Aby przeczytać biografie Alberto del Rio kliknij czytaj dalej
 
Autor: ShowOff Punk

Biografia Alberto Del Rio który pochodzi z Meksyku a urodził się 25 maja 1977 roku. Pochodzi on z jednej z najbardziej znanych rodzin w świecie Wrestlingu. Poniżej przedstawienie postaci wrestlera miesiąca „Styczeń” na naszym blogu
Początki (1994-1999)
 
Alberto swoje początki z zapasami miał w swoim kraju. W związku z tym, że pochodził on z zapaśniczej rodziny postanowił on też zostać wrestlerem. Jednym z pierwszych miejsc, gdzie rozpoczął swoją karierę była Reprezentacja Meksyku. Podczas przygody z tą Reprezentacją zdążył on zdobyć wiele osiągnięć.
Asistencia Asesoría Administración (2000-2002)
 
Rodriguez w 2000 roku podpisał kontrakt z federacją AAA. Podczas trwania tego kontraktu bez doświadczenia jeszcze arystokrata został wysłany do Japonii, aby go nabyć. Podczas pobytu w tej federacji nie osiągnął zbyt wiele i jobbował, czyli nie miał on zbyt znaczącej pozycji.
MMA
Del Rio w 2003 roku zagościł w MMA Pride Fighting Championship. Dos Cara stoczył parę walk, a jego bilans w formule MMA wyniósł 9-5.

Lucha Libre (2005-2009)
 
W 2005 roku Caras podpisał kontrakt z Licha Libre. Już od początku swojego debiutu w tej federacji był on doceniany i dostawał duży push w przeciwieństwie do tego co miało miejsce w AAA. Jednym z jego najsłynniejszych feudów w tej organizacji był z Ultimo Guerrero. Ich feud toczył się o pas CML WHC. Zwycięzcą tego feudu był Alberto czego rezultatem było też zdobycie tego pasa. Umiejętności Rodriguez’a przywiodły oczy WWE. Największa federacja wrestlingu dała wystąpić mu w dark match’u, w którym zrobił na wszystkich wielkie wrażenie. Po tym zdarzeniu WWE zaproponowało mu kontrakt na trzy lata a 17 czerwca 2009 potwierdzono podpisanie kontraktu.
Florida Championship Wrestling (2009-2010)
 
Przed debiutem w WWE walczył w rozwojówce federacji. Arystokrata występował tam w masce i był on zawodnikiem typu heel, przyjmował różne ringname’y.  Był on promowany na zawodnika który wygrywa nie czysto wykorzystując każdy błąd rywala. Pojawiał on się często na House Show’ach w walkach z Christianem. Tuż przed debiutem na live eventach w Meksyku znów walczył w masce gdzie był Hometown Hero. Ostatecznie po nabraniu potrzebnego doświadczenia zadebiutował on w brandzie SmackDown.
 
SmackDown, pogoń za World Heavyweight Championship (2010-2011)
 
25 czerwca 2010 na Smackdown otrzymaliśmy pierwsze Del Rio który był bez maski. Co tydzień pojawiały się nowe proma w których mówiono o cnotach uczciwości, integralności i umyśle. Alberto zadebiutował w głównym brandzie jako arystokrata z Meksyku Posiadał on nawet swojego własnego spikera, który go zapowiadał i towarzyszył przy ringu podczas walk swojego pana. Chcąc pokazać swe bogactwo wjeżdża on na arenę przed każdą walką drogim samochodem. Już na początku swej kariery arystokrata rozpoczął feud ze swoim rodakiem Rey’em Mysterio. Debiut na ringu odbył się 20 sierpnia na Smackdown właśnie w walce z Mysterio. Następnie Alberto zaatakował Mr. 619 po jego walce z Kane’m co doprowadziło do kontuzji Rey’a. Podczas pierwszych miesięcy w federacji Alberto zdążył także wykluczyć Christian’a na okres pół roku z powodu kontuzji. Mysterio po powrocie 8 października wygrał w pierwszej main eventowej walce Del Rio na Smackdown. W październiku pokonał Chris’a Masters’a i wystąpił na swoim pierwszym PPV w WWE którym było Bragging Rights, wraz z teamem Smackdown pojedynek wygrał jednak sam został wyeliminowany. Jedną z jego walk na PPV w federacji był Traditional Survivor Series Elimination Tag Team match. Starcie to odbyło się na Survivor Series 2010. Kapitanem drużyny przeciwnej był Rey Mysterio, natomiast przywódcą drużyny Del Rio był on sam ! Lecz z tej gali nie wyszedł on jako zwycięzca. Podczas swoich początków w WWE Rodriguez wziął udział w turnieju King of the Ring. Podczas tego turnieju Caras zdołał pokonać Daniel’a Bryan’a i Big Show’a, lecz w półfinale nie zdołał pokonać John’a Morrison’a. 30 listopada ogłoszono iż będzie on mentorem Conor O’Briana w czwartej edycji NXT, Conor odpadł jako drugi zawodnik. Podczas ostatniego PPV w WWE TLC 2010 zmierzył on się o pas World Heavyweight Championship w TLC Mathc’u z Edge’m, Rey’em Mysterio i Kane’m. Starcie jako zwycięzca opuścił Edge.  W 2011 roku 7 stycznia w starciu 2 out 3 falls match’u pokonał Mysterio i tym samym zakończył z nim feud. 
 
