Aby przeczytać przewidywania Battleground kliknij na tytuł lub obrazek

|Autorzy:Vince i Dario94


Na początek przypomnimy, iż są to przewidywania autora, więc nie każdy musi się z nimi zgadzać, oczywiście zachęcamy do komentowania posta gdzie możecie zamieścić własne prognozy gali.

Battleground 2014
Theme song: „Jungle” – Jamie N Commons & X Ambassadors ft. Jay-Z
Data: 20 lipca 2014
Miejsce: Tampa Bay Times Forum
Miasto: Tampa, Floryda
Poprzednia gala: Money in the Bank 2014
Następna gala: SummerSlam 2014
Godzina rozpoczęcia: Pre-show – 1:30; Gala główna – 2:00 na beat-down.pl
Emisja w polskiej TV (ESC): 3 sierpnia o 17:00
Plakat:
Cameron battles Naomi at WWE Battleground
1. Singles match (Kickoff)
Cameron vs. Naomi

Vince: Kick-Off tegorocznej gali Battleground to starcie należące do Div. Obie panie zaczęły swój feud już kilka tygodni temu. Myślę, że rozłączenie Funkadactyls to dobre posunięcie, jeśli chodzi o walkę to nie jestem nią zbytnio zainteresowany ale moją faworytką jest Naomi. Powiem krótko – ma większy potencjał niż jej była partnerka i to ona powinna wygrać to starcie.

Mój typ: Naomi
Procentowo: 
Naomi – 65%
Cameron – 35%

Dario: Starcie dwóch byłych przyjaciółek które powinna wygrać Naomi gdyż w niej jest na pewno większy potencjał niż w Cameron i to na nią federacja powinna postawić.

Mój typ : Naomi
Procentowo: 
Naomi – 60%
Cameron – 40%

Chris Jericho vs. Bray Wyatt at WWE Battleground 2014
2. Singles match
Chris Jericho vs. Bray Wyatt

Vince: Y2J mile zaskoczył nas swoim powrotem na pierwszym Raw po Money in the Bank. Chris przerwał wypowiedź The Miza który tamtej nocy również powrócił do federacji. Podczas segmentu Jericho sprzedał Mizaninowi Codebreaker jednak chwilę później pojawiło się Wyatt Familly co w późniejszym czasie przyniosło Sister Abigail dla Y2J’a. Od tego momentu zaczęliśmy feud na linii Jericho – Wyatt. Nie powiem, ogólny feud nie jest zły, jednak w 100% wygrał go Wyatt przez co uważam że na Battleground wygra Jericho. Wiele osób może mnie wyśmiać ale takie jest moje zdanie, w niedzielę wygra Chris a na SummerSlam Wyatt i w tym momencie będziemy mieli 1-1. Decydujące starcie odbędzie się na Night of Champions w którym również lepszym okaże się Bray ponieważ w końcu to on musi wygrać jakiś feud. Jest wiele powodów takich wyników, m.in. dlatego że Jericho ma kontrakt do Night of Champions a więc pewnie po tejże gali znów odejdzie a Bray’owi potrzebne jest zwycięstwo na dużej gali jaką jest SummerSlam. Z tej właśnie racji na Battleground lepszym z tej batalii wyjdzie Chris Jericho. 

Mój typ: Chris Jericho
Procentowo:
Chris Jericho – 57%
Bray Wyatt – 43%

Dario: Feud który bez wątpienia ma podpromować Braya jednak zważywszy na to, że Jericho zostanie aż do gali Night Of Champions, stawiłbym raczej tu na jego wygraną poprzez DQ lub zwykły pin.

