association of Wrestling (WAW). W lipcu 2012 Channel 4 wydało film dokumentalny o Knight’ach pt. The Wrestlers: Fighting with My Family.
World Association of Wrestling (2006?2011)
Bevis została przeszkolona w WAW przez jej rodzinę, Klondyke Kate i Jasona Crossa. Zadebiutowała w 2006 r. w Association of Wrestling (WAW), gdzie połączyła swoje siły z matką Sweet Saraya. Paige i jej matka przegrały z Destiny oraz The Lady Pink, w walce były także zaangażowane Kharisma i Pixie.  Współpracowała także wraz z resztą rodziny. W grudniu 2007 roku Knight wzięła udział w turnieju, którego zwycięzca będzie pierwszym w historii WAWW British Championem, Saraya dotarła do finału, ale przegrała z Jettą. Paige brała udział w fatal four way matchu gdzie przegrała, w walce brały udział Jetta, Sweet Saraya oraz była tag team partnerka Melodi. W sierpniu 2008 roku Knight przegrała w three way matchu gdzie zwyciężczyni walczyła o pas RQW Women’s. 31 sierpnia 2009 roku Knight pokonała swoją matkę w best of three matchu i została po raz pierwszy pas WAWW British. W rewanżu wynik był ten sam, dwa pinfalle dla Knight i jeden dla Saraya. W 2010 roku wzięła ona udział w turnieju pań, który wygrała po raz kolejny Sweet Saraya. W walce o pas HEW Women’s Championship tym razem także wygrała Saraya. W dniu 11 listopada 2011 Bevis została pierwszą mistrzynią Hardcore WAWW. Jej radość nie trwała zbyt długo, straciła pas WAWW British kilka dni później na rzecz Liberty. Bevis zaczęła używać nickname’u Britani Knight i zaczęła współpracować z Melodi. Spowodowało to utworzenie tag teamu Norfolk Dolls, ich pierwszym pojedynkiem była walka z Nikki Best oraz Pink Lady. Pierwsza walkę przegrały jednak potem miały duży streak pozostając niepokonane aż do początku 2007 roku. Ten zespół występował również w innych federacjach np. Premier Promotions. Norfolk Dolls zostały mistrzyniami Tag Team w WAWW pokonując Legion of Womb. W ostatniej walce tego teamu Britani Knight i Melodi przegrały Sweet Saraya i Bulla Punk.
 
Pro-Wrestling: EVE (2010?2011)
Bevis zadebiutowała 8 maja 2010 roku w europejskiej żeńskiej federacji promocyjnej wraz z matką. Paige nie zapowiadała się dobrze, przegrała wiele początkowych walk. 16 października Saraya wygrała po raz pierwszy z Shanną. Następnie wygrała dwutygodniowy turniej o pas Pro-Wrestling: EVE. 4 czerwca na show XWA War On The Shore 7 straciła swój pas na rzecz Sjödin.
 
Shimmer Women Athletes (2011)
Paige ponownie, jako Britani Knight zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych w 2011 roku w federacji Shimmer Woman Athletes na tapingach „Volume 37” wraz z matką (Knight Dynasty) gdzie miały, jako menadżerkę powracającą Rebecce Knox. Wygrały one poprzez dyskwalifikacje.  Tego samego dnia walczyły one o pasy tag team, ale przegrały.  Po kilku porażkach Britani Knight stoczyła ostatnią walkę w Shimmer z Saraya na „Volume 44” w No Disqualifcation matchu.
(Knight Dynasty oraz Britani Knight)
 
World Wrestling Entertainment (2012-obecnie)
Bevis otrzymała zaproszenie na try-outy w WWE w listopadzie w 2010 roku oraz w kwietniu 2011. We wrześniu 2011 roku Paige podpisała kontrakt z WWE i zaczęła występować w rozwojówce – FCW. Początkowo używała nickname’u Saraya jednak później zmieniła ją na Paige. Debiut w ringu FCW zaliczyła 5 stycznia 2012 roku a w telewizji pojawiła się po raz pierwszy 26 lutego. Zawarła ona sojusz z Sofią Cortez oraz rozpoczęła nazywać siebie Anty-Divą. 19 marca Paige zadebiutowała w ringu w walce tag teamowej z Sofią Cortez, którą przegrały z Kaitlyn oraz Audrey Marie. Team Paige i Cortez rozpoczęły krótki związek z Rickiem Victorem. 6 maja Paige pokonała Requel Diaz i została po raz pierwszy mistrzynią FCW. 10 czerwca Paige przegrała z Marie po interwencji Cortez kończąc tym samym ich team. 15 lipca Paige i Marie zakończyły swój feud, z którego Paige wyszła zwycięsko w stypulacji bez dyskwalifikacji.
 
