Autor: FileOff
Autor: FileOff
SummerSlam to jedno z najbardziej tradycjonalnych PPV w WWE. Gala ta, jest drugą najbardziej oczekiwaną i największą po WrestleManii… niestety, nie oznacza to, że każdy match musi być dobry. Tak na prawdę co roku jest chociaż jedna walka, po której fani mają burze mózgów na temat tego, jak takowa walka dostała się do karty jednej z największych gal roku. Oto lista 5 najgorszych pojedynków w historii SummerSlam!
 
SummerSlam 1989: Greg Valentine vs. Hercules
Greg Valentine to jedna z największych wrestlingowych legend. Nikt nie odbierze mu tego tytułu, jednak ta walka nie była, nie jest i nie będzie okrzykiwana jedną z tych lepszych. Nie chodzi tylko o to, że w tym pojedynku akcja była banalna i niechlujna, gdyż do tytułu jednej z gorszych walk, przyczynił się komentator ringowy Ronnie Garvin, który zamiast dostarczać fanom emocje, wygłaszał obelgi oraz kompletnie nieśmieszne żarty. Mówienie Valentinowi że ma dwie lewe nogi i 30 kilogramów nadwagi nie było na poziomie profesjonalisty, lecz na poziomie gimnazjalisty. Valentine wygrał walkę w ciągu trzech minut poprzez założenie dźwigni przy pomocy lin. Dobrze że pojedynek był krótki. Chociaż oszczędzili fanom tego okropieństwa.

SummerSlam 1990: Randy Savage vs. Dusty Rhodes
Myślicie że walka w której występują jedne z największych legend w historii wrestlingu, na scenie jaką jest SummerSlam, będzie świetnym widowiskiem? W sumie zazwyczaj tak jest, ale ten pojedynek do tego przypadku się nie zalicza. Mecz skończył się w ciągu dwóch minut i nie było w nim niczego, co uczyniłoby obu zawodników legendami tej rozrywki sportowej. Oboje wymienili kilka akcji. Sensation Sherri została rozproszona, dzięki czemu Randy Savage poprzez uderzenie przeciwnika poniżej pasa, miał łatwą drogę do zwycięstwa. Sędzia nic nie widział gdyż był odwrócony. Podsumowując, SummerSlam 1990 miało kilka świetnych momentów, ale ta walka z pewnością nie była jednym z nich.

SummerSlam 1992: Nailz vs. Virgil
SummerSlam 1992 było świetnym PPV zawierającym klasyczne momenty, włączając w to Main Event w postaci walki Breta Harta z British Bulldogiem o pas Interkontynentalny, było niestety też kilka „zapychaczy”, które znajdowały się w karcie tylko po to, żeby widz mógł udać się na przerwę do łazienki. Jedną tego typu walką był pojedynek Nailz vs. Virgil. Fani byli podnieceni po walce Money Inc. z The Legion of Doom i nagle, widząc ten pojedynek, ich nastrój znacznie się pogorszył. Virgil wtedy walczył na własną rękę i był babyfacem, w WWF był wcześniej bardziej znany jako jeden z typowych bodyguardów, lecz jego umiejętności ringowe i tak pozostawiały wiele do życzenia. Dodajcie do tego Nailza, którego początki nie były najlepsze i dostajecie mieszankę, szerzej znaną jako ,,niewypał”. Nailz wygrał poprzez duszenie Virgila. 

SummerSlam 2008: Triple H vs. Great Khali
Trudno uwierzyć w to, że Khali siedzi już w WWE od 2006 roku. To już osiem lat! Jest to tym bardziej nieprawdopodobne, gdyż mówimy tutaj o pro-wrestlingu. Zaledwie po dwóch latach, Khali został wrzucony do main eventu. Wygrał tytuł mistrza Wagi Ciężkiej ale to było jego największe osiągnięcie. Na SummerSlam 2008 Gigant zmierzył się z Triple H’em o tytuł WWE, lecz raczej nie był w tej walce kreowany na potencjalnego zwycięzcę, tylko po prostu na „kolosa” który pokaże jak ciężko Hunterowi przyjdzie wygrana. Taką rolę dzisiaj pełni chociażby Big Show czy Mark Henry. Nawet tak utalentowany zawodnik jak HHH, nie mógł uratować tego pojedynku przed staniem się „tym najgorszym” w karcie walk tej gali.

SummerSlam 2009: Kane vs. Great Khali
Kane jest jednym z najbardziej utalentowanych wielkich wrestlerów w historii, lecz dawanie mu walki z jednym z najgorszych wrestlerów pod względem wzrostu, nie było dobrym pomysłem. Khali jest zabawką mediów w Indiach dla WWE. Tam jest wielką gwiazdą, co przyciąga fanów na gale, lecz dawanie mu walki na jednej z największych gal w roku było błędem. Kane ma znacznie większą sprawność fizyczną niż ludziom się może wydawać, przez co przy Kalim wyglądał jak… Rey Mysterio przy Johnie Cenie. Mecz się skończył w ciągu sześciu minut, lecz większa ilość fanów wolałaby żeby to było raczej sześć sekund.

To było pięć najgorszych walk na SummerSlam, dodać jeszcze można walkę Meliny z Alicią Fox z SummerSlam 2010 jednak nie chcemy urazić Cameron (dla nierozumiejących nawiązania ? Tough Enough 2011). Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do czytania naszych innych artykułów.

Autor: FileOff

Posty z Facebooka nie zawsze docierają do Was, dlatego jeżeli chcecie być na bieżąco po polubieniu:
– włączcie powiadomienia nowych postów (screen jak to zrobić – http://bit.ly/1qmZR9J)
– zainstalujcie wtyczkę do przeglądarki (Chrome bądź Firefox), znajdziecie ją pod tym linkiem http://bit.ly/WWEPfeed