Mój typ : Chris Jericho
Procentowo: 
Chris Jericho – 55%
Bray Wyatt – 45%

Statystyki poprzednich wspólnych walk:
Panowie walczyli 1 na 1 tylko raz i górą był Chris

Dean Ambrose vs. Seth Rollins at WWE Battleground
3. Singles match
Dean Ambrose vs. Seth Rollins

Vince: Hmm… ciężko jest wytypować kto z tej walki może wyjść zwycięsko. Z jednej strony Seth Rollins ma walizkę więc nie wypada mu przegrywać a poza tym ma w zanadrzu The Authority oraz Kane?a który może mu pomóc tak jak na Money in the Bank. Z drugiej strony myślę że lepszym może okazać się Ambrose. Tak jak mówię obaj panowie są świetni w ringu i walka na pewno będzie ciekawa, emocjonująca i do ostatniej chwili nie będzie wiadomo kto wygra. Jeśli chodzi o cały feud to raczej wygrał go Rollins i uważam że na Battleground również on wygra.

Mój typ: Seth Rollins
Procentowo:
Seth Rollins – 53%
Dean Ambrose – 47%

Dario: Jedna z najtrudniejszych do wytypowania walk. Zarówno jeden jak i drugi zawodnik może wyjść z niej zwycięsko, ale również duże szanse ma wynik typu No Contest, wtedy obaj panowie mogliby się spotkać jeszcze raz w jakimś dobrym gimmick matchu na SummerSlam. Jednak jeżeli miałbym wytypować zwycięzcę tego pojedynku postawiłbym na Mr.MitB Setha Rollinsa. Mimo wszystko skoro ma on wykorzystać walizkę i stać się nowym mistrzem świata to potrzebuje dużej promocji i wygranej nad byłym partnerem z The Shield.

Mój typ: Seth Rollins
Procentowo:
Seth Rollins – 51%
Dean Ambrose – 49%

Swagger vs. Rusev at WWE Battleground
4. Singles match
Jack Swagger vs. Rusev

Vince: Feud obu panów rozpoczął się na pierwszym Raw po Money in the Bank kiedy to Lana chciała aby ktoś wyszedł i zmierzył się z Rusevem. Wtedy to pojawił się Jack Swagger który chwilę później zmusił Ruseva do opuszczenia ringu poprzez wykonanie mu Arm Dragów. Jeśli chodzi o feud to jestem zadowolony z tego, że Jack przeszedł face turn. Podoba mi się jego rola „bohatera Ameryki”. Ogółem cały feud wygrał Swagger jednak myślę że Rusev wygra to stracie. Jeśli chodzi o Bułgara to coraz bardziej zastanawiam się co będzie z tym zawodnikiem. Naprawdę w ringu prezentuje się coraz lepiej. Zaimponował mi na pewno walką z Reignsem i uważam że jeszcze kilka tygodni i możemy spodziewać się że zdobędzie jakiś pas. Obawiam się jednego, że spadnie do jobberki, ale myślę że WWE nie zrobi takiego błędu. Jeśli chodzi o walkę to może ona być najdłuższą Ruseva w historii na PPV i myślę, że będzie to wygrany przez niego pojedynek.

Mój typ: Rusev
Procentowo:
Rusev – 67%
Jack Swagger – 33%

Dario: Mimo tego, że jako Jack Swagger jako face sprawdza się o dziwo dobrze to będzie jedynie kolejną ofiarą Ruseva na którego widać federacja stawia coraz bardziej. Prawdziwy Amerykanin zmarnował już dwie okazje na bycie kimś więcej niż jobberem, a trzeciej, wydaje mi się że, nie dostanie.

Mój typ: Rusev
Procentowo:
Rusev – 80%
Jack Swagger – 20%

Divas Champion AJ Lee vs. Paige at WWE Battleground
5. Singles match o WWE Divas Championship
AJ Lee (c) vs. Paige

