Aby przeczytać biografie CM Punk’a kliknij czytaj dalej
 
Autor tłumaczenia: ShowOff Punk

Początki kariery
Phil Brooks od początku interesował się wrestlingiem i pragnął zostać wrestlerem. Wraz ze swoim bratem założył federację na podwórku która nazywała się Lunatic Wrestling Federation. CM Punk widział coś więcej w wrestlingu i dołączył do szkółki wrestlingu „Steel Dominion”. Punk trenował i poznał nowych przyjaciół. Wraz z Coltem Cabaną i innym wrestlerami stworzyli stajnię „Gold Mond Mafia”.
                                                
Independent Wrestling Association (2000-2005)
Na początku CM Punk postanowił dołączyć do IWA. Podczas jego pobytu zdążył zostać dwa razy  IWA Mid-South Light Heavyweight Championem. Phil Brooks zdobywał też takie pasy jak tamtejszy World Heavyweight Championship. Feudy prowadził z Chrisem Hero i Coltem Cabaną. Punk podczas występów w IWA pokonał Eddie Guerrero, AJ Styles i wielu innych zawodników. Brooks po przerwie powrócił do IWA w 2005 roku, ale nie na długo, występował też jako komentator. Jego ostatnia walka w tej federacji odbyła się z Delirious.
http://24.media.tumblr.com/tumblr_mbezecrWbR1ra6mo9o1_500.png
Ring of Honor i TNA (2002-2004)
W Ring of Honor Punk zadebiutował jako Face lubiany przez publiczność lecz jego Heel Turn zaczął się już tuż po debiucie, gdy Mr. Straight Edge zaczął feudować z Raven’em. Ich feud był jednym z najlepszych w tej federacji w 2003 roku. Feud ostatecznie zakończył się w Listopadzie po wygranej Phila w Steel Cage Match’u. Podczas tych zdarzeń CM Punk zdążył też dołączyć do NWA TNA. Na początku jego kariery w tej federacji wraz z Julio Dinero dołączył do stajni,która nazywała się „The Gathering” i należała do Raven’a. Już na początku Punk dostał szansę zdobycia Pure Championship o który walczył na  Second Anniversary Show z AJ Styles. Punk jednak nie został Pure Championem. Po nieudanej próbie zdobycia tego pasa był członkiem  Tag Team’u pod nazwą Second Sity. Jego Tag Team Partnerem był Colt Cabana. Następnie Punk przestał się pojawiać na TNA PPV, a z federacją rozstał się w Marcu w 2003 roku. Po tych wydarzeniach w Ring of Honor The Straight Edge Superstar zmierzył się z ówczesnym World Heavywejght Championem Samoa Joe. Ich walki kończyły się remisami lecz zakończyło się to w 2004 roku 4 grudnia, kiedy Samoa Joe pokonał Punka w walce bez limitu czasu, poprzednie były z limitem na 60 minut. Jedna z walk z Samoa Joe dała także Punk?owi pierwszy five star match. Wkrótce Philips Brooks podpisał kontrakt z World Wrestling Entertainment. W między czasie Punk zdołał też zostać ROH World Championem . Pas zdobył pokonując Austin’a Aries’a. 18 czerwca. Następnie Mr. Straight Edge zaczął mówić że z pasem odejdzie do WWE, jednak tak się nie stało. W Dayton 12 sierpnia stracił pas na rzecz James’a Gibson’a. W walce brali też udział Samoa Joe i Cristopher Daniels. Walka była w stypulacji Two out of three Falls.
Ohio Valley Wrestling (2005-2006)