Zwycięzca Royal Rumble (2011)
 
W jednym z wydań NXT zwycięzca Fatal 4 Wayu czyli Brodus Clay mógł zmienić swojego pro, Clay wybrał Alberto del Rio. Po zakończeniu tej edycji NXT Brodus został ochroniarzem Del Rio. Podczas Royal Rumble 2011 zwyciężył Royal Rumble Match wchodząc z numerem 38. Po obronieniu pasa przez Edge’a w EC Match’u podczas Elimination Chamber 2011 arystokrata wszedł na arenę i zaatakował World Heavyweight Champion’a lecz atak przerwał mu powracający Christian. Podczas „Road To WrestleMania XXVII” feud pomiędzy Del Rio i Edge’m zdecydowanie się zaostrzył. Ostatecznie na WrestleManii XXVII Alberto nie wykorzystał szansy i nie zdobył pasa, zaraz po tym Edge oświadczył że z powodów zdrowotnych odchodzi z federacji i abdykuje pas. Caras wygrał przedtem na Smackdown starcie z Christian’em o #1 Contendera do World Heavyweight Championship na Extreme Rules 2011, ostatecznie na tej gali Alberto i Christian spotkali się w Ladder match’u o zwakowany pas który zdobył Kapitan Charyzma.
 
RAW, walizka Money in the Bank, WWE Championship (2011)
 
Podczas Draftu Del Rio został przeniesiony do czerwonego brandu czyli RAW a chodzący z nim Brodus Clay został na Smackdown. Zaczął on prowadzić tam feud z Big Show’em który został potrącony przez Ricardo. Po powrocie Show’a odbył on walke z Del Rio na Capitol Punishment, Del Rio wygrał lecz przy zwycięstwie pomógł mu Mark Henry. Dwa tygodnie później Del Rio pokonał Show’a w steel cage matchu po tym jak znów pomógł Mark Henry.  Alberto wziął udział w Money in the Bank Ladder match’u Raw w 2011 roku. Starcie to wygrał i zdobył kontrakt, który uprawniał go do walki o pas federacji w wybranej przez niego chwili. Pod presją Vince’a McMahon’a arystokrata próbował wykorzystać kontrakt już na gali gdzie ją zdobył, lecz mistrz, czyli CM Punk nie pozwolił na to i poczęstował go mocnym kopnięciem. Caras jednak wyczuł chwilę na SummerSlam 2011, gdyż wykorzystał on walizkę na zaatakowanym przez Kevin’a Nash’a właśnie CM Punk’u. Zrealizował on kontrakt z powodzeniem i został pierwszym Meksykańskim WWE Champion’em. Jego run z pasem nie trwał długo, ponieważ już na Night of Champions 2011 miesiąc później stracił on go na rzecz John’a Ceny. Podczas Hell in a Cell 2011 w HiaC Triple Threat match’u o pas federacji przy pomocy Ricardo, który zamknął klatkę, aby John Cena nie mógł się do niej dostać. Alberto zdobył pas przypinając Punk’a. Na Vengeance 2011 w Last Man Standing match’u obronił on pas przeciwko John’owi Cenie. Tym razem pomogli mu The Miz i R-Truth. Następnie podczas jednych z wydań RAW CM Punk wymusił na mistrzu walkę o pas poprzez Anacondę Vise na Survivor Series 2011 którą ostatecznie Del Rio przegrał. W rewanżu na RAW i w TLC Mathc’u na TLC 2011 arystokrata nie podołał zadaniu i nie odzyskał tytułu. Del Rio doznał rozdarcia mięśnia pachwiny, co wymagało operacji i wykluczyło go na cztery do sześciu tygodni
 