WWE zmieniło FCW na NXT Wrestling. Paige zadebiutowała na trzecim odcinku NXT w Full Sail University, gdzie przegrała z Sofią Cortez. Od września 2012 roku po uzyskaniu wzrostu poparcia od fanów przeszła przez dużą passę zwycięstw pokonując między innymi Audrey Marie, Sashe Banks, Emme, Aksane oraz dwukrotnie byłą mistrzynie WWE Alicie Fox. 30 stycznia na NXT Paige została zaatakowana przez Summer Rae z powodu zazdrości o popularność i sukces, który odniosła Saraya. 13 lutego Paige doznała kontuzji po brawlu z Rae, WWE wykorzystało to i zakończyło passę wygranych Paige. 1 maja, gdy Paige wyzdrowiała stoczyła walkę z Summer Rae i pomimo ataku Summer przed walką, Bevis wygrała pojedynek.  5 czerwca NXT rozpoczęto turniej, którego zwyciężczyni miała być pierwszą mistrzynią kobiet NXT. Paige w pierwszej rundzie wygrała z Taminą Snuką, w półfinale z Alicią Fox oraz ostatecznie wygrała w finale z Emmą.
 
Po pierwszej udanej obronie pasa, czyli walce 14 sierpnia z Summer Rae, Paige rozpoczęła program z Sashą Banks oraz Summer. Do feudu po stronie Paige dołączyła Emma. Po udanej obronie tytułu przed Natalyą oraz 27 lutego na pierwszym PPV NXT NXT Arrvial przed Emmą udała się ona do głównego rosteru WWE.
Divas Champion (2014?obecnie)
Paige zadebiutowała na RAW po WrestleManii XXX, czyli 7 kwietnia. Bevis pogratulowała zwycięstwa AJ (AJ obroniła pas w walce z wszystkimi divami WWE) która wyzwała mistrzynie NXT do walki o swój tytuł Divas. Paige pokonała szybko AJ Lee po Paige Turnerze i stała się pierwszą mistrzynią Div oraz NXT w historii WWE.
Bezpośredni odnośnik do obrazka
W Wrestlingu:
* Akcje kończące:
Jako Paige: Cradle DDT, Paige Turner, Ram-Paige, Scorpion Cross Lock
Jako Britani Knight: Knight Light
 
* Akcje rozpoznawcze:
Jako Paige: Fisherman suplex, Hair-pull toss, Headbutt, Kilkukrotne ataki kolanem, Kilkukrotne atak z nogi w narożniku, Side kick

Jako Britani Knight: Knight Rider, Stan Lane, Tarantula

*Menadżerki:
Rebecca Knox

*Nickname’y:
„The Anti-Diva”
„The Enchanting/Mysterious Raven-Haired Lady”
„Miss Hell in Boots”
„The Diva of Tomorrow”

*Theme podczas wejścia:
Linkin Park – „Faint” (26 marca 2011 ? 2 października 2011) (W Shimmer)
George Gabriel – „Smashed in the Face” (19 marca 2012? 26 lutego 2014) (FCW/NXT)
CFO$ – „Stars in The Night” (27 lutego 2014 ? obecnie)

Osiągnięcia:
German Stampede Wrestling
GSW Ladies Championship (1 raz)

Herts & Essex Wrestling
HEW Women’s Championship (2 razy)

Premier Wrestling Federation
PWF Ladies Tag Team Championship (1 raz) ? z Sweet Saraya

Pro-Wrestling: EVE
Pro-Wrestling: EVE Championship (1 raz)

Pro Wrestling Illustrated
12 miejsce z 50 najlepszych wrestlerek w 2013 roku według PWI.

Real Deal Wrestling
RDW Women’s Championship (1 raz)

Real Quality Wrestling
RQW Women’s Championship (1 raz)

Swiss Championship Wrestling
SCW Ladies Championship (1 raz)

World Association of Women’s Wrestling
WAWW British Tag Team Championship (1 raz) ? z Melodi
WAWW Ladies Hardcore Championship (1 raz)

World Association of Wrestling
WAW British Ladies Championship (1 time)

WWE NXT
NXT Women’s Championship (1 raz, obecnie)
NXT Women’s Championship Tournament (2013)

WWE (Główny roster)
WWE Divas Championship (1 raz, obecnie)


Zmiana wyglądu:

Źródło tłumaczenia: en.wikipedia.org
 
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj – Dodaj do list zainteresowań – Włącz powiadomienia
Komentuj – Lajkuj – Udostępniaj