W 2005 roku we wrześniu w rozwojówce WWE czyli OVW Punk zadebiutował w Dark Match’u, gdzie w Tag Team Matchu został pokonany przez trzech innych zawodników. W telewizji zadebiutował w 26 września w walce przeciwko Dannyy’emu Inferno. Podczas walki doznał złamania nosa i pęknięcia błony bębenkowej, mimo tego Punk dokończył walkę. 9 listopada CM Punk został Television Championem, pokonując Ken’a Doane. Wkrótce Mr. Straight Edge zaczął swój feud z Brent’em Albright. Zmierzyli się w paru walkach, lecz kończyły one się remisami. W 2006 roku 4 stycznia stracił pas w Threee Way Dance. Pas odebrał mu Aaron’a Stevens. Na WrestleManii 22 Punk pojawił się jako jeden z gangsterów podczas pojedynku Johna Ceny. W turnieju o OVW Heavyweight Championship pokonał Albright’a w Strap Match’u, z którym nadal prowadził feud. Podczas swojego title runu z tym pasem pokonał m.in. The Miza i Kena Kennedy’ego. 28 lipca CM Punk zdobył pasy Tag Teamów wraz z Seth?em Skyfire’m. Mr. Straight Edge uczynił duże postępy. Wkrótce WWE podjęło decyzję aby CM Punk dołączył do głównego rosteru. Jego ostatnią walką w OVW było starcie przeciwko Chet Jet, gdzie stracił OVW Heavyweight Championship. 7 lutego CM Punk opuścił Ohio Valley Wrestling. W czerwcu 2006 roku Mr.Straight Edge zadebiutował w brandzie ECW.
ECW Champion (2007)
W 2007 roku w brandzie Extreme Championship Wrestling CM Punk feudował z Johnem Morrisonem. Feud zaczął się, gdy podczas Vengeance: Night of Champions John Morrison pokonał Phil’a odbierając mu szansę na pas ECW. Punk dostawał parę ponownych szans lecz ich nie wykorzystał, co coraz bardziej nagrzewało feud przeciwko John’owi Morrison’owi. Na ECW 1 września odebrał pas John’owi i został nowym ECW Championem. Przez kilka następnych gal PPV Brooks bronił pas. Na Survivor Series 2007 wygrał Triple Threat Match przeciwko Morrison’owi i The Miz’owi i zatrzymał pas.
http://www.wrestling-match.com/wp-content/uploads/2011/12/ecw-punk-title_1215463181.jpg
Mr.Money In The Bank i World Heavyweight Champion (2008)
W 2008 roku był w brandzie ECW. Stracił pas ECW na wydaniu ECW 22 stycznia na rzecz Chavo Guerrero. Następnie feudował z Knoxem z powodu Kelly Kelly, mianowicie Punk filtrował z Divą. Następnie Straight Edge Warrior został przeniesiony na Raw. Na WM 24 zdobył walizkę Money In The Bank i wykorzystał ją na SmackDown na WHC Championie Edge’u po walce z Batistą. Pas WHC przeszedł ze SmackDown na Raw. Na gali Unforgiven 2008 Punk stracił pas. Straight Edge Society zdobył później na Raw pasy Tag Teamów z Kofim Kingstonem lecz stracili je niedługo potem. CM Punk wygrał turniej #1 Contender o pas IC na Armagedon 2008. W finale pokonał Reya Mysterio.
Straight Edge Society (2009)
W 2009 roku podczas Raw 3.03.09 stracił pas IC na rzecz JBL. Na WM 25 ponownie zdobył walizkę Money In The Bank. Na gali Extreme Rules 2010 wykorzystał walizkę na Jeffie Hardym. Podczas The Bash 2009 CM Punk uderzył sędziego i pas został w jego rękach. Na Night of Champions Punk stracił pas WHC na rzecz Jeffa. Podczas SummerSlam 2009 tym razem to Jeff Hardy stracił pas na rzecz Straight Edge Warriora. Na gali Breaking Point obronił pas przeciwko The Undertakerowi przy pomocy Tedy Long’a. Na Hell In A Cell 2009 Dead Man odebrał pas Punkowi. Następnie CM Punk założył stajnie Straight Edge Society do której należeli też Luke Gallows i Serena.
 