Ponowna pogoń za pasem WHC, spełnione przeznaczenie(2012-obecnie)
 
Del Rio powrócił na WWE House Show w San Francisco w dniu 11 lutego 2012, gdzie stoczył walke arm wrestling z Sheamusem. W dniu 19 lutego na Elimination Chamber Del Rio pojawił się aby pokazać poparcie dla John’a Laurinaitisa . Del Rio wrócił 2 kwietnia na Raw konfrontując się z World Heavyweight Championem Sheamusem, przysięgając tym samym stanie się kolejnym mistrzem. Na Smackdown Alberto wywalczył poprzez DQ możliwość walki o pas Wagi Ciężkiej z Sheamusem a tym samym sam przeszedł na niebieski brand. Na Over the Limit 2012 Caras zmierzył się z Sheamus’em, Randy’m Ortone’m i Chris’em Jericho o pas WHC, lecz nie wygrał tego starcia. Podczas wygranej walki z The Great Khali’m o #1 Contendera do World Heavyweight Championship nabawił się kontuzji, jego miejsce walce o pas na No Way Out 2012 zajął Dolph Ziggler. Del Rio wrócił 18 czerwca na RAW a tydzień później w walce Pole match walczył z Zigglerem o kontrakt na walke z Sheamus’em jednak Vickie uznała iż pojedynek jest niepotrzebny i na Smackdown otrzymaliśmy triple threat który wygrał ówczesny mistrz Sheamus. Podczas następnych 3 gal PPV: Money in The Bank, SummerSlam i Night of Champions Alberto nie zdołał pokonać Sheamus’a w Singles match’ach o pas. Na Hell in a Cell 2012 zmierzył on się z Randy’m Orton’em, czego rezultatem była wygrana Viper’a. Na następnym PPV Survivor Series 2012 w Traditional Survivor Series Elimination Tag Team match’u w Teamie Ziggler’a wygrał on z Team’em Foley’a w którym znajdował się Orton jednak sam został wyeliminowany jako ostatni właśnie przez Randalla. Na RAW po Survivor Del Rio przegrał walke Two Out of Three Falls match z Ortonem która zakończyła feud. Na TLC 2012 obronił swojego przyjaciela Ricardo Rodriguez’a co doprowadziło do faceturnu Meksykanina oraz 6- ManTag Team match’u na tej gale gdzie wraz z The Miz’em i Brooklyn pokonał członków 3MB. Od 28 grudnia kiedy to Del Rio zastąpił w walce z Big Show’em Ricardo Rodriguez’a rozpoczął on feud o tytuł Wagi Ciężkiej. Na początku 2013 podczas jednego z odcinków SmackDown marzenie Del Rio ziściło się i został on World Heavyweight Champion’em pokonując Big Show’a w Last Man Standing match’u przygniatając stołem olbrzyma. Na Royal Rumble 2013 gigant dostał rewanż, lecz Alberto przy pomocy Ricardo, który przykleił nogi Big Show’a do lin obronił pas. Starcie to było ponownie w stypulacji Last Man Standing.
Życie prywatne:
 