Vince: AJ p
owróciła do WWE po kontuzji na pierwszym Raw po Money in the Bank kiedy to przerwała przemowę Paige i wyzwała ją na walkę o pas Div. Ówczesna mistrzyni zgodziła się, jednak skończyło się to dla niej źle ponieważ AJ wygrała i zdobyła pas. Jeśli chodzi o feud tych pań to wcale go nie było bo obie Divy walczyły ze sobą w Tag Teamie a na ostatnim Raw nawet ucięły sobie krótką pogawędkę po walce Lee. Mam nadzieję, że na Battleground ujrzymy kolejną bardzo dobrą walkę tych pań i będzie ona jeszcze lepsza niż ta z przed kilku miesięcy. Jeśli chodzi o zwyciężczynie to raczej AJ powinna triumfować ponieważ niedawno zdobyła pas i myślę, że lepiej prezentuje się w roli mistrzyni niż Paige. Jeśli chodzi o Angielkę to ta musi jeszcze trochę popracować a za kilka lat może być twarzą federacji jeśli chodzi o Divy.


Mój typ: AJ Lee
Procentowo:
AJ Lee – 60%
Paige – 40%

Dario: AJ powróciła do WWE po urlopie i nieoczekiwanie odebrała tytuł Paige w dokładnie taki sam sposób w jaki go straciła. Wydaje mi się że April obroni mistrzostwo Div ale konflikt na pewno na tym PPV się nie zakończy.

Mój typ: AJ Lee
Procentowo:
AJ Lee – 58%
Paige – 42%

The Usos vs. The Wyatt Family in a 2-out-of-3 Falls Match at WWE Battleground
6. 2-out-of-3 falls tag team match o WWE Tag Team Championship
The Usos (Jey & Jimmy Uso) (c) vs. The Wyatt Family (Erick Rowan & Luke Harper)

Vince: Oba Teamy zmierzyły się już podczas gali Money in the Bank. Wtedy górą byli Usosi którzy po bardzo dobrym openerze gali obronili swoje pasy. Na przekroju całego feudu lepiej moim zdaniem zaprezentowali się Rowan & Harper i myślę, że to oni na Battleground dostaną swoje 5 minut i zgarną pasy. Jestem bardzo zadowolony z tego powodu, że do walki doszła stypulacja 2-out-3 fallas match dzięki czemu pojedynek będzie bardziej emocjonujący. Moim zdaniem pierwszym udany pin zdobędą Usosi natomiast następne dwa Wyattci i to oni zostaną nowymi Mistrzami Tag Team.

Mój typ: The Wyatt Familly
Procentowo:
The Wyatt Familly – 59%
The Usos – 41%

Dario: Ta walka bez wątpienia może skraść show. Oba teamy pokazały, że ich walki stoją na naprawdę wysokimi poziomie. Triumfator znowu jest trudny do wytypowania bo mimo tego że rodzina Wyatta zasłużyła już dawno na pasy to jednak w kolejce ustawia się już kolejny Heelowy Team The Ascension o których debiucie mówi się już od pewnego czasu. Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę jestem skłonny postawić na podopiecznych Braya w stosunku 2:1

Mój typ: The Wyatt Familly
Procentowo:
The Wyatt Familly – 51%
The Usos – 49%


7. 20-Man Battleground Battle Royal o zwakowany WWE Intercontinental Championship
Cesaro, Kofi Kingston, The Great Khali, Rob Van Dam, Dolph Ziggler, Big E, Ryback, Curtis Axel, Alberto Del Rio, Bo Dallas, Sheamus, Fandango, Sin Cara, Zack Ryder, The Miz, Diego, R-Truth, Xavier Woods, Heath Slater, Titus O’Neil

Vince: Na ostatnim SmackDown przed Money in the Bank Bad News Barrett doznał kontuzji przez co nie mógł wystąpić w walce o walizkę na Money in the Bank. Jak się później okazało z powodu kontuzji będzie musiał zastopować z wrestlingiem na kilka tygodni. Przez to jego tytuł został zwakowany a na niedzielnej gali odbędzie się Battle Royal właśnie o ten pas. Jeśli chodzi o zwycięzcę to wybór jest na pewno bardzo ciężki jednak na pierwszy rzut oka wyłania się kilku kandydatów. Na pewno jednym z faworytów jest Cesaro który kilka miesięcy temu wygrał Andre the Giant Memorial Battle Royal Match na Wrestlemanii XXX jednak moim zdaniem nie zostanie on zwycięzcą tej walki. Moim zdaniem walkę wygra ktoś z dwójki The Miz, Dolph Ziggler.