Koniec Straight Edge Society (2010)
W 2010 roku CM Punk przegrał na WM 26 z Reyem Mysterio. Następnie na Extreme Rules 2010 pokonał Mysterio i zyskał nowego członka stajni którym był Joey Mercury. Na Over The Limit 2010 Punk ponownie przegrał z Reyem czego rezultatem było zgolenie głowy Punkowi. Na SummerSlam 2010 SES przegrało z Big Showem i stajnia się rozpadła. Pod koniec roku CM Punk został przeniesiony na Raw i został komentatorem. 28 grudnia 2010 przyłączył się do grupy Nexus.
        
Nexus, face turn i WWE Champion (2011)                                           
W 2011 roku 3 stycznia został liderem grupy Nexus. Na WM 27 przegrał z Randym Ortonem. Na Capitol Punishment pokonał Reya Mysterio i zakończył streak 0-10 z porażkami na PPV. Przed galą MitB w 2011 wygłosił znane już każdemu promo nt. WWE które rozpoczęło faceturn. Na gali Money In The Bank 2011 17 lipca 2012 wygrał pas WWE i odszedł z nim. Powrócił na RAW dwa tygodnie później z nowym theme songiem. Na SummerSlam 2011 pokonał Johna Cenę gdzie sędzią specjalnym był Triple H’em. Potem zaatakował go Kevin Nash i pojawił się Mr. Money In The Bank Alberto del Rio który wykorzystał walizkę na WWE Championie. Na Night of Champions 2011 przegrał z HHH. Na Hell In A Cell 2011 nie wykorzystał szansy i pas znów zdobył Alberto Del Rio. Na Vengeance 2011 w Tag Teamie z Triple H’em przegrał z Awesome Truth. Na następnej gali PPV czyli Survivor Series 2011 odebrał pas od Alberto Del Rio i zaczął swój title run. Na TLC 2011 w Triple Threat TLC Matchu obronił pas.
Heel Turn i roczny title run (2012)
W 2012 roku feudował z Chrisem Jericho. Na Royal Rumble 2012 pokonał Dolpha Zigglera. Obronił też pas na Elimination Chamber 2012 w Chamber matchu. Na WM 28 zmierzył się z Y2J’em i też obronił pas. Na Extreme Rules 2012 ponownie walczył z Chrisem Jericho i znowu obronił pas. Na Over The Limit 2012 pokonał Daniela Bryana’a i nadal był mistrzem WWE. Na gali No Way Out 2012 obronił pas w Triple Threat Matchu. Na Money In The Bank 2012 ponownie walczył z Danielem Bryanem z sędzią specjalnym Aj Lee, ponownie obronił pas. Na 1000 odcinku Raw dowiedział się że na Royal Rumble 2013 The Rock będzie walczył z mistrzem WWE, który będzie wtedy posiadał pas. Następnie przegrał przez DQ z Johnem Ceną lecz zatrzymał pas. Następnie zaatakował The Rocka i zaczął heelturn. Na SummerSlam 2012obronił pas w Triple Threat Matchu. Na Night of Champions 2012 doszło do remisu w walce z Johnem Ceną i nadal posiadał pas WWE. Na Hell In A Cell 2012, dzięki interwencji sędziego Brada Maddoxa pokonał Rybacka. Na gali Survivor Series 2012 w Triple Threat Matchu pokonał Johna Ceną i Rybacka, podczas walki The Shield zaatakowało Rybacka. Na RAW 19 listopada świętował swój roczny title run. W grudniu przeszedł operacje i nie odbył swojej walki na TLC 2012
Utrata tytułu (2013, obecnie)
Na początku 2013 roku 7 stycznia na RAW CM Punk obronił swój tytuł mistrzowski przeciwko Ryback’owi w TLC match’u dzięki interwencji The Shield. Przez następne tygodniówki podgrzewał wraz z The Rockiem atmosferę przed ich walką na Royal Rumble 2013. Widzieliśmy liczne ich konfrontacje jak i nawet brawl. Na Royal Rumble Main Eventem była właśnie walka o WWE Championship. Gdy po wyczerpującej walce The Rock próbował wykonać People’s Elbow zgasło światło i na arenę wkroczyło The Shield, które wykonało na Dwaynie PowerBomb na stół komentatorski, po czym Punk przypiął i wygrał. Jednak na stage?u pojawił się Vince McMahon, który ogłosił że Punk traci tytuł gdyż takie właśnie były zasady(interwencja The Shield=utrata tytułu przez Savior’a). The Rock jednak tego nie chciał i poprosił o wznowienie walki. Starcie po wznowieniu zakończyło się zwycięstwem The Rock’a i nowym mistrzem WWE. CM Punk posiadał tytuł przez 434 dni.
http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/c0.0.403.403/p403x403/396131_559462370748927_1750885216_n.jpg
Statystyki walk na PPV
Stan na 17 luty 2013:
Liczba stoczonych walk na PPV: 71
Wygrane: 31
Przegrane: 38
Remisy: 2
Liczba występów w walkach których stawką było WWE Championship lub World Heavyweight Championship: 30
Bilans walk na Wrestlemanii: 3 wygrane i 3 porażki
Bilans walk na Summerslam: 4 wygrane i 3 porażki
Bilans walk na Survivor Series: 4 wygrane i 2 porażki
 