Alberto jest synem Dosa Carasa, bratankiem Mil Máscarasa i Sicodelico a także kuzynem Sicodelico, Jr. i Hijo de Sicodelico, Rodríguez jest częścią jednej z najbardziej znanych rodzin meksykańskich w wrestlingu. Alberto ma także brata Guillermo który występuje w NXT od sierpnia 2012 po nazwą Memo Montenegro. Del Rio ma córkę i syna a jego dobrym przyjacielem w WWE jest Drew McIntyre. Nazwa Dos Caras znaczy dwie twarze co Del Rio pokazywał na swojej masce w postaci dwóch orłów
Statystyki walk na PPV
Liczba stoczonych walk na PPV: 24
Wygrane: 11
Przegrane: 13
Remisy: 0
Liczba występów w main eventach gal PPV: 5
<span style=”font-family: ‚Trebuchet MS’, sans-serif;”>Liczba występów w walkach których stawką było WWE Championship lub World Heavyweight Championship: 14
Czas najdłuższej walki Del Rio na PPV: Bragging Rights (2010) 27:54
Czas najkrótszej walki Del Rio na PPV: SummerSlam (2011) 00:05
Liczba walk na PPV powyżej 30 minut: 0
Liczba walk na PPV poniżej 10 minut: 4
Bilans walk na Wrestlemanii: 0 wygranych i 1 porażka 
Bilans walk na Summerslam: 1 wygrana i 2 porażki 
Bilans walk na Survivor Series: 1 wygrana i 2  porażki  
Ogólne informacje
Prawdziwe imię i nazwisko: Alberto Rodríguez
Wzrost: 196 cm
Waga: 108 kg
Urodzony: 25 maja 1977 (wiek 35 lat) w San Luis Potosí, Meksyk
Mieszka w Tampa, Florida
Zapowiadany na ring jest jako pochodzący z San Luis Potosí, Mexico
Debiut ringowy: 29 września 2000
Debiut w WWE: 20 sierpnia 2010 (Debiut telewizyjny)
Trenowany przez: Dos Caras (ojciec), El Sicodelico (wujek), Mil Mascaras (wujek), Juan Fernández, Leonel Kolesni
Federacje: AAA, CMLL, FCW, WWE
 
Nazwiska ringowe
 • Dos Caras Jr.
 • El Hijo de Dos Caras
 • Dos (FCW)
 • Alberto Rodriguez (FCW)
 • Alberto Banderas (FCW)
 • El Dorado (FCW) 
 • Dorado (FCW)
 • Dos Caras (WWE)
Przydomki:
 • „El (Hijo del) Hércules Potosino” (Spanish for „The (Son of) Hercules from Potosí”) (Syn Herkulesa z Potosí)
 • „The Essence of Excellence”/”La Esencia de la Excelencia” (Esencja Doskonałości)
 • „The Mexican Aristocrat” (Meksykańska Arystokrata)
Finishery:
 • Cross Armbreaker (Rolling cross armbar)
Akcje rozpoznawcze
 • Arm Wringer
 • Diving Senton
 • Double Knee Armbreaker
 • Double Knee Backbreaker
 • German Suplex
 • Fireman’s Carry Double Knee Gutbuster
 • Leapfrog Body Guillotine
 • Single Arm DDT
 • Step-Up Enzuigiri
 • Tilt-a-Whirl Backbreaker
Mangerowie:
 • Brodus Clay
 • Dos Caras
 • Ricardo Rodriguez
Them songi:
 • „Realeza” – Mariachi Real & Jim Johnston (od 20 sierpnia 2010 do dnia dzisiejszego)
Pasy i Nagrody w WWE:
 • World Heavyweight Championship (1 raz) (Suma posiadania: 26 dni)
 • WWE Championship (2 razy) (Suma posiadania: 84 dni)
 • Money in the Bank (Raw – rok 2011)
 • Zwycięzca Royal Rumble (2011)
Inne ważne nagrody:
Według Wrestling Observer Newsletter:
 • Best Gimmick (2010)
Według: Pro Wrestling Illustrated
 • 6 miejsce w rankingu PWI na 500 najlepszych wrestlerów roku 2011
 • 10 miejsce w rankingu PWI na 500 najlepszych wrestlerów roku 2012
 • Historia wyglądu Del Rio
        
 
Autor: ShowOff Punk + małe uzupełnienie Chairmana

Grafika: psd-dreams.de oraz cagematch.net
 
By być na bieżąco polub nasz fanpage
(Pamiętaj także o wybraniu tych ustawień na fanpage’u
najedź na „Lubisz To” -> Ustawienia.. -> Wszystkie wydarzenia)