Mój typ: The Miz
Procentowo:
The Miz – 45%
Dolph Ziggler – 35%
Cesaro – 15%
Reszta zawodników – 5%

Dario: Faworytów Battle Royal jest kilku, pas zarówno mogą wygrać osoby typu Kingston, Ziggler dla których zdecydowanie byłaby to jedna z ostatnich jak nie ostatnia szansa na wypłynięcie z midcardu. W grze mamy również Sheamusa i wizje unifikacji obu tytułów co dla mnie byłoby głupotą jak na tak szeroki roster. Ja jednak mam zupełnie innego kandydata do tego trofeum,
jest to Cesaro, a stawiam na niego z tego względu że w ostatnich walkach za dużo razy umoczył z takimi zawodnikami jak Big E czy właśnie Kingston.


Mój typ: Cesaro
Procentowo:
Cesaro – 40%
Miz – 20% 
Sheamus – 20%
RVD – 10%
Kofi – 5% 
Reszta zawodników – 5%

8. Fatal 4-Way match o WWE World Heavyweight Championship
Kane vs. Randy Orton vs. John Cena (c) vs. Roman Reigns

Vince: Walka ta została dodana przez Triple H’a do karty Battleground na pierwszym Raw po Money in the Bank. W Main Evencie tejże gali John Cena zainkasował Tombstone Piledriver od Kane’a a chwilę później swoją walizkę chciał wykorzystać Seth Rollins jednak nie udało mu się to przez Dean’a Ambrose’a. Na kolejnych galach to Roman Reigns triumfował dając do zrozumienia Cenie, że będzie jego najtrudniejszym rywalem podczas PPV. Moim zdaniem walka może być ciekawa jednak szkoda, że nie została dodana stypulacja ?eliminacji? ponieważ dzięki temu walka byłaby bardziej ciekawsza. Cała walka tak jak mówiłem będzie raczej dobra ale zwycięzcę zna chyba każdy i będzie nim John Cena. Pierwszym powodem jest to, że niedawno zdobył pasy a drugi powód to spoilery na SummerSlam gdzie odbyć ma się pojedynek John Cena vs Brock Lesnar. Tak więc faworytem jest John Cena i niemal na 100% nie straci on pasów w niedzielę. Jeśli chodzi o wykorzystanie walizki to możliwe, że będzie taka próba ale również na 100% nie zostanie ona wykorzystana. Tak więc na Battleground John Cena obroni swoje tytuły a podczas poniedziałkowego Raw możemy spodziewać się powrotu Brocka Lesnara.

Mój typ: John Cena
Procentowo:
John Cena – 70%
Roman Reigns – 20%
Randy Orton – 7%
Kane – 3%

Dario: Po tym jak walka Cena vs Lesnar od dawna wydaję się być zaklepana na największą galę lata, mało prawdopodobne wydaję się to, że John straci ten tytuł na ostatnim przystanku przed Summerslam. Oprócz obrony tytułu mistrzowskiego z pewnością zobaczymy mocno zabkoowanego Romana który rozsadzi pewnie całą trójkę, lecz ostatecznie i tak wygra John Cena.

Mój typ: John Cena
Procentowo:
John Cena – 80%
Roman Reigns – 10%
Randy Orton – 7%
Kane – 3%

Autorzy: Vince i Dario94


Posty z Facebooka nie zawsze docierają do Was, dlatego jeżeli chcecie być na bieżąco po polubieniu:
– włączcie powiadomienia nowych postów (screen jak to zrobić – http://bit.ly/1qmZR9J)
– zainstalujcie wtyczkę do przeglądarki (Chrome bądź Firefox), znajdziecie ją pod tym linkiem http://myapp.wips.com/wwepolsce-feed-2