Statystyki walk w WWE:
Stan na 17 luty 2013:
Całkowita liczba walk: 1049
Wygrane: 597 (56.9%)
Przegrane: 424 (40.4%)
Remisy: 28 (2.7%)
Trójka najczęstszych rywali: John Cena, Rey Mysterio, The Miz
Ogólne informacje
Prawdziwe imię i nazwisko: Phillip Jack Brooks
Wzrost: 188 cm
Waga: 99 kg
Urodzony: 26 październik 1978 (wiek 34 lata) w Chicago, Illinois
Zapowiadany na ring jest jako pochodzący z Chicago, Illinois
Debiut ringowy: 1999
Debiut w WWE: 4 lipiec 2006 (Debiut telewizyjny)
Trenowany przez: Ace Steel, Danny Dominion, Kevin Quinn, Dave Taylor, Fit Finlay, William Regal
Federacje: NWA, IWC, IWA Mid-South, TNA, ROH, OVW, WWE
 
Nazwiska ringowe
 • CM Punk
Przydomki:
 • The Best in the World
 • Mr. Money in the Bank
 • The Second City Saint
 • The Straight-Edge Savior
 • The Voice of the Voiceless
Finishery:
 • Anaconda Vise
 • GTS (Go to Sleep)
 • Pepsi Plunge
 • Shining wizard
Akcje rozpoznawcze
 • The Shining Wizard
 • The Devil-Lock
 • Punk-Handle Piledriver
 • Inverted Hurricanrana
 • Suicide Dive
 • Tiltawhirl Backbreaker
 • The Jackie Chan
 • Rolling Samoan Drop
 • The Blockbuster
 • Arm Wrench Mule Kick
 • Springboard Clothesline
 • Step Up Enziguri
 • Muay-Thai Kicks
 • Welcome to Chicago (Double Underhook Backbreaker)
 • Split Legged Moonsault
 • Devil Lock DDT/Hammerlock DDT
 • Neckbreaker over the Knee
 • Delayed Vertical Suplex
 • Pepsi Twist
 • Slingshot Sommersault Senton
 • Running Yakuza Kick to Corner
 • aka The Face Wash
 • Springboard Corkscrew Crossbody
 • Step Up Knee Attack
Mangerowie:
 • Milo Beasley
 • Tracy Brooks
 • Bobby Heenan
 • Paul Heyman
 • Alexis Laree / Vicki Adams
 • Lucy
 • Joshua Masters
 • James Mitchell
 • Dave Prazak
Them songi:
 • „This Fire Burns” – Killswitch Engage (1 sierpnia 2006? 17 lipca 2011)
 • „We Are One” – 12 Stones (10 stycznia 2010; używany w stajni The New Nexus)
 • „Cult of Personality” – Living Colour (25 lipca 2011 ? aktualnie)
Pasy i Nagrody w WWE:
 • ECW Championship (1 raz)
 • World Heavyweight Championship (3 razy)
 • WWE Championship (2 razy)
 • World Tag Team Championship (1 raz)
 • WWE Intercontinental Championship (1 raz)
 • Money in the Bank (2008, 2009)
Inne ważne nagrody:
Według Wrestling Observer Newsletter:
 • Best Gimmick (2009, 2011)
 • Feud roku (2009) vs. Jeff Hardy
 • Feud roku (2011) vs. John Cena
 • Match roku (2011) vs. John Cena na WWE Money in the Bank
Według: Pro Wrestling Illustrated
 • Feud roku (2011) vs. John Cena
 • Match roku (2011) vs. John Cena na Money in the Bank
 • Najbardziej popularny wrestler roku (2011)
 • Najbardziej znienawidzony wrestler roku (2012)
 • Wrestler roku (2011, 2012)
 • Historia wyglądu Punk’a z roku na rok
Autor tłumaczenia: ShowOff Punk
Źródło: http://cmpunk-fani.blogspot.com

Grafika: psd-dreams.de oraz cagematch.net
By być na bieżąco polub nasz fanpage
(Pamiętaj także o wybraniu tych ustawień na fanpage’u
najedź na „Lubisz To” -> Ustawienia.. -> Wszystkie wydarzenia)